UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Duże sakwy do Road Stara ?

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #21

  • illusion
  • illusion Avatar
Moje doświadczenia w tym temacie

1. Sakwy z West Stara na stelażach z Roadstylera trzeba było odstawić na tulejach dystansowych z uwagi na wahacz o ok 3 cm . Nie wiem jak to się spisuje/spisywało u Artka natomiast ja miałem powtarzające się przypadki w dwóch Radkach z tym rozwiązaniem . Niestety potrafiły pękać śruby mocujące stelaż do poszycia błotnika . Im bardziej są odsunięte tym bardziej potrafią się "bujać" co na pewno nie pomaga śrubom . Co prawda dość dużo jeździłem i to z dość obciążonymi sakwami , ale tak czy inaczej była to upierdliwa przypadłość . Przetrenowałem kilka rodzajów śrub, niestety efekt końcowy zawsze był taki sam , dlatego później zawsze jeździłem z ekspanderami którymi mogłem podciągać awaryjnie wiszący stelaż

2. Z temperaturą jak pisał Wemar też radzę uważać . Najgorszy jest postój w gorący dzień albo np letni wypad w rejony Chorwacji czy Włoch . Sakwie nic się nigdy nie stało natomiast miałem problemy z niektórymi bagażami leżącymi na dnie , np taśma izolacyjna potrafiła stać się monolitem , napój stawał się gorącą zupą itp . Najprostszym rozwiązaniem było chowanie "zagrożonego" towaru do lewej sakwy no ale kto o tym w moim wieku by pamiętał ;)

3. West Star ... pierwsze sakwy kupione kilka lat temu rewelacyjne , niezniszczalne , przejechały pół Europy i służą po latach do dzisiaj . Drugie ( identyczny model ) wizualnie były jak pierwsze , ale jakość skóry , wykonanie ..no niestety pozostawiało sporo do życzenia . Do czwartego Radka zamontowałem Terysa , kwestia wyglądu to każdego gust ale dawno nie miałem w rękach tak porządnie wykonanych sakw z tak dobrego materiału
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez illusion.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #22

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Nie Robert, nie było żadnych problemów, temperatura wydechów nie miała żadnego wpływu na sakwy, po prostu zmianie uległa koncepcja mocowania i DPR nie bardzo mi się "zgrywały" z linią motocykla ...
Jutro rano podam dokładną odległość między dolną krawędzią sakwy a górnym wydechem ...
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez artek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hipis

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #23

  • Hipis
  • Hipis Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 629
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 3
Artek , zdecydowanie ładniejsze są West Satry :)

Marku, też nad tym myślałem i myślę że nie powinno być aż takiego problemu. Przerwę jakąś oczywiście muszę założyć. Przyjrzę się jak są w tamtym miejscu gorące. :)

Artek , miałeś problemy jak miałeś nisko sakwy ?
Czyń miłość a nie wojnę :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #24

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
robert_p napisał:
Sakwy faktycznie fajne i bardzo mi się podobają , jednak widzę, że głębokość mogła by być jeszcze większa . Masz chyba z 10 cm luzu do kominów ?
Robercie, nie zapominaj, że rury są bardzo ciepłe. W dodatku to ciepło dostarczane do zamkniętej, napakowanej sakwy nie bardzo ma się jak rozpraszać.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #25

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Przed West Starami miałem z DPR na przedłużonych stelażach z RoadStryllera i wyglądało to tak ( tylko tuleje dystansowe były na jakieś 8 cm co mocno poszerzało moto ... )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #26

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Dzięki, może kiedyś ...
Miałem niżej ale ze względu na wahacz musiałem podnieść (obijają się) ... weż to pod uwagę. Aaa duży plus, tylna ściana wzmocniona blachą aluminiową ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #27

  • Hipis
  • Hipis Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 629
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 3
Sakwy faktycznie fajne i bardzo mi się podobają , jednak widzę, że głębokość mogła by być jeszcze większa . Masz chyba z 10 cm luzu do kominów ?

ps.
Widzę, że przydała by Ci się sesja fotograficzna , żeby piękne zdjęcia zrobić Twojej bestii.
Jakby co jestem do dyspozycji :) :foto:
Czyń miłość a nie wojnę :)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez Hipis.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #28

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Jak dobrze pamiętam to chyba coś ok. 1100 zeta z przesyłką ...
Z grubsza tak z V'n'H ami sie komponują ...

scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/t31.0-8/12658047_215241495494428_8886482956897533340_o.jpg
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez artek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #29

  • Hipis
  • Hipis Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 629
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 3
Artek dzięki za info i opinię, sakwy wyglądają zachęcająco. Ile kasy wybuliłeś ?
Do szczęścia potrzebuję jeszcze zdjęcia takich sakw na motocyklu mającym akcesoryjne wydechy np. Vansy :) Masz takowe ?

Inne propozycje/zdjęcia mile widziane :)
Czyń miłość a nie wojnę :)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez Hipis.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #30

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Przerabiałem wiele sakw z podobnego powodu co Ty ...
Polecam West Stary, ładne, pakowne, solidne ... i skórzane ( nie jestem zwolennikiem plastikowych "spłuczek", nie zamierzam nikogo obrażać tym stwierdzeniem ... )
www.west-star.pl/tl_files/nebraska_extra/2.jpg
adres stronki: www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjj3aWA2qHLAhWkd5oKHRQZBe84ChAWCCUwAg&url=http%3A%2F%2Fwww.west-star.pl%2Fakcesoria-motocyklowe.html&usg=AFQjCNFYYcnAiq_YdEtmUanQosIfPJaUyg&bvm=bv.115339255,d.bGs
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hipis

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #31

  • Hipis
  • Hipis Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 629
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 3
Sly, oczywiście, że myślałem :) Jednak kufry nie mieszczą się w mojej filozofii :) i też mam duże obawy z dopasowaniem lakieru do mojej perełki :)
Czyń miłość a nie wojnę :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #32

  • SLY
  • SLY Avatar
Robert a nie myślałeś o oryginalnych kufrach są dużo większe i wygodniejsze w obsłudze. picasaweb.google.com/100767988582772613018/20150510#6147364458611488658 a do tego uszyłem se takie torby picasaweb.google.com/100767988582772613018/ZTelefonu#6257114116207291154
i jestem szczęśliwy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Duże sakwy do Road Stara ? 8 lata 2 miesiąc ago #33

  • Hipis
  • Hipis Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 629
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 3
Poszukuję sakw do mojej Perły. Obecnie mam oryginalne, lecz dla mnie są one za małe zarówno wizualnie jak i objętościowo. Wizualnie to chciałbym, żeby przede wszystkim były głębsze. Wkurza mnie ta dziura nad kominami. Zerknijcie na foto :) goo.gl/photos/agmuwFwceq8pJz3eA
Czy macie na swoich maszynach sakwy które by spełniały powyższe warunki ew. wiecie kto takie robi ? Optymalnie gdyby kształt tyłu miały jak błotnik czyli coś jak kufry oryginalne.
Zdjęcia mile widziane :)
Czyń miłość a nie wojnę :)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez Hipis.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.043 s.
Zasilane przez Forum Kunena