UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pomysł przeciwko podwiewaniu

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 10 miesiąc ago #1

  • wcezary
  • wcezary Avatar
margier napisał:
Witam
A jak inne rozwiązania przeciwko podwiewaniu, coś wymyśliliście koledzy ? Zauważyłem u mnie podobnie, jak ręką w poziomie zasłonię na wysokości klatki piersiowej to błoga cisza i spokój. Ostatnio nawet mi otworzyło szybę w czasie jazdy, no ale było to przy ok 160-170. A jak strzeliła jak się otworzyła, ale nic się nie uszkodziła.
Zastanawiam się nad deflektorami, może ma ktoś na sprzedaż w rozsądnej cenie ??? I czy rzeczywiście zdaje to egzamin....
Marek
polecam "szczękowca" Shark Evoline Series 2 - pomimo sporej masy jest dopuszczony jako kas typu jet, a przy sporych prędkościach nie odczuwa się hałasu od strug powietrza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 10 miesiąc ago #2

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Poszukaj na forum tematu z deflektorami, bo w WS miałem założone ustrojstwo polskiej produkcji i zdawało egzamin. Nawet linka wkleiłem. Mój pomysł z osłoną pod szybą kasku jako tako zdawał egzamin. Tzn. nie czułem tak mocnego nawiewu na twarz. Ale hałasu to nie wyeliminowało.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 10 miesiąc ago #3

  • margier
  • margier Avatar
Witam
A jak inne rozwiązania przeciwko podwiewaniu, coś wymyśliliście koledzy ? Zauważyłem u mnie podobnie, jak ręką w poziomie zasłonię na wysokości klatki piersiowej to błoga cisza i spokój. Ostatnio nawet mi otworzyło szybę w czasie jazdy, no ale było to przy ok 160-170. A jak strzeliła jak się otworzyła, ale nic się nie uszkodziła.
Zastanawiam się nad deflektorami, może ma ktoś na sprzedaż w rozsądnej cenie ??? I czy rzeczywiście zdaje to egzamin....
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #4

  • lordmic
  • lordmic Avatar
HJC teraz wypuścił taki miły model IS-MULTI ze zdjemowaną sczeną. Własnie kupiłem sowjej Pani i musze przyznać że wydaje się lepszy od nolana 43 air
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #5

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Prałat, jesli szukasz taniego to moze ..... zwyczajnie nie jedzdzij w tym kasku HJC ?
Wez dwa, jeden na trase a drugi na lans po Chorwacji bez szyby i juz :zab:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #6

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Panowie, muszę wyjaśnić, bo się nie rozumiemy:
- z Shoeiem nie ma problemu
- kłopot w HJC IS33 (a to górna półka nie jest, zresztą każdy JET jest otwarty od spodu),
- nawiew wytwarza szyba w dolnej części,
- gogle odpadają - mam okulary korekcyjne.

W Wild Starze taki nawiew miałem ze starą szybą. Po zmianie na oryginał i po założeniu deflektorów praktycznie nie istniał. No ale chciałem zmiany, to mam. Nie narzekam, tylko szukam taniego rozwiązania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #7

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Prałat napisał:
W trasie jeżdżę często w kasku typu JET, a na motocyklu jest szyba. Problem jednak polega na tym, że przy wielu szybach ciągle pojawiało się podwiewanie od spodu na szczękę, twarz i oczy. Ostatnio po 500km już tak tego miałem dosyć, że jechałem z lewą ręką jakby na tombaku.

