UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ślizgające się sprzęgło?

Ślizgające się sprzęgło? 9 lata 2 dni ago #181

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
Popieram sugestie Toma , zrób najpierw zmianę oleju na 10W40.Kiedyś chciałem sobie polepszyć i zalałem mojego 15W50 , silnik może się lekko wyciszył ale zauważyłem że biegi i sprzęgło pracują już nie tak.Na zimno włączając jedynkę zgrzyt i mocne szarpnięcie a podczas jazdy wyraźnie głośna zmiana biegów.Oczywiście dolegliwości te ustępowały w gorętsze dni ,wydaje mi się że oleje typu 15W.20W to nie te klimaty :piw:
PS:Wróciłem do 10W40 i jest OK.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ślizgające się sprzęgło? 9 lata 2 dni ago #182

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Jeżeli chodzi o przebieg to dość mało jak na wymianę tarcz czy docisku.
Co do oleju to masz zalany mineral dla przedziału temperaturowego od +5 do +43 stopni.
Zachodzi pytanie czy maszyna ma styczność z niskimi temperaturami jakie mamy nocą oraz czy przejażdżki występowały własnie po zimnych nocach. Osobiście przy maszynach z US-ej dla czystego sumienia zalewałbym półsyntetykiem. zmiana czy też wymieszanie olejów może różnie oddziaływać na tarcze sprzęgłowe. Proponuję zrobić drobny zabieg (zanim zaczniesz wymieniać tarcze i docisk => na pewno droższa alternatywa) - zakup Motula 10W40 półsyntetyk serii 5100 (zakres temp. -10 do + 43 stopni). Zlej Castrola do czystego pojemnika tak aby go jeszcze w przyszłości wykorzystać albo sprzedać komuś za tanie pieniądze. Odkręć niestety filtr oleju i przepłucz go Motulem. Wlej nie więcej niż 4 litry (wiem serwisówka mówi 4,1 l). Teraz masz olej na nasze warunki klimatyczne i to w dodatku z formułą bardzo dobrze pracującą z tarczami sprzęgłowymi. Jak nie pomoże obiecuję odkupić od Ciebie Motula. Jak nie odkupię możesz mnie zmieszać z błotem gdzie i jak chcesz.

Co do serwisówki: tutaj na forum masz tylko wersje albo anglojęzyczne albo niemieckojęzyczne do pobrania!

:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ślizgające się sprzęgło? 9 lata 2 dni ago #183

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 579
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
Generalnie tarczę wystarczą, ale jak już to lepiej sprężynę też..fakt może i to troszkę kosztuje ale..No ja na motocyklu nie oszczędzam..Uszczelkę może Ci się uda odzyskać jak delikatnie nożem potraktujesz...Ja wymieniłem na nową co prawda ale stara jest w dobrym stanie i nadawałaby się do powtórnego założenia...
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ślizgające się sprzęgło? 9 lata 2 dni ago #184

  • chris37xx
  • chris37xx Avatar
Na liczniku mam 16500 mil, ja zrobiłem nim dopiero ok 300 mil, zakupiony w grudniu od drobnego importera motocykli z USA, (ma tam jakąś rodzinę i sprowadza ok 5 szt rocznie, zakupiony z salonu-komisu nie z aukcji żadnej), dostałem oryginalny akt własności z potwierdzonym przebiegiem z USA, kompletem kluczyków, instrukcją w j.angielskim i wbitą pieczątką z salonu z potwierdzeniem przebiehu (jeden właściciel od początku, jeden akt własności, nic nie kombinowane -chyba). Co do oleju, nie mam pojęcia co było wlane, ja wykręciłem oba korki spustowe, zlałem wszystko, filtr nowy i ten Castrol 20W-40 Actevo 4T -tym zalałem (czytałem co tam wlać i tak wybrałem, mam nadzieję, że dobrze).
Co do ślizgania tego sprzęgła sam nie wiem czy tak było, czy dopiero teraz zauważyłem, ale faktycznie na 5 biegu czuć lekki ślizg- bynajmniej takie mam odczucie. Stan oleju sprawdzałem prawidłowo- doczytałem już z tego forum co nieco, teraz mam ok. Jeśli bym faktycznie miał wymieniać to sprzęgło, czy same tarcze wystarczą?? czy sprężyna do tego?? a co z uszczelką- pewnie też nową trzeba założyć??
Jeszcze jedno mam pytanie - serwisówka jest gdzieś do pobrania w j. polskim prócz zakupu z allegro??? nie znalazłem jej do tej pory nigdzie. Może ktoś ma w formie elektronicznej i udostępni??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ślizgające się sprzęgło? 9 lata 2 dni ago #185

