UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 3 wersja Venture '2018

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #1

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
wemar napisał:
Poniżej odpowiedź Yamaha Motor Poland na pytanie o plany sprzedażowe i jazdy testowe.
Witam

Niestety, nie ma planów oficjalnej sprzedaży tego modelu w Europie.

Pozdrawiamy
Y A M A H A M O T O R E U R O P E N .V .
– Oddział w Polsce

No i ... :du:

no to pozostaje poczekać kilka lat jak to było w przypadku Stratolinera, kilka ściągniętych z US i odpowiednie kalkulacje spowodowały że maszyna koniec końców trafiła do EU. Na Venturę podejrzewam że też trzeba będzie poczekać no chyba że ktoś sprowadzi zza wielkiej wody.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #2

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Wemar!
Nie pozostaje ci nic innego jak poprosić o azyl w USA lub Kanadzie,tutaj będę je sprzedawać,myślę że powolanie się na słowo dyskryminacja załatwi sprawę :zab: :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #3

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 134
  • Oklaski: 22
Poniżej odpowiedź Yamaha Motor Poland na pytanie o plany sprzedażowe i jazdy testowe.
Witam

Niestety, nie ma planów oficjalnej sprzedaży tego modelu w Europie.

Pozdrawiamy
Y A M A H A M O T O R E U R O P E N .V .
– Oddział w Polsce

No i ... :du:
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #4

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Marek73 napisał:
pinhead napisał:
majkelpl napisał:
u mnie nic sie nie zabiło a od tego zmieniłem sobie siodło na .... kawałek blachy obitej skóra i tez jest ok :polew:

Majki bo nasze :du: są twarde jak skała

Lata lecą robaczki i widać niestety, że już zdecydowanie nie te miejsca Wam twardnieją co powinny :polew:

:polew: :polew: Marku puki co daję radę,i kobitka nie narzeka....no chyba że..... :taj:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #5

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
pinhead napisał:
majkelpl napisał:
u mnie nic sie nie zabiło a od tego zmieniłem sobie siodło na .... kawałek blachy obitej skóra i tez jest ok :polew:

Majki bo nasze :du: są twarde jak skała

Lata lecą robaczki i widać niestety, że już zdecydowanie nie te miejsca Wam twardnieją co powinny :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #6

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 134
  • Oklaski: 22
majkelpl napisał:
u mnie nic sie nie zabiło a od tego zmieniłem sobie siodło na .... kawałek blachy obitej skóra i tez jest ok :polew:
Siedzenie też jest u mnie twarde Corbina, lekko przerobione i nic mi nie dolega - tyko "martwa natura" tego nie wytrzymuje :polew:

@Darecki, ja zrobiłem na swoim 40 tyś mil, z czego sporo to długie trasy. Dopiero co wróciłem wykręcając 6500 km w niecałe dwa tygodnie i to nie tylko po ładnych, prostych autostradach. Mi V2 w niczym tu nie dokuczyła. Lubię te wibracje. :dobrarobota A ta nowa Venturka bardzo mi się spodobała i już kombinuję nad finansowaniem :zab: , tylko większy problem mam z miejscem w garażu, bo z Radka trudno by mi było zrezygnować. B)
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #7

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Wemar! Ja nie twierdzę że to zły silnik,twierdzę że (,moim zdaniem) nie powinna Yamaha do swojego bądź co bądź flagowego krążownika wkładać witwina,ten motocykl został stworzony nie do jazdy po mieście a do pokonywania dalekich trasach,dlatego uważam że powinni wsadzić czworeczke a najlepiej szosteczke,gdzie silniki są idealnie wyważone,praktycznie zero wibracji,bo w tak długiej jeździe potrzebujesz komfortu a nie trzesawek,to co jest dobre na miasto niekoniecznie się sprawdza poza nim i na odwrót,na upartego można i by Simonem przejechać nad Atlantyk,mam tak jak RS i wiem jak się nim jeździ ale mam też szosteczke boxera i wiem jak się nim jedzie w dalszą trasę,plus jeździłem też goldasa,stąd moje opinie,mimo że nigdy nie jeździłem stratolinerem,jest ładny ale wg.znowu w jakimś stopniu skopiowali HD :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #8

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
majkelpl napisał:
u mnie nic sie nie zabiło a od tego zmieniłem sobie siodło na .... kawałek blachy obitej skóra i tez jest ok :polew:

