UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Manifold

Post kulinarny? 11 lata 8 miesiąc ago #1

  • Cornmencita
  • Cornmencita Avatar
Siema.

$rednio lubie stare odgrzewane kotletlety a juz taki kotlet jak ten post moze spowodowac sraczke; cytuje

"dlatego w V-twinach 2 gaźnikowych czasem można spotkać np bogatsze ustawienie gaźnika tylnego gara żeby schładzał cylinder większą ilością powietrza ale na roadstarclinic przy usuwaniu AISa zalecają zaślepienie"

To jest forum techniczne.Czytaja to ludzie bo chca sie czegos dowiedziec.Piszmy wiec jesli mamy na jakis temat wiedze lub nie piszmy wcale.A tlumaczenie,interpretacje, forum clinic zostawmy sobie na deser jak juz poznamy podstawy.Bo zrobi sie straaaszny pasztet.
Raf
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Manifold 11 lata 8 miesiąc ago #2

  • sluk
  • sluk Avatar
Panowie ten wężyk od AIS to nic innego jak podciśnienie, dzięki temu działa dopalanie spali (ekologia)to nie ma nic wspólnego ze świeżym powietrzem z hiperchrupera :). W chipercharger jest membrana która porusza łopatkami na tą membranę dzięki temu wężykowi działa podciśnienie. Jak by nie była zaślepiona to moto dostawał by lewe powietrze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Manifold 11 lata 8 miesiąc ago #3

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
U mnie jest podłączony i do AISa i do świeżego powietrza z Hyperchargera, ma za zadanie również schładzać tylni cylinder który nie ma tak dobrego obiegu powietrza jak przedni dlatego w V-twinach 2 gaźnikowych czasem można spotkać np bogatsze ustawienie gaźnika tylnego gara żeby schładzał cylinder większą ilością powietrza ale na roadstarclinic przy usuwaniu AISa zalecają zaślepienie więc strachu nie ma no chyba że ktoś ma bardzo bardzo ubogą mieszankę to można zacząć się martwić ale motocykl dałby znać fatalną pracą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Manifold 12 lata 4 miesiąc ago #4

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Torturro temat był poruszany wiele razy na forum - wpisując w zakładkę "Szukaj" - to ta ostatnia po prawej stronie na górze - odpowiedniego słowa czy też zapytania wyświetlą Ci się odpowiednie tematy czy też zagadnienia.
Tak na szybko - to zaślepienie jest odcięciem dopływu, w Twoim przypadku fałszywego powietrza do tzw. portek. Wcześniej zanim zdemontowano AIS-a służył on do częściowego ponownego przepalenia spalin z dawką świeżego powietrza z filterka mocowanego z przodu.

Resztę poglądowo obejrzyj sobie tutaj:
yamaha-wildstar.pl/index.php/pl/forum/Uk%C5%82ad-wydechowy/7353-System-AIS

Odpowiedź na Twoje pytanie - ten węzyk nie musi być podłączony do niczego - skróć go lepiej żeby w oczy nie bódł i pożądnie zaślep ;)
:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Manifold 12 lata 4 miesiąc ago #5

  • Torturro
  • Torturro Avatar
AIS'a nie mam - zastanawiam sie tylko jaki bezposrednio wplyw ma zaslepiona rurka - skoro bezposrednio do manifolda podlaczona - ale pewnie ma wlasnie na to uspokojenie w dolnych obrotach. AIS juz wywalony - zostaly rurki chromowane kolo cylindrow.
Dzieki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Manifold 12 lata 4 miesiąc ago #6

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1013
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Nie mogę/potrafię dodać załącznika w żadnym z dopuszczalnych formatów. :sor: Podaj maila - wyślę artykuł w załączeniu.

Teraz krótki cyctat z publikacji USPRAWNIENIA - WILD STAR - Demontujemy AIS:
"Jedną z licznych przeróbek, jakie możemy przeprowadzić w Wild Starze jest pozbycie się pompy powietrza, umieszczonej z przodu silnika. Co nam daje taka operacja:
-po pierwsze usuniemy niezbyt pięknie wyglądający element umieszczony w widocznym miejscu.
- po drugie, poprawi to pracę silnika w niskim zakresie obrotów.
- po trzecie – zaszkodzimy niestety ekologii – pogorszy się czystość spalin."
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Manifold 12 lata 4 miesiąc ago #7

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1013
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Trafiłem kiedyś na coś takiego jak w załączeniu. Czy w jakiejś części odpowiada na Twoje pytania co to AIS i do czego służy?
Chyba Piter 1600 jest autorem??? :bra: To tylko moje skromne podejrzenia. :zab: Podając dane twórcy chyba nie naruszyłem praw autorskich i dobrego tonu? :co: B)

Znów problem z załącznikiem. :nerw:
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Ostatnio zmieniany: 12 lata 4 miesiąc ago przez TataMichas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Manifold 12 lata 4 miesiąc ago #8

  • Torturro
  • Torturro Avatar
juz wiem - do AIS'a. tyle ze mam ten wezyk zaslepiony - moze ktos sie wypowie na co to wplywac moze?
merci
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Manifold 12 lata 4 miesiąc ago #9

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Witam.
Pytanie - do czego powinien byc podlaczony wezyk - wychodzacy z manifoldu (to co laczy gaznik z cylindrami) - po jego lewej stronie - na gorze - przy tylnim cylindrze? dziekuje - pozdrawiam
Ziem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.049 s.
Zasilane przez Forum Kunena