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Napisz ile masz km na liczniku. Od tego powinniśmy najpierw robić rozeznanie.
Albo ile km zrobiłeś na nim od momentu jego zakupu? Jest to sprowadzana maszyna czy zakupiona od pewnego sprzedawcy? Jaki olej miałeś wcześniej. Co do stanu oleju wykonaj pomiar nie jak w aucie tylko krok po kroku jak przewiduje serwisówka. Jak nie wiesz tutaj na forum znajdziesz instrukcję co do poprawności odczytu stanu oleju. Wymieniałeś filtr oleju czy sam olej? Zlałeś cały olej tak jak należy czy też tylko odkręciłeś jedną śrubę centralnie położoną pod silnikiem???
PS. Zanim zaczniesz na większość pytań zastanawiać się o co mi chodzi zapraszam do dogłębnej lektury serwisówki. Te maszyny mają swoją specyfikę i ogólnie przyjęte zasady te pospolite "puszkowe" możesz zapomnieć!
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 9 miesiąc ago #186

  • grzegorz stankiewicz
  • grzegorz stankiewicz Avatar
Mam te same objawy regulacja też już nic nie pomogła potrzebuję namiarów na uczciwego mechaniora w okolicy CZęstochowy który wyleczy mojego RAdka z tej przepadłości .
PZDR.
GRZESIEK
Ostatnio zmieniany: 11 lata 8 miesiąc ago przez grzegorz stankiewicz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #187

  • Beju
  • Beju Avatar
Villie - dzięki ale już zamówiłem w serwisie yamahy... :oj:
Villie napisał:
Beju, ja mam uszczelke na zbyciu, kupiłem w zeszłym sezonie (wymiana sprzęgła również) ale stara okazała się bardzo dobra, więc mam oryginalnie zapakowaną (RS 1600)- gdybyś chciał, mogę ci podesłać za parę złotych.

Chyba że już zamówiłeś i zapłaciłeś...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #188

  • Villie
  • Villie Avatar
Beju, ja mam uszczelke na zbyciu, kupiłem w zeszłym sezonie (wymiana sprzęgła również) ale stara okazała się bardzo dobra, więc mam oryginalnie zapakowaną (RS 1600)- gdybyś chciał, mogę ci podesłać za parę złotych.

Chyba że już zamówiłeś i zapłaciłeś...
Ostatnio zmieniany: 11 lata 11 miesiąc ago przez Villie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #189

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Możesz sprawdzić tu: www.mrcycles.com/
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #190

  • Beju
  • Beju Avatar
A jak to jest właściwie z tymi sprężynami? Szukam, dzwonię po tych sklepach i udało mi się już załatwić tarcze i przekładki, uszczelki nigdzie nie ma więc zamówiłem w serwisie Yamaha....
ale jeśli chodzi o sprężyny to słyszałem już że są SPRĘŻYNY, SPRĘŻYNA, PRZEKŁADKA SPRĘŻYNUJĄCA... i oczywiście nigdzie nie jest dostępne :)

Co jest właściwe i czego szukać? W serwisie powiedzieli że przekładka sprężynująca więc zakładam że tegoż właśnie :)

pozdr
Beju
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #191

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Tego się właśnie spodziewałem, że nie ma jasnej odpowiedzi. :du: Mam podobnie w robocie podczas obliczeń trwałości/zużycia synchronizatorów.

