UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ?

Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 10 lata 1 miesiąc ago #41

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Hehe no ja tam nie wiem jak masz co ustawione. 7 litrów spalanie to już bardzo wysokie a 8 to katastrofa.
Najmocniejsza 1700 jaką znam spala na trasie przy 100 km/h 4,7-4,8 litra a przy 120-130kmh około 5,5 i podnosi koło z jedynki ;-)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc ago przez WITT33.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 10 lata 1 miesiąc ago #42

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Witt nakręciłem się ta srubką już tyle że nie tylko miałem poodparzane dłonie ale i czoło. Znam tą śrubkę jak własną kieszeń a spalanie aż tak mocno się niemartwię. Bardziej o to że chlejąc niespełna 8 litrów to mimo wszystkiego lekka przesada. W zeszłym roku ustawiłem go na dobre 6 litrów, jednak zmieniając puleya oraz wstawiając Twój moduł muszę trochę popracować na podniesieniu kilku kucy do góry tak aby ten spadek przełożenia nie odbił się na kulturze jazdy z nowym puleyem, któremu przybyło w obwodzie.
:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 10 lata 1 miesiąc ago #43

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Hehehe jak się boisz o spalanie to nie ma po co chyba że często na blacie 3 cyfrowa liczba ale za to PMS pożera a nie potrzebujesz więcej paliwa niż potrzeba, wkręcaj PMS to momentu aż usłyszysz że obroty lekko spadają wtedy wykręć go 1/4 i gotowe. To nie jest magiczna śrubka która dodaje koni :-) w zakresie 2-2,5 obrotu powinieneś mieć ideał
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 10 lata 1 miesiąc ago #44

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Kuźwa Witt przekonałeś mnie he,he. Dam na 4 rowek ale zostanę przy 3 obrotach na PMS-sie. Jak się niebo od gniewa to może już w środę przelecę parę kilosów aby zobaczyć jak chodzi. Dam info jak było.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 10 lata 1 miesiąc ago #45

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
No jak uważasz, instrukcja podaje 4 zapinkę dla 1600 oraz 1700 a co poniektórzy mają na 4 i 2 podkładki bądź na 5 więc trzecia to wciąż naprawdę ubogo ale myślę że na polskie warunki (cena paliwa) 4 to idealnie, ona jest tak samo gruba jak seryjna tylko ma nacięcia dlatego akurat trafiłeś do niej pilot 40 ale też 3,5 to za dużo, wkręcaj PMS aż zacznie przy mocnym hamowaniu silnikiem popyrkiwać/strzelać z wydechu to wykręć wtedy 1/4-1/2 obrotu i gitara no chyba że nigdy nie zacznie to wkręć spokojnie do dwóch obrotów, szkoda marnować paliwa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 10 lata 1 miesiąc ago #46

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Akurat mam PJ 40 jak pamiętasz. Kupowałem w Larssonie w zeszłym roku zresztą za Twoją poradą ;)
Właśnie przeleciałem się jakieś 40 km wykorzystując przerwę w deszczu i fakt zbiera się trochę gorzej jak przy Dyno Jet iglicy a ten rowek przestawię na bank na 3 i wtedy zobaczę. PMS miałem na 3,75 zejdę na 2,5 przy trzecim rowku i zobaczę co dalej. Ale to dopiero jutro.
:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 10 lata 1 miesiąc ago #47

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
TomHal oryginalna iglica a mam takową też ma znaczek Mikuni i niestety ale zawsze tylko jedno jedyne nacięcie, Ty już masz akcesoryjną od zestawu Yamahy Speedster jetkit (popularna w usa) i prawidłowe ustawienie na niej to jest zawsze 4 rowek od góry i ponieważ jest bardzo gruba pilot jet 40 i 2-2,5 obroty na PMS oraz dysza główna w zależności od apetytu ale do 1600 to będzie 167.5 lub 170 Mikuni. Nie ma jednej osoby która jeździłaby na 3 rowku od góry a Ty dałeś 2 - bardzo ubogo. Załóż, ustaw i sprawdź jak chodzi ;-)

