UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Interkom i cb radio

O:Interkom i cb radio 14 lata 4 miesiąc ago #1

  • Gamera
  • Gamera Avatar
Rayo dzieki. :cheer:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Interkom i cb radio 14 lata 4 miesiąc ago #2

  • Rayo
  • Rayo Avatar
Gniazdo zapalniczki podpięte pod aku. Pod siedzeniem jest mnóstwo miejsca :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Interkom i cb radio 14 lata 4 miesiąc ago #3

  • Gamera
  • Gamera Avatar
Serdeczne dzięki Rayo ,jak bedzie okazja to piwko dla Ciebie aha jeszcze jedno a jak rozwiązałeś łądowanie cb.

Jeszcze raz dzieki. :laugh:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Interkom i cb radio 14 lata 4 miesiąc ago #4

  • Rayo
  • Rayo Avatar
Radio jakiego używam, to popularny handheld Midland Alan 42.
Jego największym (i chyba jedynym :D) plusem jest jego wielkość.
Montujesz to sobie na pasek, na kamizelkę, lub na "krawacie" na baku (tak jak ja). Ważne żeby można było bezproblemowo w rękawicach squelch'em pokręcić. CB na motocyklu działa trochę inaczej niż w puszce, dlatego podkreślam jest to bardzo ważne. Poza tym Alan42 to sprzęt, w którym trzeba od czasu do czasy tego pokrętełka użyć i tyle.
Teraz najważniejsze - antena.
Tu wiadomo liczy się rozmiar :) Jeżeli ktoś uważa inaczej jego sprawa. Ja osobiście używam metrowego (z małym hakiem) bata i jest to absolutne minimum. Antenę mam zamontowaną z przodu, do oryginalnego stelaża szyby przy pomocy specjalnego uchwytu z kwasówki. Wypolerowałem sobie to na wysoki połysk i moim zdaniem nie rzuca się w oczy przy mojej maszynie.Dlaczego z przodu?
Testowałem różne miejsca zamontowania anteny. Tylne oparcie, z tyłu przy sakwach itp. Moje zdanie jest takie, że moja osoba, a już z pewnością pasażer stanowi ekran zmniejszający efektywność anteny z tego kierunku. Efekt jest taki, że lepiej łapiesz info z tyłu, a przecież nie o to chodzi :) Liczy się to co przed nami.
Podsumowując dodam, że powyżej 130 km/h radio praktycznie nie działa. Przy 100 pogadasz do odległości 4km. Do 100 km/h jest najefektywniej. Osobiście nie używam radia do gadki, tylko po to aby dowiedzieć się co tam na mnie w trasie czyha i do tego w zupełności się mój zestaw nadaj. 95% info daje sam odsłuch, ale dopytać się też można przy pomocy ww zestawu. Fajne uczucie, jak możesz komuś przez CB z motoora podziękować, że miejsce zrobił, albo "wiązką" sypnąć jak Cie wk...wi (jak lubisz :D).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Interkom i cb radio 14 lata 4 miesiąc ago #5

  • Gamera
  • Gamera Avatar
Rayo jak znajdzesz czas to moze temacik o cb pzdr. :cheer:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Interkom i cb radio 14 lata 5 miesiąc ago #6

  • Gamera
  • Gamera Avatar
Rayo dzięki za wyczerpującą odpowiedz,qrcze no to mam temacik na zimę ,no i czekam na ciąg dalszy opisu.Pozdrawiam Serdecznie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Interkom i cb radio 14 lata 5 miesiąc ago #7

  • Rayo
  • Rayo Avatar
Gamera napisał:
Odświeżam temacik Rayo możesz coś napisać jak to u Ciebie wygląda .
Zacznę od interkomu:
Trochę wcześniej eksperymentowałem z różnymi rozwiązaniami po taniości, ale to nie jest warte nawet komentarza :dry:

Jedyne rozwiązanie to Midland BT2 lub Scala. Ja ma BT2 taki:
www.allezakupy.pl/go/_info/?id=604&partner_id=25252525&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885
i sobie bardzo chwalę. Działa na blutoothie rewelacyjnie. Na stacji tankując motocykl możesz pogadać z pasażerem stojącym przy kasie. W trasie zero problemów nawet przy V-max. Są na tym forum osoby, z którymi rozmawiałem przez telefon jadąc grubo ponad 140, a mam podobno głośne vansy :)
Obsługa tego urządzenie jest na tyle trywialna, że córka 7 letnia spokojnie wszystko ogarniała. Młodszej (4,5 roku) bardzo się podoba, że może pogadać i trajkocze cały czas.
Warto tylko dodać dla sprawiedliwości, że używam kasku Schuberth C3, a to może robić różnicę.
Podsumowując...
Z telefonem działa idealnie. Połączenia konferencyjne z pasażerem to bardzo fajna sprawa. Wybieranie kontaktów głosowe (to już chyba standard w nowych aparatach). GPS i radio w komórce i z "ducha wolności na motocyklu" już Ci nic nie zostaje :)

Żeby ten interkom działał bezprzewodowo z CB potrzebny jest adaptor BPA-100. Ogólnie urządzenie jest spoko i daje radę. Ma tylko jedną wadę, że bateria działa max 5 godzin. Cały dzień już sobie z tym nie polatasz. Ja na to mam rozwiązanie takie, że podłączyłem ładowarkę samochodową i już.
O CB w następnym odcinku, bo muszę trochę popracować :
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Interkom i cb radio 14 lata 5 miesiąc ago #8

  • Gamera
  • Gamera Avatar
Odświeżam temacik Rayo możesz coś napisać jak to u Ciebie wygląda .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Interkom i cb radio 14 lata 5 miesiąc ago #9

  • Gamera
  • Gamera Avatar
Rayo możesz coś więcej napisać :laugh:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Interkom i cb radio 14 lata 5 miesiąc ago #10

  • NightRider
  • NightRider Avatar
No cóż sam nie popieram wkładania CB radia do Wildka bo i po co? Ale jeśli byś chciał to Rayo rozwiązał problem z CB radiem i mówię Wam wszyszło mu to super. Jak bym miał zakładać CB to zrobiłbym dokładnie to co Rayo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom i cb radio 14 lata 5 miesiąc ago #11

  • Gamera
  • Gamera Avatar
Cześć,
Mam temacik a w zasadzie dwa z racji tego, że teraz przynajmniej teoretycznie mamy czas na pieszczenie naszych moto pytanka:

-jaki polecacie intercom

-co sądzicie o cb radio w gwiazdach (mam na myśli coś skrytego np:Alan 42) czy spotkaliście się z czymś takim mogło by się przydać na nasze dłuższe wypadziki

pzdr.All
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.040 s.
Zasilane przez Forum Kunena