UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Czas przedstawić moje Diablo

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #1

  • Darecki
  • Darecki Avatar















Adam,podsylam kilka zdjec Y.Rider mojego kanadyjskiego kumpla z klubu,pare bajerow do niego dolozyl :piw:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #2

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Adam Raider napisał:
Darecki napisał:
upodabniac do Harleya bo nie ukrywam ze mi sie te motorki podobaja mimo wszystko,

Darku, a który Ci się tak podoba? Bo mnie jakoś w ogóle nie kręcą.

Jako, że Raider nie ma dużego loga Yamaha na zbiorniku, to ludzie często mnie pytają - to Harley? A ja zawsze odpowiadam: Nie, coś lepszego. I wówczas zdziwko, bo jak może być coś lepszego.
Jeździłem kilkoma Harleyami i uważam, że Raider jest znacznie bardziej "harleyowaty" niż niejeden współczesny Davidson.

Jedyny HD, który mi się podoba, tak, że koparka opada, to ten. Z nowych, jedynie Fat Bob, ale jak wspomniałem, Raider jest znacznie fajniejszy.






A.Rider!
Road King to jest Harley ktory mi bardzo pasi,goly bez owiewek,sakw zbednych dodatkow,to moj prawdziwy klasyk,jako ze tez lubie sidecary to tenze model idealnie sie nadaje do zaprzegu z wozkiem bocznym,wyglada miodzio,stara poczciwa ameryka :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #3

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Wersja solo ukończona. Zdjęcie od strony wydechów :dia:

Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Adam Raider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #4

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Darecki napisał:
upodabniac do Harleya bo nie ukrywam ze mi sie te motorki podobaja mimo wszystko,

Darku, a który Ci się tak podoba? Bo mnie jakoś w ogóle nie kręcą.

Jako, że Raider nie ma dużego loga Yamaha na zbiorniku, to ludzie często mnie pytają - to Harley? A ja zawsze odpowiadam: Nie, coś lepszego. I wówczas zdziwko, bo jak może być coś lepszego.
Jeździłem kilkoma Harleyami i uważam, że Raider jest znacznie bardziej "harleyowaty" niż niejeden współczesny Davidson.

Jedyny HD, który mi się podoba, tak, że koparka opada, to ten. Z nowych, jedynie Fat Bob, ale jak wspomniałem, Raider jest znacznie fajniejszy.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #5

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Jarek72 napisał:
padło pytanie o wałek królewski, jak kiedyś zobaczyłem pierwszy raz ten silnik (xv1700) to byłem przekonany, że to właśnie wałek królewski. A to jednak stare dobre popychacze w grubej rurce, śliczności


Tak, wiem, ktos tak kiedyś powiedział, spodobało mi się i tak zostało. Ale tak na prawdę to jest wałek królewski
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #6

  • Jarek72
  • Jarek72 Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
padło pytanie o wałek królewski, jak kiedyś zobaczyłem pierwszy raz ten silnik (xv1700) to byłem przekonany, że to właśnie wałek królewski. A to jednak stare dobre popychacze w grubej rurce, śliczności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #7

  • Darecki
  • Darecki Avatar
qwa nie moge sie przyzwyczaic do tego nazewnictwa,co to jest walek krolewski?

Adam,mialem podobnie,przed stara mialem wlasnie takiego klasyka,skory,szprychy i te klimaty o ktorych piszesz,jak padlo na stara chcialem cos zmienic,w gre wchodzil Harley ale raz ze ubezpieczenie bylo 2 X drozsze a dwa no co tu ukrywac awaryjnosc(pisalem juz wczesniej na ten temat),jak juz kupilem z salonu nowa stara to zaczalem dodawac i upodabniac do Harleya bo nie ukrywam ze mi sie te motorki podobaja mimo wszystko,zbudowalem w/g Tom halla :di: czolg,ale mi sie na razie podoba,choc juz chodza mi mysli zeby zdjac to wszystko i przerobic na cos podobnego jak ktos wyslal jakis czas temu road stara ze springerami na przodzie,spodobal mi sie wlasnie taki klasyk,zobaczymy,jak na razie cierpie na znana ogolnie chorobe-brak kasy a jeszcze w garazu stoi Honda Valkyrie ktora bedzie z wozkiem bocznym stanowila alternatywe na rodzinne wypady :piw:
Rider mi sie osobiscie bardzo podoba,ile rzy jestem u pobliskiego dilera zawsze go dosiade i sie przymierzam,moze kiedys :dia:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #8

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Było kilka powodów.

Virago kochałem. Zgraliśmy się idealnie. Jeździło mi się nim fantastycznie. Przeszkadzało mi tylko wrażenie, że każdy motocykl jest od niego większy :) Nie wiem z czego to wynikało, bo XV 1100 wcale taki mały nie jest, ale zawsze, gdy zatrzymywałem się obok większych motocykli typu Drag, Road czy np.VTX itd, czułem się jak "młodszy brat".

Drugim powodem była troska o jego przyszłą awaryjność wynikającą z wieku (w tym roku skończyłoby 20lat) a trzecim, możliwość odpisu podatku.

Kiedy pojawiła się alternatywa zmiany motocykla, nie za bardzo wiedziałem na co zmienić, by zachować podobny styl jaki miał Virago. W grę wchodziły: Fat Bob (genialny tył i dwie lampy z przodu) VTX1800, C1800R i Road. Jednak to zdecydowanie inne motocykle niż Virago - ciężkie, zwaliste przody - typowe cruisery.

