UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: połamane zaczepy listwy ozdobnej od czaszy

połamane zaczepy listwy ozdobnej od czaszy 9 lata 5 miesiąc ago #1

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Zdaję sobie sprawę że jest nas tu raptem 3 którzy posiadają "Wędkę" na stanie, jednak wydaje mi się że dla tych co planują kupić takie moto będzie to informacja nie tyle cenna co pomocna.
Rozmawiając swego czasu z Adamem rozmawiając na wszelakie tematy nowo zakupionej Wędki przez niego, stanęliśmy nad problemem łamanych zatrzasków ozdobnej chromowanej listwy na czasze. Ponieważ moto do transportu ma zdejmowane co nie co, tak i szyba jest jednym z elementów które ulegają zdjęciu. Aby tego dokonać należy zdjąć listwę ozdobną celem dotarcia do śrub mocujących szybę. I tu zachodzi punkt kulminacyjny. Po odkręceniu skrajnych śrubek mocujących listwę dochodzi do zdjęcia listwy. Może się wydawać że amerykanie z nadużyciem siły wyłamują listwę, jednak nic bardziej mylnego. Problem tkwi głębiej. Dlaczego?
Moja listwa miała raptem jeden ząbek wyłamana (na 5), jednak chcąc ją osadzić do porządku ponieważ nie do końca przylegała do czaszy próbowałem na siłę ją docisnąć. I bomba - złamałem następny.
Co się dzieję myślę. Dawaj rozbieram czaszę na drobne - Bingo! Problem zlokalizowany, złamane mocowania (3) listwy stalowej mającej za zadanie dociągnąć szybę do czaszy. Element zdjęty, podklejony w miejscach gdzie nastąpiło pęknięcie klejem termo-krzepliwym i po herbacie. Złożyłem wszystko do kupy i ... tak jak w przypadku Adama który założył taśmę klejącą dwustronną pomimo braku dwóch zaczepów listwa leży jak ulał.
Poniżej punkty złamane przez nadgorliwych amis.

Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 9 lata 5 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.035 s.
Zasilane przez Forum Kunena