Majki bo nasze :du: są twarde jak skała i taki Waldek,czy Radek to szczyt komfortu :polew: Jazda sztywnym Junakiem z cienkim siodełkiem i młodziutkie ciałko :cy: na jeszcze mniejszym z tyłu to dopiero był hard core...ja takim byłem dwa razy nad morzem,a kilometrów do pokonania kilka miałem...to były czasy i jak patrzę co teraz się produkuję,to mnie mdli :sor:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #9

  • Hipis
  • Hipis Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 629
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 3
Dla mnie w motocyklu, silnik to podstawa.
Zarówno wygląd: piękne wyeksponowane 2 cylindry,
Praca silnika: nic nie zastąpi pięknego bulgotu V2 ! Numery z monetą to może w cyrku dobre , mnie to nie kręci :)
Parametry, przy dużej pojemności dają to co potrzeba.

Tutaj wstawili piękne, mocne i do tego wyeksponowane serducho. Dodali też, ładne, komfortowe(tak myślę) opakowanie.
Jestem dla tej konstrukcji zdecydowanie na tak !
Czyń miłość a nie wojnę :)
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc ago przez Hipis.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #10

  • Skygge
  • Skygge Avatar
Dobrze, że Yamaha coś nowego pokazuje. Mi się ten motocykl podoba tak jak jest, inaczej - nie chciałbym takiego mieć w przewidywalnej przyszłości, ale mi się podoba. To znaczy, że gdyby mi ktoś przystawił klamkę do głowy i kazał wybierać między goldasem a tym, to wybrałbym venturę. Właśnie dlatego, że jest to V2 chłodzone powietrzem.
Widać jest zapotrzebowanie na takie motocykle.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc ago przez Skygge.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #11

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4599
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 10
wemar napisał:
wibracje zabiły już 2 nawigacje, dwa razy mocowanie szyby, doprowadziły do połamania 5-ciu deflektorów kolanowych i odkręciły całe wiadro śrub, a mimo tego też się nie skarżę - masaż w czasie podróży

u mnie nic sie nie zabiło a od tego zmieniłem sobie siodło na .... kawałek blachy obitej skóra i tez jest ok :polew:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #12

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Darecki - może wersja wtryskowa którą dosiadasz ma jakieś ubogie ustawienia mieszanki i się mocno grzeje. Bo ja po przesiadce z Hondy 750 chłodzonej cieczą nie odczułem za bardzo różnicy....serio. I nie dotyczy to wcale jazdy na trasie - bo tam to różnicy nie ma wcale moim zdaniem - ale nawet na placu manewrowym nie odczuwam żadnego dyskomfortu.
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #13

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 134
  • Oklaski: 22
Darecki napisał:
... większość chciała taki silnik,nie twierdzę że są złe ale bardziej pasują do kruzerow które latają wokoło komina lub jak Mayky od knajpy do knajpy w poszukiwaniu zajączka :zab: a nie do touring którego zadaniem jest zapierdalać od Pacyfiku do Atlantyku lub z W-wy do Andaluzji,
Nie słyszałem by ktoś się skarzył na kulture pracy Stratolinera. Ja jeżdżę na dużo gorzej wywazonym silniku, którego wibracje zabiły już 2 nawigacje, dwa razy mocowanie szyby, doprowadziły do połamania 5-ciu deflektorów kolanowych i odkręciły całe wiadro śrub, a mimo tego też się nie skarżę - masaż w czasie podróży :polew: OK, ale ja lubię tak pracujace silniki. Widziałem jak w Goldasie gość postawił monetę na krawędzi i najpierw odpalił silnik, a potem kilka razy przegazował - moneta nadal stała na silniku. Pewnie jest to jakiś element komfortu, ale czy tego potrzeba? W aucie jest jeszcze większy komfort, ale to zdecydowanie inna bajka. Wsiadając na motocykl już na wstępie rezygnujesz z komfortu.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #14

