UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: na dlugie zimowe wieczory-planowanie

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #1

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4615
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Darecki napisał:
[5500$ to jest troche kasy,ja 3 lata temu objechalem wraz z synem poludniowe stany,oczywiscie nie wypozyczalem motocykla wiec te koszty odpadly,ale wiem ze mozna duzo taniej podrozowac we wlasnym zakresie,jasne jesli ktos chce miec komfort i miec wakacje-wszystko wliczone i komfortowe ze o nic sie nie martwi to placi,

Mozna i to znacznie taniej.
Spokojnie mozna zamknac sie w 15000 zlotych ze wszystkim a wiadomo ze firma ktora takie cos organizuje musi jeszcze zarobic.
Sa wypozyczalnie w usa gdzie jak sie zadeklarujesz ze np. odkupisz od nich motocykl na ktorym chcesz jechac to schodza Ci znacznie z ceny wypozyczenia. Normalna cena to 90$ za dobe a tak to mozesz nawet za 40-50$ go wziac ale .... wtedy trzeba doliczyc koszty sprowadzenia i czy akurat to sie nam bedzie oplacalo jako pojedynczej osobie.

I wszystko wlasnie byloby piekne gdyby nie to ze trzeba sie wg. mnie lekko upokorzyc i poklonic przed amerykancem strajac sie o wize a potem na lotnisku czy Cie ten oficer imigracyjny nie cofnie z powrotem .... To nie 1500 km ze mozna sobie jakos wrocic a biletr na samolot do usa troche kosztuje.

To tyle.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #2

  • Darecki
  • Darecki Avatar
wemar napisał:
OK, traski traskami, ale jak jest z legalnością podróżowania, bo zdaje się, że naszym prawem jazdy to za Wielką Wodą można sobie ... paznokcie czyścić.


Wemar,wyrabiasz u siebie w komunikacji miedzynarodowe prawo jazdy ktore jest taka ksiazeczka i smigasz 3 m-ce,tak jest w kanadzie i nie mysle ze jest inaczej w juesej,przeciez tam przybywaja nie tylko motocyklowi turysci,oni zyja z tego,ja kiedys tam jak podrozowalem po swiecie mialem dwa prawka miedzynarodowe,z Polski i Kanady w zaleznosci gdzie mi bylo wygodniej(biurokracja),czekalem na wyrobienie w PL-u 2 dni w wydziale komunikacji,koszta znikome,
Drut66 swoim po ameryce to raczej droga impreza,no wypozyczenie tez nie nie tanie tutaj na miejscu ale jesli ktos sie juz decyduje na podroz tutaj to kalkuluje te koszty,
wszedlem na link ktory Artek zamiescil,5500$ to jest troche kasy,ja 3 lata temu objechalem wraz z synem poludniowe stany,oczywiscie nie wypozyczalem motocykla wiec te koszty odpadly,ale wiem ze mozna duzo taniej podrozowac we wlasnym zakresie,jasne jesli ktos chce miec komfort i miec wakacje-wszystko wliczone i komfortowe ze o nic sie nie martwi to placi,wiem ze sa dilerzy Harleja zwlaszcza na zachodniej stronie usa ktorzy za polowe ceny zwlaszcza pod koniec sezonu pozyczaja bajki,a polega to na tym ze wielu bajkerow pozycza motocykl np.w kaliforni w Los Angeles i jedzie na polnoc i tam zostawia,nie ma kto ich spowrotem przyprowadzic,oczywiscie diler po sezonie musi najac jakas firme transportowa a to sa koszty,i tak to sie kreci,oczywiscie trzeba byc elestycznym w takich wypadkach bo nie zawsze na taki dil sie trafi,
uwazam ze jak sie by zgralo kilku chlopakow to mozna cos takiego zorganizowac we wlasnym zakresie,oczywiscie potrzeba troche logistyki ale to nie problem a i koszta o wiele nizsze i stajesz tam gdzie chcesz,zwiedzasz to co chcesz,przerwy robi sie tam gdzie sie chce,nie jestem zwolennikiem wycieczek zorganizowanych gdzie przewodnik mi mowi:na lewo Poznan na prawo Wroclaw prosze jedziemy dalej :piw:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #3