Któregoś dnia, grzebiąc w necie, zobaczyłem dokładnie to zdjęcie (poniżej). I szczena mi opadła. To był strzał w 10kę. Wielki i ciężki, ale z wysuniętym a przez to optycznie lekkim przodem. Fantastycznie poprowadzone wydechy. Spadłem ze stołka, gdy zobaczyłem, że tył ma jeszcze ładniejszy niż Fat Bob. Wisienką na torcie był silnik z wyeksponowanymi wałkami królewskimi. Gdzieś w głębi duszy zawsze o nich marzyłem. Poprosiłem Wojtka o sprowadzenie dokładnie takiego samego i... udało się.

Jeździ mi się nim fantastycznie, choć za każdym razem budzi mój respekt. Tym bardziej, że się przekonałem, iż nie mam najmniejszej szansy, by go zatrzymać samym przodem (a tego byłem nauczony w Virago). Wciąż się uczę zatrzymywania z użyciem obu hamulców. Ale cieszę się, że nie ma ani ABS ani rozkładu siły hamowania na przód i tył. Taki surowy jak lubię. Pomylisz się - nie żyjesz. I już. I nie ma przebacz. Bezlitosny typ.

Właśnie przed chwilą dokręciłem mu wałek na tył (jutro strzelę fotkę). Brakuje mu już tylko tylko spacerówek, podniesienia tablicy rejestracyjnej i w zasadzie to będzie wszystko. W przyszłości planuję zmianę opony na 240mm. Mooooże kiedyś jakieś lightbary, choć jak dotąd nie widziałem takich, które by do niego pasowały.

Pozdrawiam!


Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Adam Raider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #9

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Jesli chodzi o poprzedni styl - rzecz gustu, ale mi przez sentyment, czasoprzestrzen w ktorej przebywalem bardzo podchodzi. Fajne moto miales, ale pewnie szukales czegos wiekszego... ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #10

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
No widzisz, problem w tym, że ja nie do końca reformowalny jestem. Dla mnie motocykl typu chopper / cruiser powinien być skórzano-metalowy. Nie plastikowy, ani tekstylny. Nie podświetlany, bez ogrzewanych manetek, nawigacji satelitarnej, abs, srs, radia, mp3 itp.
I tak cierpię, że jest na wtrysk i nie ma kopniaka.
Chcę zachować go najbardziej skórzano-metalowym jak mogę. A tym samym część akcesoriów odpada.

Dla mnie jazda motocyklem trochę ma przypominać jazdę konną, western i takie tam. Dlatego wybrałem ten typ motocykli (wcześniej miałem Virago1100).

Uważam, że ktoś z Yamahy USA zrobił świetną robotę bo ze smakiem przyprawił Raidera szczyptą custom i przy tym nie przesadził. Raider dla mnie jest piękny już w standardzie. Np. te stockowe wydechy idealnie się wpisują w kształt motocykl zaś akcesoryjne odbierają mu "to coś".

Tak wyglądało moje poprzednie moto. I to mniej więcej określa mój styl



Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Adam Raider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #11

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Adam Rider,w ubieglym roku gdzies na jakims zlocie widzialem gostka ktory mial tez ridera,ale doposazyl go w chin spoiler,sakwy plastikowe,i wiele innych dodatkow z firmy www.corbin.com/yamaha/raidermenu.shtml, fajnie to wygladalo musze przyznac,poogladaj moze zachorujesz i bedziesz doposazal tez swojego,rurki tez mial zmienione, :piw:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #12

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... jako solówka równie ładna, ja bym sobie podnóżkami :du: nie zawracał ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #13

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Fajniutki. Sakwy robią wrażenie - oglądałem je na stoisku wytwórcy i robią wrażenie. Myślałem nad zamówieniem, ale stwierdziłem, że 2 tygodnie w siodle po Francji i Szawajcarii na razie mają większy priorytet.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #14

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Z tamtej akurat ni umyłem :dia:


Żart.


Mam tylko marniaszcze zdjęcie w cieniu

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #15

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Od strony wydechów, jak się prezentuje?
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #16

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Chwila, moment, zaraz odkręcę :dia:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #17

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Adam Raider napisał:
Wersja solo...
A podnóżki pasażera jako ozdoba? :D
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas przedstawić moje Diablo 10 lata 11 miesiąc ago #18

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Wersja solo


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas przedstawić moje Diablo 11 lata 9 miesiąc ago #19

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Piękny ,,, nic nie kombinuj z wałkiem ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas przedstawić moje Diablo 11 lata 9 miesiąc ago #20

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
mario napisał:
Franki, piękny motorek, gratulacje !

Ale z tą kierą to nie przesadzaj.
Tom ma rację, wie co mówi.

Ja mam teraz w lusterkach 130cm i da się latać :kier:


Chciałem kupić taki sam motocykl jak Twój (w malowaniu czarno białym) dokładnie z taka samą kierownicą, ale m.in przez tę kierownicę go nie kupiłem (wiem, że zawsze można zmienić, ale to nie jest takie proste, bo są przedłużane linki, które po skróceniu kierownicy nie wyglądają już to tak dobrze).

Al. Krakowska w Wwie potrafi stać na odcinku 10km. A ja muszę się tamtędy przecisnąć kilka razy w tygodniu. Swoim daję radę, ale często jest tak, że jeżeli auta stoją obok siebie to ich lusterka od mojej (w miarę wąskiej) kierowcy dzieli tylko 2-3 cm.


A zatem względy praktyczne przemawiają za takim rozwiązaniem jakie jest mimo, że szerokie kierownice mi się podobają (choć najbardziej w motocyklach klasycznych tj. Road. Raider klasyczny nie jest. Licho wie jaki jest).
Ostatnio zmieniany: 11 lata 9 miesiąc ago przez Adam Raider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.051 s.
Zasilane przez Forum Kunena