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Tomek!stawiam Yamahę na równi z Honda jeśli chodzi o jakość wykonania i wogole ogólnie podobają mi się tych firm motocykle (potem kawasaki i długo długo nic),nie sądzę że wypuścili gniota,owszem zawsze pierwsze modele są oceniane,komentowane,krytykowane czy chwalone,nawet na forum Honda Valkyrie jest szeroko komentowane,pojawienie się nowej venciurki,owszem trzeba dać im czas na poprawienie tego i owego,mnie zastanawia jedno,ponoć firma Yamaha zrobiła research,rozeznanie wśród potencjalnych klientów jaki by chcieli mieć motocykl,i wychodzi na to że jeśli posłuchali się przyszłej klienteli (ilu ich było?) tzn.ze większość chciała taki silnik,nie twierdzę że są złe ale bardziej pasują do kruzerow które latają wokoło komina lub jak Mayky od knajpy do knajpy w poszukiwaniu zajączka :zab: a nie do touring którego zadaniem jest zapierdalać od Pacyfiku do Atlantyku lub z W-wy do Andaluzji,dlaczego nie wsadzili no.V-Maxa,quzwa tylko kilkadziesiąt CC mniej,podrasować,tu wyciąć tam dodać i tylko śmigać,to takie moje zdanie,co do gotowanych jaj,well!pożyjemy zobaczymy,jeśli te wielkie wloty o których piszesz są ustawione tak że powietrze wali prosto na jaja i je schładza to już więcej nic nie powiem złego ani krytycznego na venciurkę :zab: :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #15

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Tak do podgladu:

Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #16

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Darecki - jednak pomyśleli o pasażerce - jest uchwyt tak jak w poprzedniej wersji a za 149,99 Baksów możesz go odpowiednio doformować oplotem.


Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #17

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Cena siedzi ok. 25000 baksów. Czyli całkiem znośnie jak na to maleństwo.
Darecki popatrz na dwa potężne wloty powietrza mające zapewnić odpowiednie chłodzenie silnika oraz odprowadzenie tego ciepła na zewnątrz. Wieżę w chłopaków z Yamahy że zatroszczyli się o nasze jaja a co do plecaczków, hmm masz rację trochę dali ciała ale dajmy im dopracować model na 2019 :zebol:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #18

  • SLAVO
  • SLAVO Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 32
  • Oklaski: 0
A czy ktoś już zna cenę np. w USA?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

3 wersja Venture '2018 6 lata 9 miesiąc ago #19

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 134
  • Oklaski: 22
Od wczorajszego rana wałkujemy to "przy piwku" B) - chyba trzeba połączyć te dwa tematy.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): TomHal

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #20

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Zadaje sobie pytanie dla kogo Yamaha zrobiła ten motocykl?dla mnie i mnie podobnym? Jestem po pięćdziesiątce i niestety młodszy nie będę,z siłami też już nie najlepiej,weź utrzymaj masę ponad 400 kg,już poprzednia wersja też ważyła całkiem sporo,no dobra siedzenie jest obniżone na dość wygodną pozycję i ma wsteczny co ułatwia ew.manewrowania,silnik!dlaczego fałka?konkurencja dla HD czy Indiana?bo na pewno nie Goldwinga,jeszcze chłodzony powietrzem,już nasze RS potrafią nieźle przygrzac nogi,zauważyliście że silnik jest obudowany plastikami,gdzie to ciepło ma uchodzić?pójdzie w kopyta jeźdźca na bank,miałem możliwość jazdy klasykiem od Indiana,też chłodzony powietrzem też zbliżona pojemność,qwa po 15 minutach moje jaja były ugotowane na twardo a uda spalone na węgiel,mimo bardzo dobrego komfortu jazdy,zawieszenie i amortyzacja najbardziej zapamiętałem dyskomfort właśnie gorąca,ten jak wspomniałem ma jeszcze plastik dookoła,
Cena?no przyznam szczerze że za te pieniądze które Yamaha sobie życzy za swój produkt kupię brand new goldasa,z 6 cylindrowym nie do zajebana silnikiem,idealnie wyważonym chłodzonym płynem a nie powietrzem,elektronicznych bajerów nie porównuje bo jak już Wemar wspomniał,elektronika teraz to tańsza od zeszłorocznego śniegu,
Co mi się podoba w nowej Ventura to wygląd,jest naprawdę ładna,jak jeździ?zapewne dopiero na drugi rok o tym się przekonam u jakiegoś pobliskiego dilera jak będą mieli je na stanie na jeździe próbnej,a wcześniej w styczniu na motocyklowej wystawie,
To tak na gorąco po przeczytaniu tego co internet oferuje,i jeszcze jedno zauważyłem na zdjęciach które TomHal zamieścił,pozycję plecaczka,nogami dotyka saddlebags,nie ma podpórek na łokcie,ale kto by tam przejmował się plecaczkiem?Yamaha chyba nie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.042 s.
Zasilane przez Forum Kunena