UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zamiana przedniej opony

Zamiana przedniej opony 3 lata 7 miesiąc ago #1

  • Yoozek
  • Yoozek Avatar
Witam,przepraszam ze po tak dlugiej przerwie ale wakacje wyjazdy i tak dalej , ja mam Royal Star ,a to juz troche wieksze sprzety ,ponizej troche danych. www.scigacz.pl/Yamaha,XVZ,1300,A,Royal,Star,model,1999,dane,techniczne,13791,im.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #2

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Sorry! ale czegos nie rozumiem ? We wszystkich mi znanych road star opona przednia to 130x90x16.
Skąd wziołes tą 150 tkę.To własnie na tyle jest 150x80x16.
Węższa na przód to by była 100x90x16 ,a to faktycznie wyglądałoby cienko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #3

  • Yoozek
  • Yoozek Avatar
Dziekuje za odpowiedz,o wytrzymalosc to bym sie raczej nie martwil,Goldas ktorego uzywam wazy zatankowany ponad 390kg i ma 130 z przodu wiec to tylko kwestia doboru parametrow opony.
Jesli idzie o szerokosc przedniej opony to jest to podstawowy czynnik majacy wplyw na prowadzenie motocykla co objawia sie pelzaniem po nierownosciach szczegolnie tych wzdluznych.Dlatego Tourery czy Sporto turystyki maja nie szersze jak 120-130 i jeszcze nisko profilowe opony przewaznie o wysokosci 70 i nie chodzi o wage bo waza tyle co nasze sprzety.Cruisery sa z zasady projektowane na dlugie trasy wiec autostrady i faktycznie tam to nie ma wiekszego znaczenia.Ja bym chcial uczynic te moja Gwiazde bardziej " poreczna" i jakis czas temu czytalem na jakis amerykanskich forach ze co niektorzy tak zrobili nawet w HD. i ponoc jest kolosalna roznica w prowadzeniu.Co do wygladu to niewiele sie rozni na " oko".Jesli idzie o hamulce to mysle ze warto by sie bylo pokusic na podmiane pompy np. z Hondy GL1200 albo GL1500.Maja one wbudowany Delay Valve co pozwala na jednoczesne hamowanie przodem i tylem - taki prosty myk jeszcze przed ABS.Ja swoim Goldasem moge hamowac nawet w zakretach i w przechyleniu jesli zakret okazuje sie byc za "ciasny" i zblokowanie hamulcow jeszcze mi sie nie przydazylo.
Dziekuje za uwagi ,warto poznac inny punkt widzenia,czlowiek sie uczy cale zycie.
Pozdrawiam serdecznie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #4

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Trzeba sie troche zastanowić. RS jest ciezkim motocyklem i dobór opony nie wynikł z powietrza. Trzeba brac pod uwage tez obciążenie przy hamowaniu. W/g mnie trzymanie sie motocykla w zakrecie zalezy tez dużo od opony( a nie od jej szerokości ) Trzeba brac tez uwage jak motor zachowuje sie w koleinach (których w PL
nie brak oraz w sfrezówce) Przy węższej oponie w sfrezówce można leżeć od razu.
Jeśli chodzi o blokowanie hamulca to potwierdzam,że hamowanie w strachu na RS może się skończyc smutnie niemniej wazne ,aby były dobre klocki ,które dawkuja hamowanie ,a nie takie które działaja z "samowzmocnieniem " Reasumując to o ile tylne koło bym deczko poszerzył to przedniego bym chyba nie zwężał. Na RS przejechałem jakieś 38 T km. Pozdrawiam JL
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #5

  • Yoozek
  • Yoozek Avatar
Nie tak zle jak myslisz ,Np.Honda GL 1200 ma 3"x16 tke felge i 130 opone i nie wyglada jak kolo od roweru.
Royalka ma 3.5" felge i to moze byc problem bo do 130 jest w zestawieniach podawana jako dopuszczalna !
Stad pytanie czy ktos juz ten temat cwiczyl ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #6