W takim razie, czy prócz opisanego efektu opóźnienia odejścia na wysokich biegach jeszcze jakieś inne typowe objawy zużycia sprzęgła?
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #192

  • pgaik
  • pgaik Avatar
Mnie też to czeka ...
ale po W. Górce :zab:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #193

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1060
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 7
Beju napisał:
hmmm... a możliwe żeby wysiadało już przy 40 kilku tysiącach? Mój wildek ma tyle przejechane....

Sprzęgło można zniszczyć już po kilku kilometrach.Raz przypalone lub przygrzane tarcze tracą swój współczynnik tarcia-dobrany przecież do obciązeń jakie mają przenosić.W rezultacie,w miarę dalszego użytkowania elementy cierne nie dają już rady utrzymać i przenieść sił jakie występują i zaczyna się "prześlizgiwanie",które z biegiem czasu się pogłębia.

Przy przegrzaniu sprzęgła może też wystąpić "zafalowanie" tarcz,co również skutkuje ślizganiem się tarcz z racji zmniejszonej powierzchni przylegania współpracujących elementów. :oj:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #194

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Wszystko jest możliwe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #195

  • Beju
  • Beju Avatar
piter 1600 napisał:
Sprzęgło ma limit żywotności,ale w km ciężko to przedstawić.Najbardziej w dupę dają parady i wszelkie przegazówki na wciśniętym sprzęgle.W optymalnych warunkach powinno wytrzymać przynajmniej 60-70 tyś km.Czyli mniej więcej tyle co pas.

hmmm... a możliwe żeby wysiadało już przy 40 kilku tysiącach? Mój wildek ma tyle przejechane....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #196

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Sprzęgło ma limit żywotności,ale w km ciężko to przedstawić.Najbardziej w dupę dają parady i wszelkie przegazówki na wciśniętym sprzęgle.W optymalnych warunkach powinno wytrzymać przynajmniej 60-70 tyś km.Czyli mniej więcej tyle co pas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #197

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Wszystko pasuje opròcz uszczelki.
Dostępna tylko w serwisie yamaha za 76 zł
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #198

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Laickie pytanie – czy sprzęgło, w sensie całego komponentu ma jakiś limit żywotności wyrażony w przebiegu?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od techniki jazdy i gęstości przełączeń biegów (rozłączania napędu) na kilometr (różnorodności tras) ale może macie jakieś dane co do średniej żywotności sprzęgła?
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #199

  • Beju
  • Beju Avatar
W takim razie pytanie - jeszcze prośba - czy poniższe części są ok i czy to wszystko co powinienem mieć do wymiany?

www.select-shop.pl/tarcze-sprzeglowe-yamaha-1600-wild-star-9904r-p-718.html

www.select-shop.pl/sprezyny-sprzeglowe-yamaha-1600-wild-star-9904r-p-4957.html

www.select-shop.pl/przekladki-sprzegla-lucas-1600-9904r-p-3181.html - tu też pierwsze widzę XVZ - nie jestem pewien czy będzie pasowało do XV

www.select-shop.pl/uszczelka-pokrywy-sprzegla-yamaha-1000-1100-p-8459.html - uszczelki tylko takie, nie wiem czy beda pasowaly do 1600 :mysli:
Ostatnio zmieniany: 11 lata 11 miesiąc ago przez Beju.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ślizgające się sprzęgło? 11 lata 11 miesiąc ago #200

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Na Charlocie pracuje Krzych GS ze Słupska z forum ,daj znac jak by co .
Gość w dom ,Bóg w dom :$:
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.035 s.
Zasilane przez Forum Kunena