UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #21

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Najprościej będzie jak wrócisz do mapy 0 i sprawdzisz czy się dalej zapalaja kody. Jeśli nie to problem z głowy - złe mapy zapłonu jeśli tak to problem poważniejszy i trzeba by sprawdzić co oznaczają kody. Podejrzewam, że 24 to albo kod temperatury silnika (zubożona mieszanka = większa temperatura = wypalenie gniazd zaworowych i samych zaworów jeździć nie radzę lub kod usterki sondy lambda. Jeśli jeździłeś z PC i podłączonymi sondami to na pewno jest kod uszkodzonej sondy lambda. Jeśli tak to odłącz sondy i zresetuj moduł zasilania przez wyłączenie bezpiecznika tylko nie pamiętam jakiego - wyciągnij wszystkie, albo odłącz aku na conajmiej jedną minutę.
Niestety 1700 FI nie były oferowane w Polsce dlatego ASO nie będzie miało kodów błędu do modułu.
Wysłałem zapytanie do kolegów z Roadstar Clinic jak dostanę odpowiedź to dam Ci znać.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez NightRider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #22

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
W starszych modelach kody błędów wyświetlane były za pomocą pomarańczowej lampki pod znaczkiem silnika (w postaci impulsów świetlnych) i obejmowały: awarię odprężacza, brak grzania na gaźniku, ograniczenie obrotów silnika do 4400 - problem z sensorom czy też awaria czujnika od położenia przepustnicy.
W przypadku nowych modeli pewno dojdą jeszcze inne pierduły. Lekceważyć nie wolno ale to nie oznacza że jeździć nie wolno!!!
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #23

  • Minister
  • Minister Avatar
Gadziu79 napisał:
Panowie mam problem zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka silnika na zegarze i na przemian jest wyświetlana liczba 24 i 68 ale grat idzie tak jak szedł tylko dlaczego to się zaświeciło ??????
Proszę o pomoc

Znaczy się sprzęt podaje Ci kod błędu jaki występuje gdzieś w bebechach. Nie mam serwisówki bo tam możesz sprawdzić co mu dolega. Szybko ustal o co kaman bo to, że chodzi tak jak poprzednio to nic nie znaczy. Jakiś problem jest.

:hel:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #24

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Panowie mam problem zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka silnika na zegarze i na przemian jest wyświetlana liczba 24 i 68 ale grat idzie tak jak szedł tylko dlaczego to się zaświeciło ??????
Proszę o pomoc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 1 tydzień ago #25

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Pięknie i spalanie spadło do 8 litrów aż nie mogę w to uwierzyć że w tak łatwy sposób można zmienić ustawienia motocykla zmienić jego moc i spalanie masakra ale jeszcze będę szukał innych map więc jeśli by ktoś miał jakieś własne ustawienia a grat chodzi fajnie to zrzućcie na kompa i udostępnijcie :chop:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 1 tydzień ago #26

  • NightRider
  • NightRider Avatar
zawsze moższ wrócić do ustawień fabrycznych "mapa 0"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 2 tygodni ago #27

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Grat chodzi inaczej co do spalania nie wiem jest słabszy ale jedzie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 2 tygodni ago #28

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Po co wymieniac wałki??? może jeszcze sportowy szlif głowic i kute tłoki? i do setki 3,0 Owszem można ale po co? Ścigacz jest tańszy od gwiazdki.

W mojej gwiazdeczce są akcesoryjne wydechy i one mają sondę lambda tak więc PC nie jest potrzebny. Jest bo jest ale nie zamierzam swojej gwiazdy tuningować na sportowo.

Poświętach jade na hamownię i ustawię optymalne parametry pracy mojego silnika w moich warunkach w PC i już. Pal licho 400 stefki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 2 tygodni ago #29

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Mapa Wtrysku zmieniona choć jako laik nie jestem pewien do końca B) ale parametry są inne motocykl ma niższe obroty ale w trasie dopiero wyjdzie co i jak zapisałem też ustawienia te co były ustawione więc chyba nic złego nie będzie bo jest do czego wrócić szkoda że mam tak małą wiedzę bo może coś jeszcze by można wykombinować

