UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: (Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #21

  • Cuba
  • Cuba Avatar
NightRider napisał:
Patent z pompą w deklu bocznym opiszę w najbliższym czasie wraz ze zdjęciami. Dziś chciałbym powiedzić że najlepszą pastą do polerowania aluminium jest Autosol. W piątek dostałem klamkę od hamulca od Marinera w opłakanym stanie po małym szlifie. Zarysowanie po szlifir zlikwidowałem papierem ściernym a wypolerowałem na błysk właśnie tą pastą. Teraz w tej kulce na końcu klamy mogę się przeglądać.
Jakiej grubości papier zastosowałes przed tą pastą?
Tez musze dopracować niekture elementy z alu do "ładnego" stanu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #22

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Patent z pompą w deklu bocznym opiszę w najbliższym czasie wraz ze zdjęciami. Dziś chciałbym powiedzić że najlepszą pastą do polerowania aluminium jest Autosol. W piątek dostałem klamkę od hamulca od Marinera w opłakanym stanie po małym szlifie. Zarysowanie po szlifir zlikwidowałem papierem ściernym a wypolerowałem na błysk właśnie tą pastą. Teraz w tej kulce na końcu klamy mogę się przeglądać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #23

  • Minister
  • Minister Avatar
NightRider napisał:
Dzięki Prałacie. Wczoraj zastanawiałem się po co jest ta nagwintowana dziura. A przypadkiem nie wiesz jaka to śruba i jak długa być powinna?

Night! Możemy przecież zmierzyć moją. Siedzi sobie tam gdzie powinna i ostatnio jak się widzieliśy to nawet gadaliśmy na ten temat.

:cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #24

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Śruba to pewnie ósemka :-)
C odo patnetów to byś lepiej sfocił jak masz schowana pompę paliwa tak żeby każdy mógł zobaczyć jak konstrukcyjnie to wyglada :-)
Ja dostałem wczoraj zbiornik od Wariora :-) Będę go lekko przerabiał i zakładał do swojego Wildka :-)
Postaram sie robić fotki w trakcie przerobek i wstawię potem dokładne wymiary i dane co i ak trzeba przerobić żeby bylo cacy :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #25

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Minister napisał:
haytauer napisał:
Mr Hyde napisał:
Night, a jak zrobić sylwestrowe confetti przy wykorzystaniu kawałka szmatki? :woohoo:


Mr Hyde - a miał to być temat tabu :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Brawo Haytauer. Przyłączam się do reprymendy. To miała być duża mała nasza wspólna tajemnica. A tak kicha czyli nul....

:evil:

Toć przecież ja tylko zapytałem o sposób zrobienia confetti ze szmatki. Ot tak mi do głowy przyszło, bo akurat o sylwestrze rozmyślałem :evil: A jak się Night podzieli informacją, to wtedy będzie wszystko jasne :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #26

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Kurcze, nie pamiętam, a nie sprawdzę, bo mam wszystko osłonięte Kuryakynem. Jedna rada - byle nie rdzewiała, bo będzie brązowa bardzo szybko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #27

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Dzięki Prałacie. Wczoraj zastanawiałem się po co jest ta nagwintowana dziura. A przypadkiem nie wiesz jaka to śruba i jak długa być powinna?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #28

  • Prałat
  • Prałat Avatar
A mi pasek popiskiwał, bo ocierał o rant koła pasowego. I jakoś co ustawiłem, to przy dokręcaniu koło lekko uciekało. Po prawej stronie był gwintowany otwór obok śruby mocującej koło (po co?). No to wkręciłem tam śrubę, zrobiłem kontrę i ustawiłem wszystko "jak ta lala". Dziękuję.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #29

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 10
NightRider napisał:
A skąd wiecie o konfetti???????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Konfetti ?
Hmmmm jakie konfetti ??? :P
Ja tam nic nie wiem, nic nie slyszalem, nic nie mowie :evil:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #30

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Długo by opowiadać. Na spotkaniu wspale sobie pogawędzimy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #31

  • NightRider
  • NightRider Avatar
A skąd wiecie o konfetti???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
MINISTER JUŻ NIE ŻYJESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :og:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #32

  • Minister
  • Minister Avatar
Mr Hyde napisał:
Night, a jak zrobić sylwestrowe confetti przy wykorzystaniu kawałka szmatki? :woohoo:

Swoją drogą zainteresował mnie patent z zakryciem śruby. Można jakieś fotki prosić?

Hydzie! Zrobię fotkę jak to wygląda i wyślę Ci.

:cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #33

  • Minister
  • Minister Avatar
haytauer napisał:
Mr Hyde napisał:
Night, a jak zrobić sylwestrowe confetti przy wykorzystaniu kawałka szmatki? :woohoo:


Mr Hyde - a miał to być temat tabu :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Brawo Haytauer. Przyłączam się do reprymendy. To miała być duża mała nasza wspólna tajemnica. A tak kicha czyli nul....

:evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #34

  • haytauer
  • haytauer Avatar
Mr Hyde napisał:
Night, a jak zrobić sylwestrowe confetti przy wykorzystaniu kawałka szmatki? :woohoo:
Mr Hyde - a miał to być temat tabu :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #35

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Właśnie poosyłajcie fotki z upiększenia swoich moto.
Ja też sie moze podziele.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #36

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Night, a jak zrobić sylwestrowe confetti przy wykorzystaniu kawałka szmatki? :woohoo:

Swoją drogą zainteresował mnie patent z zakryciem śruby. Można jakieś fotki prosić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #37

  • Minister
  • Minister Avatar
Pomysł OK. Mogę podzielić się wszystkim pomysłami jak utrzymac nasze Gwiazdki w nienagannym stanie wizualnym.

:cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

(Własno) Ręczne Robótki czyli zrób to sam 13 lata 10 miesiąc ago #38

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Przeszukałem całe formu i nie znalazłem wątku gdzie każdy mógłby się pochwalić tym co zrobił dla swojego motocykla, gdzie każdy mógłby opisać swój "ciężki" przypadek, gdzie każdy mógłby podsunąć jakiś ciekawy pomysł. DZIĘKI WYKRZYKNIKOWI!!! Zrozumiałem, że mam powołanie do dłubania we własnym motocyklu, nawet jak dołożę dodatkową tarczę do sprzęgła, albo zamienię miejscami laski popychaczy, albo ściągnę przewód paliwowy bez zakręcania kranika albo ... jeszcze nie raz przytrafią mi się śmieszne i ciekawe rzeczy, a tym czasem:

Regulacja gaźnika - rzecz bardzo prosta: iglica, PMS. Czytałem na formu, że puste wydech, inne dysze, inna iglica, słowem to sprawia, że moto strzela w wydech i będzie strzelać i to sprawa oczywista. W moim przypadku regulacja iglicą i PMS wystarczyła aby pozbyć się raz na zawsze tych wystrzałów, bo mnie krew zalewała jak waliło mi z rury. I nie ważne na którym rowku jest iglica i na ile wykręcony jest PMS, ważne że świece są popielate i nie strzela w wydech. Wyregulowanie gaźnika metodą prób i błędów to około 1-2 godzin. Iglica na 2 rowku od dołu PMS wykręcony na 4,5. U mnie zadziałało a moto gada prawie jak VTX.

Drugi pomysł do naszej gwiazdy to zakrycie ochydnej śruby piasty przegniego koła. Można to zrobić przy wykorzystaniu żaślepiki chromowanej od VTX. Minister to przerobił, zastosował u siebie a ja u siebie.

A wy moi drodzy gwiazdorzy, jakie macie pomysły?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.039 s.
Zasilane przez Forum Kunena