UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Chopper nie czoper?!?

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #1

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Darecki napisał:
a ja chromole te wasze "klotnie" jakby mi do hondy goldwing dorzucili jedna z tych lasek na zdjeciach to qwa walczylbym jak lew zeby was przekonac ze goldwing to chopper :polew:

A.Rider nie chcialbys jechac tym Easy riderowskim chopperem daleko,kregoslup by ci sie zlamal po godzinie jazdy
Goldas to przecież nawet nie motor to auto na dwu kułkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #2

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
:piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #3

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Adam Raider napisał:
Ten? Dla mnie to cruiser, bo ma grubą oponę i zwalisty przód


Raider z kolei w każdym teście jest nazywany power cruiser


A dla mnie to CHOPer, bo ma mały - obcinkowany :zab: - błotniczek z przodu i obcięty z tyłu !!! Kurde balans...dobra, pójde na kompromis - drag star custom to coś pomiędzy.
Powercruiser to jest np. Warrior...
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #4

  • Darecki
  • Darecki Avatar
a ja chromole te wasze "klotnie" jakby mi do hondy goldwing dorzucili jedna z tych lasek na zdjeciach to qwa walczylbym jak lew zeby was przekonac ze goldwing to chopper :polew:

A.Rider nie chcialbys jechac tym Easy riderowskim chopperem daleko,kregoslup by ci sie zlamal po godzinie jazdy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #5

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Ten? Dla mnie to cruiser, bo ma grubą oponę i zwalisty przód



Raider z kolei w każdym teście jest nazywany power cruiser

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #6

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Nooo właśnie - o ten motocykl mi chodziło !!! I co - czy on jest jednoosobowy ?
VTX 1300 - nie retro tylko ten drugi - z obciętym błotnikiem z tyłu i małym z przodu (błotnikiem...) no i wąską oponą.
A drag star custom to nie czoper? Jasne że tak. Nie taki na maxa ale jednak. No i rzecz jasna Twój Rajder to też czoper - mocno czoperowaty sprzęt...
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #7

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Skoro Tommi założył oddzielny wątek, to rozwiejmy wątpliwości do końca:

Oto chopper:
Brak błotnika, kierunkowskazów, rozrusznika, mały bak, długi widelec, tylko jedno lusterko - słowem prościzna.



To zdjęcie erotyczne choppera z lat naszych tatusiów i mamusiów





a to nasze, XXI wieczne wersje




to chyba też chopper, choć ma bo ma grubsze te, no... lagi i oponę




A to już cruiserek.

Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Adam Raider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #8

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Tomson napisał:
Ale to nie zmienia faktu, że stylistycznie jest to chopper - Fury, nie VTX. No - jest i VTX w wersji chopper.

Zgadzam się co do Fury (gdy przymknę oko na te polimery syntetyczne). Ale VTX chopper? Który masz na myśli? Wydawało mi się że znam wszystkie odmiany.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #9

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Oczywiście nie zgadzam się z tezą, iż chopper musi być jednoosobowy ! A co powiesz szanowny Tomie na bryke z filmu Easy Rider, na której Nicholson jechał jako pasażer ?! Nawet oparcie miała ! A nikt przy zdrowych zmysłach nie zaneguje, że motocykle z tego filmu to choppery - najszystsza klasyka.
Wiesz Adam - chłodnica to nie jest element który można zdemontować w celu zmniejszenia wagi :zab:

Co do Fury to się zgadzam - Honda niestety daje regularnie dupy w temacie cruiserów/chopperów - już VTX 1300 jest plastikowy do bólu - nie lubię czegoś takiego. Ale to nie zmienia faktu, że stylistycznie jest to chopper - Fury, nie VTX. No - jest i VTX w wersji chopper.
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Tomson.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #10

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
Tomson napisał:

Dla przypomnienia - nazwa choper powstała od ang. słówka chop - ciąć. Chłopaki w hameryce sobie zaczęli obcinać głębokie błotniki z przodu i z tyłu - i tak powstały choppery, nieprawdaż ? Do tego wąskie kółeczko na przód. Co z tym wszystkim ma wspólnego chłodnica?

Nie tylko. Demontowali także wszystkie zbędne podzespoły a zbiorniki paliwa zmieniali na mniejsze. W jakim celu to robili? W celu zmniejszenia wagi. Chłodnica stanowi raczej zaprzeczenie tej idei.

Stryker, Raider i Fury to motocykle chopperopodobne (dwa pierwsze najczęściej są nazywane power cruiserami) z czego Fury, jak dla mnie (!),ze względu na swoje wszechobecne plastiki, stanowi wyrób ledwie motycoklopodobny. Przepraszam, za dosadność swojego stwierdzenia, ale to mój sprzeciw skierowany do księgowych Hondy, którzy próbowali oszukać motocyklistów chromowanymi plastikami.

"Elementy takie jak: prędkościomierz, reflektor, dekle z boku motocykla, uchwyt tablicy rejestracyjnej motocykla, pokrywy zaworów, błotniki, osłona chłodnicy, kierunkowskazy, zostały pokryte pięknym,błyszczącym chromowanym plastikiem." źródło

Siedziałem na niej, dotykałem i mam identyczne odczucia jak autor tego artykułu:

" Czy ten motocykl nie będzie jak księgowy wyciągnięty siłą przez znajomych do klubu, który ubrał hawajską koszulę, przeciwsłoneczne okulary i dzielnie radzi sobie na parkiecie. Jest nawet sympatyczny i całkiem fajny. Ale czy to wszystko nie jest trochę udawane? Trochę na siłę? (...) Owszem, chromu mamy sporo, mnóstwo szczerze mówiąc. Ale to w żaden sposób nie budzi skojarzeń z pięćdziesięciolatkiem przeglądającym katalog Louisa."
Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Adam Raider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #11

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Wg. mnie Chopper jest motocyklem jednoosobowym, z wydłużonym zawieszeniem koła przedniego.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #12

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Aha - to czoper nie może mieć chłodnicy...no ciekawe :cooo: To np. Honda Fury nie jest chopperem?

Moja ciocia kiedyś powiedziała, że ze mnie nie jest żaden motocyklista - bo mam tylko jeden motur. Bo ona zna takiego, co ma kilka i to jest prawdziwy, a jak ktoś ma jeden to nie.

Z tymi czoperami i chłodnicami to chyba podobnie...

Dla przypomnienia - nazwa choper powstała od ang. słówka chop - ciąć. Chłopaki w hameryce sobie zaczęli obcinać głębokie błotniki z przodu i z tyłu - i tak powstały choppery, nieprawdaż ? Do tego wąskie kółeczko na przód. Co z tym wszystkim ma wspólnego chłodnica?
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #13

  • Adam Raider
  • Adam Raider Avatar
A Stryker to nie chopper :ble:

bo ma chłodnice

A mój Raider mimo że nie ma chłodnicy to podobno też nie chopper tylko cruiser (?!)


:gitara: "dziś prawdziwych chopperów już nieee maaaaa..."
Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Adam Raider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chopper nie czoper?!? 10 lata 11 miesiąc ago #14

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Mój stary Star w pogodę gna i w deszcz, jest tego wart by o nim śpiewać też.....tralala.... :gitara:

PS
Jak nie gustuję w czoperach, to Stryker jest zayeboza.
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.034 s.
Zasilane przez Forum Kunena