Zdam relacje z działań i pracy moto
Dziękuję wszystkim za pomoc w tej sprawie jak i w poprzedniej wojny z gaźnikiem i ustawieniami
Ps. dowiedziałem się też że sam power commander z wydechami i filtrem nie wiele wnosi potrzeba też zmiany wałków ale tego nie wiem do końca
Ostatnio zmieniany: 13 lata 2 tygodni ago przez Gadziu79.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 2 tygodni ago #30

  • NightRider
  • NightRider Avatar
No właśnie w tym cały urok, że można pogrzebać w gaźniku. U Ciebie na podwórku raz ustawiałałem, ustawienia nie podpasowały więc u Ministra na podjeździe, przy nocnej lampce ustawiłem drugi raz i spalanko w trasie spadło do 5 literków. I fajowo: rozbiórka, ustawianie i składanie. Jedynym mankamentem jest czas a raczej jego szybki upływ (hehe takie skojarzenie z akcji zbiórki krwi "szybki upływ"). We wtryskowni - czysta i szybka robota komputer i ... a jak coś pójdzie nie tak robisz reset, ładujesz mapę 0 (zero), jak nie masz komputra odpinasz PC, podłączas sondy i jedziesz dalej. Wtryskownia poza tym nie prycha, nie kicha, nie gaśnie, nie ma znaczenia czy jest zimno czy ciepło, wilgotno czy sucho moto jedzie do przodu. Evolucja Statry, Ewoluuuucja ... to jest to co nas posuwa ... do przodu. Nie zmienimy tego.

Szczerze mówiąc to bardzo lubiłem pogrzebać w gaźniku, pokręcić PMS-em - to naprawdę niesamowita satytsfakcja, mówi się że w gażniku tkwi dusza motocykla, We wtryskowni dusza zawarta jes w EPROM-ie. I szczerze mówiąc, jednak jeśli mam wybierać to wybieram EPROM, HDD, DDRAM, OS i OP's dużą satysfakcję sprawia mi zbudowanie strony, złamanie jakiegoś hasła, albo jak zhakuję jakiś program albo wyśledzę jakieś IP aż pod same "drzwi" a teraz połączę jedno i drugie Motocykl z Komputerem.

Przewagą jest to, że mając odpowiednie peryferium możesz robić to samo co z gaźnikiem i PMS-em tyle, że: na na czerwonym świetle, wjeżdżając do miasta lub wyjeżdżając na autostradę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 2 tygodni ago #31

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Mam nadzieję że w trasie jak komuś się Commander zawiesi nie trzeba będzie dygać za nim komputerów i cholera wie czego jeszcze. Night pamietam jeszcze jak próbowałeś grzebać w gaźniki i jakie tego były skutki a co dopiero babranie w chipach. ja jestem wierny niezawodnemu działaniu gaziola tym bardziej, że w razie awarii wiem jak sobie pomóc. Nie tak dawno jak wczoraj miałem okazję oglądnąć Customa na S&S silniku 2 litry, ponad 300 kN obrotu, sportowy filtr powietrza - na gaźniku. Puste wydechy akcesoryjne - piekne bydle. Papeć z tyłu na moje oko ok. 300 mm. Jak rozmawiałem z kolesiem to musi go wyhamować z mocą bo na 3 mu go do góry podnosi. ( ok. 500 kg wagi własnej) .
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 2 tygodni ago #32

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Gadzoi, Ostatnia mapa to mapa zero czyli z podstawowymi ustawieniami z ręki możesz wpisać wszędzie 12 i będzie to to samo.
Do każdego wydechu i do rodzaju filtra są różne mapy. Jak wejdziesz na stronę powercommander podasz parametry moto rok marka, rodzaj to wyskoczą Ci mapy do konkretnych wydechów i filtrów ja niestety chwilowo nie mogę wejść na stronę. Może mój IP dostał bana potem spróbuję na innym IP.

Z mapami jest o tyle problem, że jeśli chcesz w 100% wykorzystać możliwośći PC to niestety musisz pojehać na hamownię i ustawić wszystko z palca. Wczoraj rozmawiałem z Uploadem i nawet ciśnienie atmosferyczne ma wpływ na ustawienia mapy zapłonu tzn wyskokość nad poziomem morza.

Tomie sam nie będę mapować zapłonu przez PC jak już wydało się 1500 złociszy na PC to trzeba wysupłać kolejne 500 i pojechać na hamownię tylko w taki sposób możńa coś ustalić indywidualnie do moto klimatu i ciśnienia ATM.

