UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: yamaha 1700 gaśnie

Odp: yamaha 1700 gaśnie 13 lata 1 miesiąc ago #1

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Jeśli załozyłeś nowe świece i odpaliłeś w garażu moto sie nie rozgrzało dobrze a Ty zacząłeś wkręcać je na obroty to się nie dziw. Świece trzeba wygrzać ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: yamaha 1700 gaśnie 13 lata 1 miesiąc ago #2

  • aro
  • aro Avatar
Mój problem z gaśnięciem moto skończył się tak:

dostosowałem sie do rad kolegów (pompka, odpowietrzenie itd) i ponadto

- sprawdziłem zawory
- wymiana filtra powietrza
- nowe świece (a propos nie wiedziałem aby uniknąć awarii świec zaraz po ich wymianie należy moto wystawić z garażu i pojeździć na powietrzu )
- wyczyszczony gażnik (w zasadzie profilaktycznie, bo jak się okazało nie było to aż takie konieczne)
- testowałem na module yamahy która nie gaśnie (czułem większe wibracje i inny dźwięk a moduł był taki sam), po teście założyłem mój moduł
i chodzi jak należy, co mnie bardzo cieszy.

Co tak naprawdę miało więc wpływ... trudno mi ocenić
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 6 miesiąc ago #3

  • aro
  • aro Avatar
Zbiornik malowany nie był.
Po wyczyszczeniu i zamontowaniu gaźnika okazuje się że to nie koniec moich kłopotów. cdn... niestety
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #4

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
miałeś malowany zbiornik ?
czasami te wściekłe farfocle zapychają wszystko....
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #5

  • aro
  • aro Avatar
sitko i dysza, Zastanawiam się nad czyszczeniem zbiornika. Przebieg 19 tys mil.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #6

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Dokładnie co tam miałeś zapchane ?Dysze główną ?przewód paliwowy ? Czy po prostu trochę syfu w paliwie ?
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #7

  • aro
  • aro Avatar
Dziekuje kolegom za pomoc, dokładnie sprawdziłem każdą z nich
Ale powód tkwił w innym miejscu
o rany co za banał - zapchany gaźnik
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #8

  • aro
  • aro Avatar
oddaje motor do mechanika, po wszystkim podzielę się doświadczeniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #9

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Nie baw się w udrożnianie weżyka drucikiem. Wujmij go z moto i wtedy sprawdż drożność.
Dwa robierz wlew paliwa. Dośc prosta konstrukcja. W kork usą dwa zaworki. jedne plasitkowy drugi gumowy. Solidnie wyczyść wszystkie cześci uważając zeby nie pogubić sprężynek.
Po wyczyszczeniu wlewu korka powinno być ok. Dla pewności nie zakładaj konsoli na zbiornik i nie podpinaj odmy. Zatankuj do pełna i przejeździj kilka kilometrów. Jeśli wszystko będzie ok załuż węzyk i konsolę i będzie cacy :-) możesz jeszcze w między czasi spróbowac cienki tylko mocnym drucikiem przetkać otwór w zbiorniku na który zakładas gumowy przewód.
Tak dobrze działająca pompka zassie zbiornik tak że wklęśnie sie do środka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #10

  • aro
  • aro Avatar
Zassanie zbiornika, to pompka wytworzy aż takie podciśnienie ?

Nie bardzo wiem jak zabrać się za ten gumowy wężyk. udało mi się na ok 15 cm wcisnąc do niego miedziany drut o małej średnicy, ani śladu brudu, wychodzi na to że jest gdzieś zagięty.

Po drugie skoro wlew paliwa posiada przejście powietrza z zewnątrz do baku w celu wyrównania ciśnień, jaką funkcję pełni ten wężyk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #11

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Tak zwana odma zbiornika :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #12

  • spider
  • spider Avatar
aro napisał:
Wróć - pompa terkocze, sorry

Sprawdziłem jeszcze raz odpowietrzenie
Sprężarka pompuje powietrze do środka przez wężyk z dołu i słychać że uchodzi przez wlew paliwa.
Spróbowałem tak samo wpompować powietrze do baku ale wlew zasłoniłem szczelnie ręką. Odłączyłem sprężarke, powietrze nie wróciło przez odpowietrzenie. Jakby trzymał ją jakiś zawór zwrotny.
Czy to właściwe ?

