UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 3 wersja Venture '2018

3 wersja Venture '2018 6 lata 9 miesiąc ago #21

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

3 wersja Venture '2018 6 lata 9 miesiąc ago #22

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
No i proszę, Yamaha nie odpuściła sobie klientów zerkających na poczynania HD Electry czy też Indiana Roadmastera i na przekór trendom na mniejsze pojemności po latach nieobecności na rynku Royal XVZ1300 Venture (od 2014) oraz innego krążownika Stratolinera/Roadlinera (od 2016) - już dzisiaj prezentuje mix pierwszej i drugiej wersji Venture z siłą Stratolinera (silnik 1900 w układzie V2) i wypuszcza swoje nojnowsze osiągnięcie jakim jest Venture wersja 2018 którą można nabyć już od września 2017r.
Do nowinek należą na pewno:
- napęd na pas zamiast na wał (w stosunku do poprzednich wersji)
- wspomaganie parkowania w tył (wreszcie!!!) przy wadze powyżej 430 kg
- 6 biegowa skrzynia biegów
- kontrola nad pojazdem za pomocą komutera pokładowego w formie dotykowej jak i głosowej
- podgrzewane manetki, siedziska oraz oparcia
- kontrola trakcji
- i wiele innych dupsów mających sprowokować przesiadkę co nie których czy to Electry czy to z Goldwinga czy też z Roadmastera potencjalnych klientów,
czy zda to swój egzamin?
Osobiście jednej rzeczy jakiej mi brakowało właśnie w mojej wersji Venture to V2 która przy odpowiednim dopasowaniu wydechów odpowiednio dodała by charakteru motocyklowi. Ten najnowszy model musi najpierw przekonać swoją ponadczasową sylwetką jednak na chwilę obecną osobi.ście jestem już na TAK pomimo dość futurystycznie wyglądającej czaszy nowej Venture. Zresztą oceńcie sami :















Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #23

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 134
  • Oklaski: 22
Fakt, 6-ka jest, ale cała skrzynia jest dość paskudnie zestopniowana. Czyżby po modyfikacjach proekologicznych, piec 1900 ccm miał problem z momentem lub kulturą pracy na niskich obrotach?

Ma wsteczny, uruchamiany dżwignią, wiec wygląda to na faktyczne wrzucanie wstecznego w przekładni wtórnej.
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #24

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
At 75 MPH in sixth gear, the Star Venture cruises along at an ultra-smooth 2750 RPM.

2750 obr na 6 biegu przy V=120 km/h.

A ile ma poczciwy WRS XV1600 na 5 biegu przy V=120 km/h?
ma równo 2640 obr.

Poddaję to pod rozwagę narzekającym na brak 6 biegu w naszych motorkach.
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #25

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 939
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
Yamaha wycofała ze sprzedaży xv1900 tlumacząc to nieopłacalnością przekonstruowania tego silnika do normy euro 4. Teraz nagle kładą go po niewielkich przeróbkach do Ventury? Panowie to ja już kuźwa nic nie rozumiem... :czad:
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #26

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 134
  • Oklaski: 22
Darecki napisał:
...Myślałem że wsadzą jakiegoś boxera tak dla odmiany :polew: żeby zaskoczyć konkurencję,a to wygląda mi na tylko inne opakowanie i pewnie w ch....elektronicznych bajerów?

Elektronik jest tak tania, że wpychaja ją nawet do zapalniczek. Nie zgodze się jednak z tym, że zmiany sa jedynie kosmetyczne.
Nowa Ventura ma silnik rodem ze stratolinera - 1900 ccm, V2 chłodzony powietrzem. "Stara" Ventura ma 1300 ccm, V4 chłodzone wodą. W dodatku silnik z 2018 ma suchą miske olejową, a obecny mokrą, a to robi znaczącą różnicę.
Pewnie to z tego powodu udało się obniżyć siedzisko do 69 cm, z obecnych 79 cm - to nie jest zmiana kosmetyczna. Rozstaw osi jest też powiększony o 10 cm. Tylny laczek "spuchł" do rozmiaru 200 - mi to wygląda na zwiększenie masy dopuszczalnej, więc będzie się łatwiej zapakować.
Kolejna istotna róznica to skrzynia, w której pojawił się szósty bieg. To chyba przez to średnie deklarowane zapotrzebowanie na paliwo spadło ok. 7 litrów (0,5 litra mniej), co przy zwiększonym o 5 litrów zbiorniku (prawie 25 litrów) znacząco poprawia zasięg - no ale to w końcu ma byc motocykl do dalekich wycieczek.
Plastiku jest pewnie sporo, bo mimo tak duzych zmian, waga maksymalna to 436 kg dla wersji najbogatszej - z tego co mówił Tomhal, jego wazy 420 kg. Przy obniżeniu kanapy od 10 cm, te prawie 440 kg będzie odczuwalnie poręczniejsze.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #27

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Wizualnie całkiem ok, aczkolwiek widać tu najlepiej, że RS to już klasyk przy nowym Royalu ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa Star Venture? 6 lata 9 miesiąc ago #28

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Taka będzie?
Myślałem że wsadzą jakiegoś boxera tak dla odmiany :polew: żeby zaskoczyć konkurencję,a to wygląda mi na tylko inne opakowanie i pewnie w ch....elektronicznych bajerów?
Pożyjemy,zobaczymy :piw:


www.motorcyclecruiser.com/yamaha-introduces-star-venture#page-2
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.046 s.
Zasilane przez Forum Kunena