  • Yoozek
  • Yoozek Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #7

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1540
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Tak przy okazji trochę o oponach na mokrym ..
www.motocykl-online.pl/testy/Test-opon-do-cruiserow-i-chopperow,14341,1
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc ago przez SATURIAN.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #8

  • Yoozek
  • Yoozek Avatar
A wiec,moze wyjasnie , jezdzimy grupa na 5 -10 motocykli od adwenczerow poprzez Hayabusy ,Harley'e ale nie te krowiaste tylko typu Dyna albo Sportster.Ja jako jedyny uzywam duze bike'i wiec tak jak mowia towarzysze podrozy nie jezdze z nimi tylko za nimi !Ten incydent zaistnial tylko dzieki przyzwyczajeniu do stylu jazdy na Goldasie a tym sprzetem to tak nie dziala ! Moje pierwsze wrazenie to "za dobre hamulce" o czym sie przekonalem w sytuacjach awaryjnych - brak systemu ABS lub chociaz zlinkowania przodu z tylem co zawsze o malo nie konczylo sie szlifem ale zawsze ze slizgiem.Z hamulcami jest cos na rzeczy bo facet na przegladzie nie wierzyl jak taka krowa nie ma zadnego systemu wspomagania hamulcami! a sam jezdzi fat boyem .Myslalem na poczatku ze nie umiem jezdzic wiec z pielucha przejezdzilem caly sezon prawie 5000 km.Spotkalem na jakims zlocie goscia na takiej samej i zapytalem jak hamulce u niego powiedzial tez ze az za dobre i strach nacisnac! a jak pada to hamulcow nie dotyka!Kupilem ja z oryginalnymi oponami z 1998 roku byly jeszcze w dobrym stanie ale z racji wieku wymienilem na nowe Maxxisy,lozyska w kolach plyn w lagach i lozyska w glowce ramy.Nic to kompletnie nie dalo ciagle handling to tragedia !
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc ago przez Yoozek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #9

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1540
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Yoozek , nie chcesz chyba powiedzieć , że miałeś glebę ze względu na grubość opony . Gdybyś powiedział , że była łysa , kanciasta czy wyząbkowana , to bym uwierzył , ale że była za gruba ......?
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #10

  • Yoozek
  • Yoozek Avatar
No wlasnie dlatego zeby jezdzilo tak jak wyglada :cyc: ! Caly pic w tym ze cos kosztem czegos ! :tutaj:
Nie wiem czy kolega uzywa innych motocykli na codzien ,bo ja tak.Co moge powiedziec ,porownujac do "normalnych" motocykli to ten sprzet nie lubi zakretow i nierownych nawierzchni.Jako przyklad moge podac przyklad kolegi ktory kupil niedawno Fat Boba ze 150 tka z przodu oczywiscie,zrobilismy dwa wypady po czym bike poszedl na zamiane ze stwierdzeniem ze z takim kapciem nie da sie normalnie jezdzic.
Ja jezdze wiecej na Goldasie ze 130 z przodu i to da sie wytrzymac chociaz tez myszkuje na nierownosciach.Na Gwiezdzie moj pierwszy wyjazd zakonczyl sie slizgiem do rowu :co: ,cale szczescie ze na trawiaste pobocze a nie na Walijskie kamienne murki ktore caly czas mijalismy.
Czytalem gdzies na necie ze ludzie tak robili i jest roznica z przewaga na lepiej ,stad moje pytanie. :zab:
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc ago przez Yoozek. Powód: zjadlem literke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #11

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1169
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 9
tylko po co, będzie wyglądało jak koło od roweru
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zamiana przedniej opony 3 lata 8 miesiąc ago #12

  • Yoozek
  • Yoozek Avatar
Witam,jako swiezak mam pytanie czy ktos cwiczyl zamiane na ciensza opone z przodu ze 150 tki na 130 tke ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.039 s.
Zasilane przez Forum Kunena