tak dokładnie jest odnosnie zaworu zwrotnego mi raz zatkał sie korek po 5godz jazdy w ulewie i moto zgasło wciagajac mi przy tym zbiornik do środka (dzieki bogu po wyciagnieciu korka siła powrócił do pierwotnego kształtu :laugh: ) i po tej jezdzie szukałem przyczyny i sprawdziłem metoda usta wężyk (bez skojarzeń :P ) i jak wciągałem powietrze tz zasysałem to ładnie ale jak dmuchałem to dupa blada stop tak jakby był zaworek 1 kierunkowy ewenualnie jak sie delikatnie dmuchało to szło ale tylko troszke bardziej i stop dla jasnosci mówimy o tym weżyku który idzie od baku który wychodzi za skrzyna biegów pod rama od dołu ( a odnosnie mojej awari to do korka dostała sie woda i po wydmuchaniu i wysuszeniu wszystko wróciło do normy :laugh: )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #13

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Nie ma zaworu w zbiorniku ani w odmie zbiornika... Wygląda na to że masz jednak nie drożny układ odpowietrzania. Co innego pakować w przewód powietze pod ciśnieniem co innego swobodny jego dostęp :-)
kilka takich przypadków już w tym roku było, łącznie z zassaniem zbiornika do środka...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #14

  • aro
  • aro Avatar
Wróć - pompa terkocze, sorry

Sprawdziłem jeszcze raz odpowietrzenie
Sprężarka pompuje powietrze do środka przez wężyk z dołu i słychać że uchodzi przez wlew paliwa.
Spróbowałem tak samo wpompować powietrze do baku ale wlew zasłoniłem szczelnie ręką. Odłączyłem sprężarke, powietrze nie wróciło przez odpowietrzenie. Jakby trzymał ją jakiś zawór zwrotny.
Czy to właściwe ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #15

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Jeśli pompa nie terkocze to może być nie sprawna.Pompa powinna terkotać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #16

  • aro
  • aro Avatar
Koledzy dziekuje za dyskusję. Nie jestem jeszcze u końca wszystkich rad - sprawdzenie lewego luftu - straszne dojście i przestraszyłem się.

Ale kiedy czytam Admina Shrek 1600, że gasnie mu po tankowaniu, własnie wtedy zauważam najczęsciej problem. Pominąłem to pisząc na forum bo powód wydawał mi się niepoważny.
Pierwszy raz myślałem że to wina paliwa, więc opróżniłem bak i nalałem innego, którego miałem w domowym karnistrze nie za wiele. Przy połowie zbiornika nowego paliwa nie gasł. I na jakiś czas problem zniknął. Więc uznałem że problem rozwiązany. Stąd na początku pisałem że wysokie obroty (czyt. także prędkość) nie są regułą dławienia się silnika.
Być może niepełny zbiornik to jest jakieś trop.
Jednakże mam najprawdopodobniej sprawną pompę, bo nie terkocze i drożne odpowietrzenie. I to mnie zmyliło.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #17

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Tamku tankuj tylko do połowy :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #18

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
U mnie z powodu braku pompy gaśnie niezaleznie od prędkości ale tylko wtedy kiedy mam swieżo zalany bak. Szczelność baku powoduje za mały wpływ powietrza w stosunku do uciekanego paliwa czego wynikiem jest podciśnienie w baku hamujące swobodny grawitacyjny przepływ paliwa do gaźnika.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #19

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Kazdy z nas ma inaczej ustawione gaźniki ja np ssanie wyłączam po dosłownie chwili bo inaczej mi paracha. Dziwi mnie tylko gaśnięcie odczas jazdy z prędkościa 130... Podobne objawy mial The Dorsz...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #20

  • Rocker
  • Rocker Avatar
wykrzyknik napisał:
Rocker ja nic nie wykluczyłem. Sam wiesz jak można naprawić czy doradzić coś przez forum. W tej sutuacji gdy spalanie jest bardzo ładne, sprawdzony caly układ paliwowy warto sprawdzić portasy.

Wiem Wykrzyknik, na odległość ciężko coś doradzić dlatego opieramy się na doświadczeniach własnych lub cudzych, a w efekcie przyczyna może też być całkiem inna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.047 s.
Zasilane przez Forum Kunena