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... do 7 dni dosłaem międzynarodowe, było to 2 lata wstecz ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #4

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1912
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
OK, traski traskami, ale jak jest z legalnością podróżowania, bo zdaje się, że naszym prawem jazdy to za Wielką Wodą można sobie ... paznokcie czyścić.
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #5

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #6

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #7

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 586
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
Ja tez bym sie pisal na takie cos:) byloby extra..najlepiej swoim motocyklem:)
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #8

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Ja taką wyprawę mam w planach. Może przyszły rok?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #9

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... trzeba śledzić allegro, często pojawiają się oferty ... Harleya była chyba za jakieś 14000 zeta (dwutygodniówka) ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #10

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Mayky ja wiem ze jest czasami problem,i za cholere nie rozgryziesz czym te urzedasy sie kieruja,ale skoro podasz jakis sensowny powod typowo turystyczny,np.wstepna rezerwacja od jakiegos dilera Harleya,ze chcesz przejechac turystycznie to nie powinno byc problem,w kazdym razie warto sprobowac,kiedys w jakims Polskim magazynie znalazlem kilka ogloszen Polskich firm ktore zajmuja sie organizacja takich wypraw motocyklowych,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #11

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4615
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Darecki napisał:
a tak swoja droga to moze ktoregos dnia ktos(lub kilku) bedzie chcial zawitac do mnie lub moglibysmy sie gdzies wczesniej umowic,wypozyczyc bajki I zwiedzic kawalek stanow,np.kolorado,yellowstone national park I skoczyc na zlot do Sturgis,zrobilem to w 2010 roku I chetnie bym powtorzyl...

Nie zapominaj przyjacielu ze do Kanady to jak Cie moge, mozna spokojnie pojechac ale do USA to raczej bez wizy nie puszczom :du: :nie:
A nie wiem czy z marszu da sie wize zalatwic ???
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #12

  • Darecki
  • Darecki Avatar
bedac na stoisku Yamahy,firma pokazala wtedy roadlinera w nowych kolorach i zabudowanego,przyznam ze wtedy to byl szal,pierwszy raz zobaczylem takie cacko,teraz to juz nie problem dostac te akcesoria ale w 2010 to byla nowosc,
oczywiscie nie omieszkalem dosiac nie swojej "starej" ale bialy naprawde ladnie sie prezentuje...
zamieszczam tez zdjecie chyba Harleya,zrobilem je w totalnym zadupiu w gorach Colorado w osadzie gorniczej,to na pewno Harley?
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #13

  • Darecki
  • Darecki Avatar
nastepne:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

na dlugie zimowe wieczory-planowanie 10 lata 7 miesiąc ago #14

  • Darecki
  • Darecki Avatar
podsylam linka znanej kompani,
to tylko jedna z nielicznych propozycji na rok 2014,te trase mozna zrobic duzo taniej ale trzeba wiecej czasu I swojego zaangazowania,tutaj na tym przykladzie wszystko jest podane na tacy I za to sie placi wlasnie :piw:

www.eaglerider.com/motorcycle-tours/self-drive-motorcycle-tour/route-66-motorcycle-tour.aspx


a tak swoja droga to moze ktoregos dnia ktos(lub kilku) bedzie chcial zawitac do mnie lub moglibysmy sie gdzies wczesniej umowic,wypozyczyc bajki I zwiedzic kawalek stanow,np.kolorado,yellowstone national park I skoczyc na zlot do Sturgis,zrobilem to w 2010 roku I chetnie bym powtorzyl...
kilka zdjec ze Sturgis wyprawy motocyklowej z 2010 roku ktora odbylem wraz z moim 15-letnim synem,
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.036 s.
Zasilane przez Forum Kunena