Obok masz dynojeta iglicę i do niej pilot 37.5 lub 40 ale 37.5 będzie uniwersalny oraz zapinka na 3 rowek od góry i 2 metalowe podkładki pod spód i dysza główna 167.5 ale tak naprawdę to zapinka powinna być na 3 rowku z racji mocno zwężającej się iglicy. Wszystko wychodzi w praniu.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc ago przez WITT33.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 10 lata 1 miesiąc ago #48

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Odświeżam temat, ponieważ po zimowych zmianach - przełożenie modułu z 1700 do mojego 1600 stwierdziłem zbyt duży apetyt na paliwo mojego Shreka.
Ku mojemu zdziwieniu jak rozkręciłem gaziol iglica Dyno Jeta jaką miałem tam założoną była na 4 rowku od góry. Kij Bolek pomyślałem - pijany byłem jak ją zakładałem???
No nic. Chwila namysłu i ... - a co mi założę tę:




Jest to Mikuni mająca symbol 6HDC270. Ponieważ jej górna część jest jakby grubsza założyłem zapinkę na 2 rowku od góry. 3,5 obrotu i rura w teren. Niby fajnie ale... Wcześniej wkręcał mi się jak szalony jednak na 5 biegu nie potrafił dobić do 4000 ob./min , teraz manetka potrzebuje większego obrotu żeby się wkręcił.
Miałem nawet wrażenie że się dusił raz po raz na trasie.
Wjazd do garażu - na 3,75 obrót. 10 km w traskę. Fajnie. Kręci nawet, nawet i nawet nie ma zamiaru kaszleć ani strzelać w rurę przy gwałtownym zamknięciu manetki.
Jednak interesuje mnie ta iglica. Niby Mikuni jednak całkiem inna. Zdradzę że była w moto jako niby "oryginalna" po przyjeździe z Belgii.
Na dłuższej trasie sprawdzę spalanie i jak się moto zachowuje na 5 biegu.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #49

  • Rocker
  • Rocker Avatar
I jak Tom, doszedł list?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #50

  • Rocker
  • Rocker Avatar
TomHal napisał:
Ile Ci będę winny za przesyłkę. Albo zrób opłata przesyłki przez odbiorcę, zależy jeszcze czym poślesz? W końcu ta przesyłka napewno bedzie trochę ważyc. Dysza + iglica podejżewam że przekroczy wagę listu.

Nie ma o czym mówić. Wyślę to w bąbelkowej kopercie jako polecony priorytet, nie powinno być drożej niż zwykły list.

Edit:
Tomie, poszło dziś poleconym priorytetem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #51

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Rocker napisał:
TomHal napisał:
Rocker jak masz do odstapienia 175-kę z akcesoryjną iglicą to z podziękowaniem przyjmę ba nawet duże piwo postawię!!!

Tomie, nie ma sprawy.
Poślę jutro listem priorytetowym.
Iglica jest oczywiście goła bo podkładki i zapinkę będziesz miał ze swojej.


Ile Ci będę winny za przesyłkę. Albo zrób opłata przesyłki przez odbiorcę, zależy jeszcze czym poślesz? W końcu ta przesyłka napewno bedzie trochę ważyc. Dysza + iglica podejżewam że przekroczy wagę listu.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #52

  • Rocker
  • Rocker Avatar
TomHal napisał:
Rocker jak masz do odstapienia 175-kę z akcesoryjną iglicą to z podziękowaniem przyjmę ba nawet duże piwo postawię!!!

