UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zima?

Zima? 10 lata 3 miesiąc ago #1

  • Beju
  • Beju Avatar
Ciekawe czy ten lód Radka by utrzymał :D
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc ago przez Beju.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 3 miesiąc ago #2

  • tomekz
  • tomekz Avatar
Poniżej znalazłem fajny zimowy filmik.
Co prawda kamera rejestruje trochę mniejszy sprzęcik niż nasze ale widać że i zimą można się dobrze bawić na prawie moto ;-)
Ciekawe jakby Radek czy Wadek w kolcach wyglądał :polew:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #3

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #4

  • Beju
  • Beju Avatar
Eeee z tego kasku nie jest tak najgorzej - generalnie każde ujęcie może się znudzić po jakimś czasie (oglądanie kawałka moto przez cały czas też nie jest bardzo pasjonujące :) ) Fajne to co zrobiłeś - zmontowanie filmiku z różnych ujęć :piw:

Na tym filmiku z kasku nie słychać za bardzo szumów - też masz zewnętrzny mikrofon skitrany gdzieś gdzie w niego nie dmucha?

pozdr
Beju
Adam Raider napisał:
Jeżeli chodzi o mocowania kamery (moje doświadczenia):

- na kierownicy: u mnie nie drży, ale ujęcia są słabe, widać drogę i kawałek lampy. Nuda.

- na gmolu: ciekawe ujecia, ale drży okrutnie

- na kasku: najgorsze ujęcia, nie widać motocykla, każdy ruch kaskiem to majtający się kadr

Najlepsze ujęcia są z: klaty, łydki, lub z kamery gdzieś przy sakwie.

Co do dźwięku, to i tak daję podkłady muzyczne, najczęściej takie, jakich rzeczywiście słucham "w kasku".


Ujęcie z kasku


różne ujęcia - z klaty, z gmola, z łydki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #5

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Good job! Ale koń mustang Tobie uciekł. to chyba przez nieuwagę?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #6

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
i co mandacik był???
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #7

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Jeżeli chodzi o mocowania kamery (moje doświadczenia):

- na kierownicy: u mnie nie drży, ale ujęcia są słabe, widać drogę i kawałek lampy. Nuda.

- na gmolu: ciekawe ujecia, ale drży okrutnie

- na kasku: najgorsze ujęcia, nie widać motocykla, każdy ruch kaskiem to majtający się kadr

Najlepsze ujęcia są z: klaty, łydki, lub z kamery gdzieś przy sakwie.

Co do dźwięku, to i tak daję podkłady muzyczne, najczęściej takie, jakich rzeczywiście słucham "w kasku".


Ujęcie z kasku





różne ujęcia - z klaty, z gmola, z łydki:

Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc ago przez Adam Raider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #8

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Beju !
Obraz o wiele ciekawszy bez pręta do suszenia gaci pośrodku ekranu :)
Dźwięk - sorki ale do d... wiadomo mikro na zewnątrz. Tutaj więc Witt-a rozwiązanie chyba będzie najbardziej pożądane.
A w ogóle to szlag mnie trafia że macie możliwość polatania. Weekend siadam w garażu i robię ekspresowy przegląd zimowy i wytaczam czołg na smołę. :wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #9

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Słuchaj ja mam dwa i pół metra przedłużacz do mikrofonu więc gdzie mi pasuje czy to kask czy kierownica mikrofon jest zawsze w tym samym miejscu tylko kabel podciągam :-) w wodoszczelnej obudowie jest jeszcze gorsza jakość dźwięku a właściwie jej brak, dla mnie nagrywanie tą kamerką bez zewn mikrofonu w zasadzie nie istnieje. Ciężko na yt o naprawdę fajne dźwiękowo filmiki, goście mają porządne motocykle a filmik nagrywa kuchenką mikrofalową..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #10

  • Beju
  • Beju Avatar
No nic - na dzisiejszym orszaku trzech króli testowania ciąg dalszy. Witt - z tym dźwiękiem u mnie też lipa. Na poprzednim filmie było przyzwoicie ponieważ kamerka była włożona w wodoszczelne opakowanie które skutecznie wytłumiło szumy. Dzisiaj jechałem z "gołą kamerką" i od razu szumy (a prędkość niewielka). Chyba czeka mnie jeżdżenie z wodoszczelnym puzderkiem :D

Przetestowałem też inną perspektywę (kamerka przyklejona do boku kasku). Mi osobiście bardziej odpowiada wcześniejsze ustawienie (kamerka na "szelkach" na wysokości klaty) ale jak jest szyba to ta opcja odpada...