W PC III jest możliwość bez komputera zmniejszyć lub zzwiększyć skład mieszanki z palca za pomocą przycików w obudowie PC. Po wczorajszej jeździe bez podłączonych sond spalanie spadło w mieście do 7,1 l/100. Całkiem niezły wynik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #33

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Kiedyś trzeba zacząć a czy to takie trudne ?
W końcu sprzedają to do własnego montażu bez wizyty w specjalistycznym warsztacie
Jakieś przeciwwskazania ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #34

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Night - wow! Chcesz samemu mapować Commandera? :taj:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #35

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Hm super fajnie ale może mógłbyś dać nr do siebie bo próbuję co zrobić ale nic mi nie wychodzi nawet tych map nie mogę otworzyć albo po prostu nie kumam :(

Cicho już coś załapałem :)
Tylko teraz nie wiem którą mapę wybrać chyba tą ostatnią ale może pomożesz mam wydechy Cobry i filtr K&N
Ostatnio zmieniany: 13 lata 3 tygodni ago przez Gadziu79.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #36

  • NightRider
  • NightRider Avatar
www.powercommander.com/powercommander/Downloads/powercommander_downloads.aspx?ProdType=PCV a tu masz softa do kompa. Wgrywasz potem siągasz firmware do PC podłączas PC uaktualniasz Firmware, ściągasz mapy, wygrywasz odpowiednią dla wydechu i filtra zachowujesz i ok. jak nie pasi wgrywasz mapę zero bo to są oryginalne ustawienia. Proste? Nie bardzo tak wygląda teoria w praktyce jak to gogarnę to powiem czy proste. Soft, firmware i mapy są spoko do ograrnięcia. Mam już wszystko u siebie na kompie problem jest tylko z kablem nie znalazłem żadnego info.

Jutro sprawdzę jaki rodzaj PC mam u siebie bo PC III wyszedł w trzech wersjach i tylko ostatnia ma łączność usb dwie wcześniejsze wersje muszą mieć specjalne kable. PCV nie ma tego problemu z tego co widzę to zwykły USB.

Tak więc Gdziu masz wyszytko i do dzieła. Pochwal się efektami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #37

  • NightRider
  • NightRider Avatar
www.powercommander.com/powercommander/powercommander_v.aspx?mk=15&mdl=186&yr=22-010&pcVersion=PCV&PartNum=22-010 pod tym linkiem znajdziesz mapy do swojego RS-a w zależnośći do wydechu i filtra. NIe jestem pewien czy obejmuje wszystkie typy wydechów. Moje są
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #38

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Dodam jeszcze że Upload opowiadał mi o takim ustrojtwie na kierę dydykowanym do konkretnego modelu i wtedy z palca zmieniasz ustawienia na światłach, jednak nie jestem do tego przekonany jeśli w ustawieniach proramu musisz wybrać odpowiedni rodzaj wydechu (producent) i rodzaj filtra (otwarty, zamknięty).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #39

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Sonda lambda podaje informację o tlenie w spalinach do oryginalnego modułu i ten w zależności od tego jakie ma ustawienia zapłonu zmnienia skłąd mieszanki. Power commander odbiera sygnał z modułu zapłonowego, zmienia go pod wpływem własnego oproramowania i przesyła do układu zasilającego czyli nie ważne co jest na wejściu bo na wyjściu i tak będziesz miał to co podaje PC, tak więc sondy lambda można odłączyć. Największą zaletą i chyba jedyną PC jest to że nie zmienia ustawień w oryginalnym module i jak wypniesz PC to zostają ustawienia fabryczne.
U mnie po sprowadzeniu z usa sondy były odłączone. Podłączyłem je i zacząłem litrażować gwiazdkę. 7,9 w trasie i 9 w mieście teraz sprawdzam z PC ale bez sondy zobaczymy jak ze spalaniem. Potem całkiem odłączę PC i jeszcze raz zlitrażuję.

Gadziu właśnie się dowiedziałem że mapy zapłonu są takie same dla typu motocykla a w ustawieniach wybierasz typ wydechu i typ filtra powietrza. Producenci wydechów również sugerują swoje ustawienia zapłonu. Kur...a jak się w tym połapać samemu? w necie mało informacji. Z drugiej strony nie chce mi się płaćić cztery stefki za pięć minut roboty. Dlatego zrobię com powiedział.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #40

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
No to klapa ale będę szukał nadal
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.040 s.
Zasilane przez Forum Kunena