UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Krótki wydech Warrior

Odp: Krótki wydech Warrior 13 lata 2 miesiąc ago #1

  • Gutek
  • Gutek Avatar
Wszystko sie zgadza ale w Worriorze mozna to zrobic akurat bez PowerComandera. Strojąc dawke na seryjnym kompie.

Przy ookazji zobaczylem dopiero ze odgrzebalem stary temat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Krótki wydech Warrior 13 lata 2 miesiąc ago #2

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Rozmawiałem ze znajmomym z Liberatorara. We wszystkich wtryskowcach przy kombinacji w wydech lub/i filter powietrza albo sonad lambda albo power commander z ustawieniami do konkretnego wydechu i filtra. NIe ma innej opcji. Tak jak pisał Goja skład mieszanki zależy od składu spalin.

Przy okacji nabieram przekonania że gaźnik to mimo wszystko lepsze rozwiązanie. Wymaga może więcej obsługi ale jak się coś chce zrobić to we własnym zakresie no problem. Wtrysk to sonada lambda coś koło tysia a power commander mniej więcej tyle samo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Krótki wydech Warrior 13 lata 2 miesiąc ago #3

  • Gutek
  • Gutek Avatar
Witam, ja latam warriorem na krotkim wydechu, strzela tylko przy zejsci z obrotów jak nie odpuszcze manetki do konca. Co do regulacji to ogólnie do Warriora przy samej zmianie wydechu nie powinno być problemu, przy zmianie filtrów powinna juz być regulacja, Można to zrobić Power Comanderem, na rswarrior.com znajdziesz mape pod konkretny wydech i konkretny dolot. Jest tez mozłiwosc na fabrycznym kopie zmienic mieszanke, przepina sie podajrze dwa przewody przy kopie. tez opisane na rswarrior.com. Jak cos sluze pomocą ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #4

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
tak bedzie miał więcej powietrza a co za tym idzie zubozy mieszankę.
Co może Ci się stać gdy będziesz latał na zbyt bogaej mieszance własciwie z niedonrych rzeczytylko jedna SVS szyli syndrom przyklejająceo się zaworu. Jednym słowem zacznie Ci strzelać z tylnego baniaka, może Ci pokrzywić zawory i popychacze, moga paśc kasatory...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #5

  • GOJA
  • GOJA Avatar
strzaly w wydech sa spowodowane zbyt bogata mieszanka... teraz logicznie: jesli zmieni filtry na te o wiekszej przepustowosci to bedzie mial jeszcze wiecej powietrza prawda? bardzo mocno mi sie wydaje ze cala praca silnika na wtrysku polega na budowaniu skladu mieszanki na podstawie spalin...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #6

  • Jaszczur
  • Jaszczur Avatar
Jakie są konsekwencje jazdy na zbyt bogatej mieszance?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #7

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Masz ptwarte wydechy więc wylot spalin jest inny niż oryginał. Nie znam sie na wtrysku ale wymienił bym filtry na dające więcej powietrza i dał wtrysk do regulacji.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #8

  • Jaszczur
  • Jaszczur Avatar
Tak oba filtry oryginalne. Nie znam się na tyle ale na przelotowych wydechach strzały to chyba normalne? Jeśli jednak mieszanka jest zbyt bogata to co byś polecał?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #9

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Strzały z wydechu to objaw zbyt bogatej mieszanki... Latasz na oryginalnym filtrze powietrza?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #10

  • Jaszczur
  • Jaszczur Avatar
Bałem się czy np. częste strzały z wydechu i tak krótkie przelotowe odprowadzenie spalin nie szkodzą. Lepiej zawsze się upewnić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #11

  • Carlos
  • Carlos Avatar
to jak sie lepiej zbiera to odpowiedz wlasciwie sobie sam udzieliles. Jakby bylo cos nie tak z mieszanka to by moto nie jechalo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #12

  • Jaszczur
  • Jaszczur Avatar
Jeździłem już bez tłumika i wszystko jest ok. Żadnych błędów i nawet lepiej się zbiera.
Dzięki za opinie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #13

  • Carlos
  • Carlos Avatar
to zdejmij sama koncowke wydechu i wlacz zaplon. jesli nie wyskoczy blad to jest git majonez ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #14

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Czyli masz ekologie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #15

  • Jaszczur
  • Jaszczur Avatar
Sondy nie ma. O przepustnicy w kolektorze nic mi nie wiadomo. Jest to wersja amerykańska w dodatku california [ ma dodatkowe dopalanie spalin tzn mała skrzyneczka z paroma wężykami przy lewym podnóżku ]
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #16

  • Carlos
  • Carlos Avatar
wszystko zalezy od tego czy w starym wydechu byla sonada lambda. Jesli tak to musisz ja zachowac w nieseryjnym wydechu. Jeszcze inny przypadek to taka mala przepustnica w kolektorze sterowana odkrecenirm manetki. Jesli jest to wymieniasz sama koncowke bez regulacji. Jesli natomiast masz wersje CHAMerykanska to pewnie zero ekologii i zero problemu. Zdejmij oryginalna koncowke i zobacz czy Ci wywala blad na konsole.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Krótki wydech Warrior 13 lata 7 miesiąc ago #17

  • Jaszczur
  • Jaszczur Avatar
Jak to w końcu jest?

Obecnie mam dwa takie działa w miejsce wydechu [zdj po prawej]. Jedno seryjne ciche, drugie takie samo przerobione na głośniejsze ale dalej "dupy nie urywa"
Czekam teraz na wykonanie krótkiego tłumika a raczej końcówki kolektorów [jak na zdj po lewej], które mam odebrać na dniach.

Pytanie.
Czy przy takiej zmianie tłumika potrzebne są jakieś regulacje?
Jedni twierdzą, że tak bo: zawory może wypalić i, że mieszanka inna
Drudzy zaś, że to moto na wtrysku i sam sobie wszystko dopasuje


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.045 s.
Zasilane przez Forum Kunena