UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problem z wrzuceniem 1 biegu

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #1

  • Villie
  • Villie Avatar
Dzisiaj popatrzyłem za jasnego dnia i chyba jednak znalazłem. Punktakiem nabite jest wyraźnie, mniej więcej nad 3 literką VIN'u. Więc już chyba po recallu.

Pojeździłem dzisiaj trochę po okolicach, podregulowałem ten luz na klamce (teraz jest minimalny, prawie go nie ma), chyba jednak był za duży, bo teraz się poprawiło i jedyneczka wchodzi prawie zawsze.

Thx for help.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #2

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Jak nie masz nad VINEM naitego znacznika to skontaktuj się z ASO Yamaha sprawdź czy twoja gwiazdka nie miała recal'u. Po potwierdzeniu umów się na recall a na wiosnę będziesz miał nófkę sztukę nie śmiganą. Przy okazji recalu sprawdź inne części śilnika i przy okazji możesz wymienić zużyte lub uszkodzone. Zapłacisz tylko za części bo silnik ze skrzynią i tak będzie już wybebeszony.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #3

  • Never
  • Never Avatar
uUUuu nie licha historia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #4

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Przebity rocznik???? coś Ty kupił??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #5

  • Villie
  • Villie Avatar
Przejechałem, sprawdziłem, faktycznie ponowne wysprzęglenie pomaga.
Zaprzestaję kopania ;) Dzięki panowie. A na klamce mam luzu tak jak napisałeś MrTommy jakieś 2 mm (patrzyłem na luz równoległy do kiery - jeśli wiecie o co mi chodzi, czyli dosłownie na lince a nie na klamce)

Gwiazdki nabitej nad VINem nie znalazłem, za to znalazłem przebity rocznik;) z 98 ktoś usilnie chciał zrobić 99

Dobra, idę chować Grubą do garażu bo mi zmarznie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #6

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
TomHal napisał:
Potwierdzam, w moim jest idealnie to samo, ale tak jest jak nie ma synchronizacji na dole. Przypomnijcie sobie podwójne wysprzęglanie w UAZ-ach i po krzyku.

Tomie, bo wszystkie Tomki to fajne chłopaki :)
Tomasz dokładnie tak. Z wypowiedzi kolegi wywnioskowałem, że stoi na światłach wciska sprzęgło wrzuca jedynkę i wtedy ma problem.
Jeśli natomiast robi tak piszecie, to oczywiste, że będzie opór. Ja, redukując nawet z 5 na 4 robię delikatna przegazówkę, wtedy biegi schodzą bez szmeru.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #7

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
MrTommy napisał:
(jedynka jest niesynchronizowana)

Wszystkie biegi są niesynchronizowane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #8

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Potwierdzam, w moim jest idealnie to samo, ale tak jest jak nie ma synchronizacji na dole. Przypomnijcie sobie podwójne wysprzęglanie w UAZ-ach i po krzyku.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #9

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Tak Tomi, jak staniesz i będziesz trzymał sprzegło i zbijał biegi to jedynke czasem wsadzisz czasem nie. To samo podczaz zwalniaina biegami.
Trzeba puścić sprzegło i ponownie je wcisnąc żeby jedynka ładnie wskoczyła a walenie nga na siłe w dzwignię zmiany biegów na pewno do niczego dobrego nie doprowadzi. To nie stary radziecki telewizor że się go naprawia walnieciem z pięści w obudowę... :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #10

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Tak to już jest w gwiazdeczkach XV 1600. Jak z dwójki chcesz wrzucić na jedynę to zchodzisz na N puszczas sprzęgło potem wysprzęglasz i dopiero wrzucasz jedynkę.
Poza tym sprawdź na główce ramy czy Twoja gwiazda była na recalu. Ponad Vinem nabita punktakiem gwiazdka. Jeśli nie podaj VIN do ASO Yamahy umów się na zimę i zrobią Ci całą skrzynię za darmo prócz tego parę klamotów w silniku wymienią. Od siebie jak coś dodasz to będziesz mieć praktycznie nowy silnik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #11

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Kolega pisze, że nie tocząc się, lecz np. ruszając ze świateł. Gdy się toczysz, to jest to normalne, (jedynka jest niesynchronizowana), ale ruszając z pozycji zatrzymanej?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #12

  • Zenek
  • Zenek Avatar
wykrzyknik napisał:
Mam tak samo. Szczegolnie gdy jeszcze się toczę powoli zwalniając i chce wsadzić jedynkę. Czasami wskakuje bardzo ładnie czasem nie :-)
wystarczy zamiast kopać dźwignię zmiany biegów puścić sprzeglo i wcisnąc jej jeszcze raz i bieg wskoczy bez problemów :-)

Wykrzyknik ma racje tez tak mam lekko popuscic sprzeglo i wchodzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #13

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Mam tak samo. Szczegolnie gdy jeszcze się toczę powoli zwalniając i chce wsadzić jedynkę. Czasami wskakuje bardzo ładnie czasem nie :-)
wystarczy zamiast kopać dźwignię zmiany biegów puścić sprzeglo i wcisnąc jej jeszcze raz i bieg wskoczy bez problemów :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #14

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Tak być nie powinno. Jaki luz ma klamka sprzęgła? powinna mieć około 1 - 2,5mm jeśli tak masz, to raczej coś ze sprzęgłem. Pokombinuj poobserwuj i opisz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z wrzuceniem 1 biegu 13 lata 7 miesiąc ago #15

  • Villie
  • Villie Avatar
Witam, koledzy Radkiem (1600) jeżdżę od niecałych dwóch tygodni, zrobiłem ok 1000km i zaobserwowałem taką rzecz, że od czasu do czasu jak ruszam po zatrzymaniu (światła, skrzyżowanie) muszę porządnie kilka razy kopnąć w dźwignię żeby wpadła jedynka (po zrzuceniu z 2 wpada mi N). To jakiś problem, czy po prostu za mało doświadczenia z mojej strony?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.035 s.
Zasilane przez Forum Kunena