Tomie, nie ma sprawy.
Poślę jutro listem priorytetowym.
Iglica jest oczywiście goła bo podkładki i zapinkę będziesz miał ze swojej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #53

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Rocker jak masz do odstapienia 175-kę z akcesoryjną iglicą to z podziękowaniem przyjmę ba nawet duże piwo postawię!!!
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #54

  • Rocker
  • Rocker Avatar
pinhead napisał:
CHĘTNIĘ KUPIĘ CAŁY ZESTAW DYSZ ORAZ IGLICĘ,jeżeli macie jakieś namiary na dobry towar to proszę coś podesłać...
ps. ;) DZIĘKI ROCKER ZA CHĘĆ ODSTĄPIENIA DYSZY 175,ALE JAK MA BYĆ WIĘKSZA TO LEPIEJ ZAINWESTOWAĆ,PONIEWAŻ PODCZAS JAZDY MOŻE SIĘ ZDAŻYC,ŻE POMYŚLĘ...MOŻE 195 BYŁA BY LEPSZA A TEGO BYM NIE CHCIAŁ :evil:
CO DO ORYGINALNEGO FILTRA TO JUŻ O NIM ZAPOMNIAŁEM....

Po piewrsze Caps Lock, to tak jakbyś krzyczał ;)
Co do pytania o źródło to nie ma problemu z kupnem zestawu dysz, ja akurat zamawiałem DynoJet'a (chyba najbardziej popularny zestaw dysz w Polsce) choć można i inny kupić. Zamawiałem go u Pawła (Pimpka) 889 454 502 bo mam do niego blisko (Olesno Śl.).
Tak na marginesie skoro moto jeździło dobrze na 165 to i na 175 będzie dobrze chodzić, iglice, którą mógłbym Ci wysłać można regulować (6 ząbków) więc niezależnie od filtra byś to ustawił (nawet na tej 165 którą masz).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #55

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
ZROBIŁEM JAK MÓWIŁEŚ,JEST LEPIEJ,FILTR ZAKRYTY W OKOŁO 30 %,ALE JAK CAŁEGO ODKRYJĘ TO TROCHĘ ZDYCHA,DUŻO MNIEJ NIŻ WCZEŚNIEJ ALE ZAWSZE COŚ....chyba zdecyduje się na zakup zestawu dysz +iglicę... ;)
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #56

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
CHĘTNIĘ KUPIĘ CAŁY ZESTAW DYSZ ORAZ IGLICĘ,jeżeli macie jakieś namiary na dobry towar to proszę coś podesłać...
ps. ;) DZIĘKI ROCKER ZA CHĘĆ ODSTĄPIENIA DYSZY 175,ALE JAK MA BYĆ WIĘKSZA TO LEPIEJ ZAINWESTOWAĆ,PONIEWAŻ PODCZAS JAZDY MOŻE SIĘ ZDAŻYC,ŻE POMYŚLĘ...MOŻE 195 BYŁA BY LEPSZA A TEGO BYM NIE CHCIAŁ :evil:
CO DO ORYGINALNEGO FILTRA TO JUŻ O NIM ZAPOMNIAŁEM....
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #57

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
:uklon:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #58

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Rocker napisał:
Jeśli chcesz to ja mam luzem iglicę z DynoJeta i dyszę 175. Mogę Ci odstąpić.

A jak tak zacytujesz to już inaczej to wygląda, nie?
Całego zestawu nie mam na zbyciu (choć go mam) a napisałem jedynie że tyle mnie kosztował gdyby chciał kupić cały ;)
Wiem, że na dyszy 175 te moto jeździ całkiem spoko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #59

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Rocker napisał:
Mogę Ci odstąpić. Cały zestaw dysz to ponad 200zł. Chyba że założysz spowrotem oryginalny filtr powietrza skoro wtedy było dobrze.
Ja zrozumiałem że możesz mu je odstąpić za cenę 200 :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaźnik jakie dysze ? Jak go regulować ? 13 lata 10 miesiąc ago #60

  • Rocker
  • Rocker Avatar
wykrzyknik napisał:
Jeśli nie masz nacieć na iglicy a nie chcesz narazie inwestować w dysze i iglice. Dopasuj dwie, trzy podkładeczki tak żeby podneść iglice o jakiś 0,5-0,7 mm do gory. Wkręć PMS o obrót i podnieś poziom paliwa o jakiś 1 mm. Powinno pomóc :-)

Nie musi inwestować, napisałem przecież że mogę mu wysłać iglicę DynoJeta i dyszę 175 bo mam takowe luzem, niepotrzebne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.058 s.
Zasilane przez Forum Kunena