UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: gniazdko zapalniczki

O:gniazdko zapalniczki 14 lata 6 miesiąc ago #21

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Gniazdko montował mi Piter. Założone jest na stelażu szyby - nie rzuca się w oczy. Miękki gumowy kapturek nie wyglądał solidnie, ale daje radę. Nawet po zdjęciu szyby nie fruwał przy sporych prędkościach, rzędu maksymalnych. A że nie jest chromowany? Mniej czyszczenia i sporo kasy na paliwo zostało. Telefon chowałem w torebce za szybą. Wygodne rozwiązanie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gniazdko zapalniczki 14 lata 6 miesiąc ago #22

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Zasilanie do lightbarów robiłem sam.Instalacja była prowadzona bezpośrednio od akumulatora dwoma przewodami o przekroju 4mm2.W pobliżu akumulatora dałem bezpiecznik na przewodzie plusowym.Zasilanie doprowadzone jest do lampy.W lampie założony jest przekaźnik do lamp,i zrobione wyjście do gniazdka,oraz do podświetlenia silnika.Lightbary i podświetlenie są tylko po zapłonie,a gniazdo cały czas pod napięciem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gniazdko zapalniczki 14 lata 6 miesiąc ago #23

  • Rayo
  • Rayo Avatar
piter 1600 napisał:
Jeśli bezpiecznik jest przed gniazdem to nie trzeba po zapłonie.Może być potrzebne bez włączania zapłonu.
i to jest jedyna słuszna szkoła montowanie gniazda 12V przez rozsądnego użytkownika. Masa i plus bezpośrednio z akumulatora. Bezpiecznik jak najbliżej akumulatora (ale w granicach rozsądku).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gniazdko zapalniczki 14 lata 6 miesiąc ago #24

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Jeśli bezpiecznik jest przed gniazdem to nie trzeba po zapłonie.Może być potrzebne bez włączania zapłonu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gniazdko zapalniczki 14 lata 6 miesiąc ago #25

  • Upload
  • Upload Avatar
Radziłbym podpiąć się gdzieś po stacyjce
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gniazdko zapalniczki 14 lata 6 miesiąc ago #26

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Ten co podales to chyba lekkie przegiecie paly :evil:
Za chromowany gadzet tyle kasy, jak wystarczy kupic z 15 zeta i zamontowac np. w bocznych puszkac pod siedzeniami.
Sam sie przymierzam do tego, jak mam w planach dalej gdzies pojechac.
Przeszukalem sporo tego na allegro i wystarczy kupic samo gniazdo miedziane z zamykana klapka, wywiercic otwor w puszce pod siedzeniem i gotowe.
Dwa kabelki + bezpiecznik do baterii i dziala B)
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gniazdko zapalniczki 14 lata 6 miesiąc ago #27

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Nie wiem czy widziałeś w Żywcu moje gniazdo.Nie jest chromowane tylko czarne.Ale umieszczone w takim miejscu,że nie rzuca się w oczy.Ja swoje podłączyłem do instalacji którą zasilałem lightbary,a więc do całkiem nowej.Jeśli będzie gniazdo wykorzystywane tylko do ładowania komórki lub nawigacji w czasie jazdy to można się podłączyć do dowolnego plusa w lampie,ale jak będziesz zakładał lightbary to i tak musisz doprowadzić osobne nowe zasilanie z przekaźnikiem do tych lamp.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

gniazdko zapalniczki 14 lata 6 miesiąc ago #28

  • orcio
  • orcio Avatar
Jakie są dobre?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie.
W którym miejscu się to podłącza do instalacji elektrycznej?
Czy są dobrze zabezpieczone przed wodą w razie deszczu?
Jakieś przykłady? Takie coś na przykład nieźle wygląda: allegro.pl/item749008833_kuryakyn_gniazdo_elektryczne_chopper_cruiser.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.028 s.
Zasilane przez Forum Kunena