UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Trzepotanie kierownicy

Odp: Trzepotanie kirownicy 12 lata 4 tygodni ago #21

  • margier
  • margier Avatar
Ale jeszcze może być jedna przyczyna - otóż na przedniej oponie może być kanał prowadzący na środku opony nie na wprost tylko pozałamywany zygzakiem w lewo i prawo - to też może powodować, że kierownica zaczyna lekko w prawo i lewo chodzić.
Ot takie moje pomysły jeszcze w temacie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Trzepotanie kirownicy 12 lata 4 tygodni ago #22

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Moto MUSI iść prosto bez trzymania kierownicy !Tak jest zaprojektowana geometria podwozia.

Różne moto łapią stabilność przy różnych prędkościach - ale zawsze powinny ją osiągnąć.

RS,powinien - z racji na dużą masę - iść bez trzymanki,dopiero powyżej 40 km/h.Przynajmniej ja tak mam u siebie.

A trzepotanie kierownicy - faktycznie,może mieć prozaiczne przyczyny.Nie musi od razu świadczyć o nieśladowości pojazdu.Nie mniej jednak to Ty będziesz musiał te przyczyny odnaleźć i usunąć,jeżeli kupisz takie moto.Trzeba się z tym liczyć.
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Ostatnio zmieniany: 12 lata 4 tygodni ago przez Metal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Trzepotanie kirownicy 12 lata 4 tygodni ago #23

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
Ja mam wymienioną zarówno kierę jak i manetki i nigdy mi nie dygotała - zarówno prze, jak i po. A zdarza mi się jeździć z puszczoną bo często grzebię w czasie jazdy coś przy kurtce albo rękawicach.
Koledzy dobrze piszą, że powód może być prozaiczny, ale to nie zmienia faktu, że motocykl powinien być stabilny i iść jak po sznurku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Trzepotanie kirownicy 12 lata 4 tygodni ago #24

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
Tak jak piszą koledzy przyczyn może być kilka, zła opona, ciśnienie, zluzowane łożyska główki ramy, wymieniona kiera na inną, starczy czasami zmienić manetki na akcesoryjne i nie mieć obciążników i będzie telepać, zwłaszcza poniżej 40km/h.
Dallas do mnie masz bliżej, mój jest tańszy i lepiej ubrany :wild:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Trzepotanie kirownicy 12 lata 4 tygodni ago #25

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Koło zawsze myszkuje. Zależy od prędkości jakie są odczucia. Myśle ze importerzy maja racje z tymi przyczynami. Ja kiery nie puszczam!, ale jak lekko trzymam to mi nic nie trzepocze. To moto z oferty wyglada b. Dobrze. Jesli gość ściąga motory, to nie powinieneś sie bać - staraja sie przygotować wszystko na tip top. Mi w urzędzie sie przyczepili, ze dokument celny jest to ksero a właściwie faks. Poszedłem do kierownika, okazało sie ze Pani w okienku była niedoszkolona. Z kwasna mina musiała jednak rejestrowac.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Trzepotanie kirownicy 12 lata 4 tygodni ago #26

  • sosnos
  • sosnos Avatar
Witaj,

kierownica na lewo i na prawo się chwiała ? czy poprostu motocykl leciał na jedn lub na drugi bok?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trzepotanie kierownicy 12 lata 4 tygodni ago #27

  • Dall-as
  • Dall-as Avatar
Witam wszystkich, :hel:

Jestem nowy na tym forum także proszę o wyrozumiałość.
W najbliższym czasie planuję zakup RS 1700, w związku z tym mam kilka wątpliwości. Pomimo prób poszukiwań nie udało mi się znaleźć wszystkich odpowiedzi na moje pytania, dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy temat :sor: , tym bardziej że czas nagli bo jestem umówiony na oględziny i ewentualny zakup.

moto.allegro.pl/yamaha-xv1700-road-star-1700-biale-opony-i2232553157.html

Rzecz dotyczy pewnego rodzaju testu :chop: , przeczytałem o tym gdzieś na forum. Polega on na rozpędzeniu motocykla i puszczeniu kierownicy, jeżeli motocykl jest w porządku powinien jechać prosto, nie ściągać i nie "dygotać". Do tej pory oglądałem dwa RS 1700, obydwa podczas jazdy próbnej po puszczeniu kierownicy wpadały w "dygotanie" nasilające się w miarę pokonywania kolejnych metrów, musiałem szybko łapać kierę żeby nie zaliczyć gleby. Próbowałem tak kilka razy i za każdym razem było tak samo. Mimo że motocykle bardzo mi się podobały, zrezygnowałem z ich zakupu.
Rozmawiałem o tym z prywatnym importerem, który stwierdził iż przyczyny mogą być bardzo prozaiczne np. nierówno zdarta opona, nieodpowiednie ciśnienie w kołach a nawet drgania wywołane pustymi wydechami. :mysli:

Jakie macie doświadczenia w tym temacie ?

I jeszcze jedno pytanie, motocykl którym się obecnie interesuje został sprowadzony z hameryki i jeszcze nie był rejestrowany. Sprzedawca deklaruje że wszystkie opłaty związane z importem są opłacone a koszt rejestracji będzie taki sam jakbym kupił moto już zarejestrowane.

Jakie dokumenty powinienem otrzymać i na co zwrócić uwagę ?

Sprzedawca wydaje się być uczciwy, przesłał mi fotki jak wyglądał motocykl przed zakupem w USA, na których nie widać poważniejszych uszkodzeń (popękane sakwy, pogięte gmole). Zapewnia mnie że lakier jest oryginalny, nigdzie nie porysowany.
Niestety nie mam znajomego mechanika, który zdecydowałby się na blisko 300 km. podróż ze mną na oględziny w/w moto. Może ktoś z forumowiczów mógłby pomóc mi na miejscu tzn. w Tarnowie ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :takjest:
Ostatnio zmieniany: 12 lata 3 tygodni ago przez Dall-as.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.034 s.
Zasilane przez Forum Kunena