Na kierownicy/lampie trzęsie jak cholera :cyc: - drgania moto uniemożliwiają złapanie dobrej jakości.




pozdro
Beju
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #11

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Jak wytargasz na zewnątrz to będziesz słyszał tylko wiatr i szumy, klaksony, dźwięki innych pojazdów, mnie interesował tylko mój wydech bo chyba to najważniejsze a nie jak widzę ktoś podkłada muzykę np Dżemu jak jedzie na moto hehe.
GoPro tania nie jest ale jej mikrofon po sprawdzeniu nie jest wart nawet 1 zł, obraz tak ale dźwięk to pomyłka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #12

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
może szum silnika który nie jest słyszalny u Beja? Ale jak powiadasz miałeś go pod siedzeniem to teraz wiadomo dlaczego tak stłumiony mi się wydawał. U Beja jest ten dźwięk bardziej przypominający ten który rejestrujesz jako prowadzący. No ale zagadka wyjaśniona. Podejrzewam, że jakbyś wytargał mikrofon na zewnątrz to podobnie by było słychać. ;)
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #13

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Ale ja mam teraz zaczepy na każdą powierzchnię, co do przyssawki musi być w miarę płaska powierzchnia jak bak. na reflektorze to chyba super glue by nie pomógł?
To nagranie wyżej to jest czystszy dźwięk? Mikrofon z kamerach jest wart tyle co...
Ja nagrywałem profesjonalnym stereofonicznym zewn Sony który był schowany pod siedzeniem więc o jakich szumach mówisz bo wiatru on nigdy nie słyszy, nie rozumiem...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #14

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
no to nie lepiej ją zamontować na obudowie reflektora? Ten pręt w poprzek obrazu jest po dłuższym momencie lekko irrytujący. Wg mnie dzwiek z kamery Beju był czystszy - mniej szumów i gwizdów powietrza. Co do zaczepu to jest to dobra alternatywa dla mocowań na kasku.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #15

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
PSZEMAS napisał:
WITT33 napisał:
Tu jest z mojej GoPro Hero 2, najlepiej oglądać w HD
jakość nagrania super, ale czy ta kamerka nie powinna być zamontowana wyżej ? Przecież na nagraniu nie widać sytuacji na drodze przed motocyklem.

Jak to nagrywałem nie dysponowałem jeszcze uchwytem na kierownicę, miałem tylko przyssawkę na bak, sprawdzone..przy 160kmh spokojnie ani drgnie. Jakość tutaj fatalna ale jak wejdziesz na moje inne filmiki są robione w normalną pogodę a nie listopadową gdzie jest tylko szarość i szarość.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #16

  • PSZEMAS
  • PSZEMAS Avatar
WITT33 napisał:
Tu jest z mojej GoPro Hero 2, najlepiej oglądać w HD
jakość nagrania super, ale czy ta kamerka nie powinna być zamontowana wyżej ? Przecież na nagraniu nie widać sytuacji na drodze przed motocyklem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #17

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
Panowie,ja tam sezonu nie kończę.Moją niedawno kupioną Gwiazdą zrobiłem dopiero ok.400 mil i nie zdążyłem się jeszcze nią nacieszyć.Wyjeżdżam jak jest w miarę sucho żeby jej podwozia nie zasolić. :jahu:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #18

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Tu jest z mojej GoPro Hero 2, najlepiej oglądać w HD

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #19

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
bonhard88 co do "suchego" brzmienia V&H Long Shots absolutnie się z Tobą nie zgadzam, ten wydech bardzo wdzięcznie poddaje się modyfikacjom brzmienia, przez użycie np. waty wygłuszającej czy różnego rodzaju db-killerów ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zima? 10 lata 4 miesiąc ago #20

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1912
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Primo i secundo w jednym - zakończenie sezonu musi być, choćby przez cały rok była pogoda na latanie - tylko po to, by potem było rozpoczęcie sezonu. Dwa razy już miałem tak, że kończyłem sezon 31 grudnia, by rozpocząć 1 stycznia. Krótkie to były wypady, ale zawsze.
Beju napisał:
bonhart88 napisał:
... jaką kamerą nagrywane?

Rollei bullet 5s - świeża sprawa, dopiero testuję ale na razie jakość naprawdę dobra ...
Ja się przyglądam JVC GC-XA2 - w tej samej cenie co konkurentki, ale ma wodoszczelność do 5 metrów bez dodatkowych obudów. Nawet jeśli 5 m to ściema, to na 100% jest zapewniona bryzgoszczelność.

Natomiast przyznam się, że od 2 sezonów na stałe jeżdżę z kamerką za 50$, jedną brałem z allegro, drugą ciągnąłem prosto z Chin. Po drobnych zabiegach nawet w niezbyt mocnym deszczu dawały radę, a jakość filmów jest zadowalająca - trochę szwankuje dynamiczny balans bieli. Teraz przymierzam się do kolejnego zakupu podobnej kwocie - ma to być docelowo kamerka na stałe przyczepiona do kierownicy, a druga o lepszych parametrach będzie do zadań specjalnych.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.069 s.
Zasilane przez Forum Kunena