Hmmmmmm .....
Rozumiem ze w Radku tego nie miales ? :g: :chop:
Moze problem tkwi w zlej wysokosci szyby ?
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #8

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Dobre gogle i po sprawie
Wywalić kupe kasy na kask i mieć takie problemy ?
To faktycznie lepiej w orzeszku z dobrymi okularami lub goglami.
Tomie mówisz że tobie tez podwiewa? ale jak niemasz szczęki?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #9

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Marek, mam taki podbródek do Shoeia, ale jest malutki i nie sposób go przymocować do szyby, bo jest wciskany a nie nakładany. Wkrótce zrobię ten wynalazek i opiszę wrażenia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #10

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
Prałat napisał:
dodając jakieś pół centa

to zależy... amerykańskiego czy australijskiego :-)

A tak poważnie, to nie mam tego problemu, bo moja szyba nie powoduje takich zawirowań. Ale może warto poeksperymentować z tymi "podbródkami", które często są do kupienia jako dedykowane do niektórych kasków integralnych. Szkoda ryzykować zakup, ale warto pożyczyć od kogoś kto ma, spróbować umocować go jakoś do jeta i zobaczyć czy będzie jakaś różnica.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #11

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Nowy kask, to spory wydatek, a poza tym mam oprócz jeta kask Shoeia. Wywalenie szyby to kwestia kilku sekund, ale na daleką trasę wolę ją mieć. Doświadczony naszymi wcześniejszymi przebiegami podejrzewam, że w jeden dzień znowu machniemy z tysiąc. Przy prędkości rzędu 120-140 to już się odczuwa na karku jazdę bez szybki. Także przetestuję mój pomysł i dam znać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #12

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Prawdę prawicie księżulku prawdę - mam ten sam problem :( Jak przetestujesz wklej zdjęcia!!!
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #13

  • Upload
  • Upload Avatar
Wywal te szybę
Sorry że się nie odzywałem ale mam awarię postaram się jutro do Ciebie dodzwonić
pozdrawiam
Krzysiek
Megula - pożeraczka izolacji
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #14

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Nolan N90... nic nie wieje na na twarz, wygodny, mogę przez długą chwilę nie mrugać i oczy nie łzawią. A wentylacja jest bardzo sprawna ale wieje na szybę i czoło (ta na szczęce). Polecam.

Nie chcę wszczynać dyskusji czy taki kask pasuje czy nie.... mi chodziło o wygodę podróżowania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #15

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Testuj,testuj wielebny,zobaczysz czy to coś da.Generalnie temu zjawisku powinny przeciwdziałać deflektory.Ale do Twojego sprzętu raczej nie pasują.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez piter 1600.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomysł przeciwko podwiewaniu 12 lata 11 miesiąc ago #16

  • Prałat
  • Prałat Avatar
W trasie jeżdżę często w kasku typu JET, a na motocyklu jest szyba. Problem jednak polega na tym, że przy wielu szybach ciągle pojawiało się podwiewanie od spodu na szczękę, twarz i oczy. Ostatnio po 500km już tak tego miałem dosyć, że jechałem z lewą ręką jakby na tombaku. Trzymając ją na wysokości klatki piersiowej miałem ciszę pod kaskiem. Okazuje się, że niezależnie od wysokości szyby pojawiają się prądy powietrza spod dolnej części szyby, które rozbijają się o zbiornik i walą kominem prosto na twarz.

I tak zrodził się pomysł zrobienia kurtyny do kasku JET.

Szeroka kedra - czarna lub chrom, klej i kawałek skórki. Pod profil dolny szyby kasku wycinam skórkę, dodając jakieś pół centa. Otrzymamy wtedy mniej więcej półkole. Następnie półkole wklejamy w kedrę o długości dolnej krawędzi szyby. Takie cuś nakłada się na dolną krawędź szyby i w ten prostacki sposób spód kasku jest zamknięty. Jeszcze tylko nie wiem, czy zrobić jakieś otwory w skórce i czy w ogóle wykorzystać skórkę? Może jakiś kawałek windstoppera?

Co o tym sądzicie? Wiem, że zupełnej ciszy nie osiągnę, ale mocne ograniczenie dolnego nawiewu i niepotrzebnego hałasu na pewno.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.045 s.
Zasilane przez Forum Kunena