UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska

Odp: Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska 8 lata 6 dni ago #1

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Mam trochę inne pytanie w sprawie nawigacji motocyklowych. Jak z widocznością, ostrością i stabilnością obrazu w takich urządzeniach?
Otóż miałem okazję trochę pojeździć z TomTomem, nie pamiętam modelu ale drgania na kierze, nie zsynchronizowane z drganiami mojego baniaka i dodatkowe ostre słońce w ekran uniemożliwiały mi wyraźny odczyt z wyświetlacza. Czy to była cecha konkretnego modelu, czy też wszystkie nawigacje motocyklowe tak mają i trzeba z tym żyć?

Widziałem też trochę inny rodzaj nawigacji albo raczej inny rodzaj odzieży motocyklowej przystosowany do zabudowy nawigacji. Sama nawigacja odbywała się za pomocą telefonu, który był schowany w zewnętrznej przezroczystej i nieprzemakalnej kieszeni naszytej na lewym rękawie kurtki. W ten sposób, odrywając lewą rękę od kiery patrzyło się na nawigację jak na zegarek – obraz żyleta. Dodatkowo w tej kieszeni można było ładować telefon (wyjście USB), gdyż kurtka miała wszyty tzw. PowerBank – minus z tą zapasową baterią taki, że i ją trzeba było ładować bądź też w domu, bądź podpiąć się pod instalację elektryczną w moto. Już widzę dyskusję na zlotach moto: Gdzie idziesz? Muszę sobie kurtkę naładować. :polew:

Napiszcie jakie macie doświadczenia i przemyślenia odnośnie nawigacji dedykowanych do motocykli.
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska 8 lata 1 tydzień ago #2

  • Seboka
  • Seboka Avatar
Mam do sprzedania Larka AT35at na części lub do naprawy, po około 3 godzinach gubi satelity. Zamówiłem inną nawigację i sprzedał bym tą na części lub do naprawy za jakąś drobną opłatą. Do tego są 2 uchwyty pudełko i jakieś papiery. Może to w związku z konfiguracją bo tak się robi przy dłuższych trasach po kilku godzinach. Ewentualnie czekam na jakieś sugestie, mogę na coś wymienić bo szkoda wyrzucić a może ktoś ugryzie temat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska 11 lata 8 miesiąc ago #3

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Frankenstein - z mapą to jest tak jak z tym dowcipem:

'idą harcerze z mapą, zaraz będą pytać o drogę' ;)

he he

Ale zgadzam sie. Mapa koniecznie laminowana musi byc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska 11 lata 8 miesiąc ago #4

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
:mysli:

A ja mam mapę :)) Chyba najbardziej pasuje do Cruisera. Przy okazji mozna jakieś miejscowe piękności zapytać o drogę, albo żeby paluszkiem pokazała na mapie gdzie jestem...



A jak już się strasznie spieszę i konnnniecznie muszę się nawigować, to włączam komórkę i google navi gada mi przez słuchawkę do ucha jak jechać. Polecam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska 11 lata 8 miesiąc ago #5

  • Seboka
  • Seboka Avatar
Powinny być dwa, do motocykla z zasilaniem które wpina się w sieć i goły do samochodu, w zestawie do samochodu jest kabel który podłącza się pod zapalniczkę. Mi chodzi na tym Garmin i AutoMapa. Jestem zadowolony.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska 11 lata 8 miesiąc ago #6

  • Skygge
  • Skygge Avatar
:sor: za odkopanie tematu ale mam pytanie, bo właśnie dzisiaj kupiłem tę nawigację:

W testach i opisach jest zaznaczone, że może służyć na moto i do auta bo ma dwa uchwyty. Własnie na tym mi zależało bo rozbiłem ekran w samochodowej :boks:

Uchwyty są faktycznie dwa, ale mam tylko jeden tył w komplecie, to ustrojstwo z daszkiem i kabelkiem do moto, przykręcane do uchwytu.
Czyli wygląda na to, że jeśli będę chciał przełożyć nawigację do auta, to muszę odkręcić 4 śruby i przełożyć ją razem z tą "stacją dokującą".

Jeśli ktoś z Was ma tę nawigację to proszę o info czy te plastikowe tyły są w komplecie dwa czy jeden? Bo nie wiem czy mi nie sprzedali wybrakowanego kompletu... Dzięki! :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska 12 lata 3 miesiąc ago #7

  • Norbi
  • Norbi Avatar
Tego konkretnego modelu nie używałem ale skoro w opisie napisali że ma wejście na kartę microSD to pewnie każdą mapę możesz wgrać. Osobiście używam AutoMapy już od wielu lat i jestem zadowolony. A co do sprzętu to w tym roku będę się bawił NavRoad NR320BM Moto (podobno wodoszczelny) i też planuję instalować w nim automapę.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 3 miesiąc ago przez Norbi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska 12 lata 3 miesiąc ago #8

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
ja kożystam z 4,1 zestaw każdy na karcie pamięcia, u mnie akurat auto mapa, i jestem zadowolony z tego zestawu
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawigacja Motocy Lark FreeBird 35AT LarkMap Polska 12 lata 3 miesiąc ago #9

  • Seboka
  • Seboka Avatar
Lark FreeBird 35AT, czy ktoś korzysta z tej nawigacji, ewentualnie jaki zestaw map można wgrać ??? www.ceneo.pl/10195955s
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.038 s.
Zasilane przez Forum Kunena