UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wyciszacze

Odp: Wyciszacze 11 lata 8 miesiąc ago #1

  • Paweł-Road Star
  • Paweł-Road Star Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Road Star 1700 Silverado
  • Posty: 154
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 1
Ja również mam wybebeszone. Dużo filozofii przy tym nie ma. Wystarczył mi młotek, mocny płaski wkrętak i cierpliwość. Nawet nie ściągałem kominów do tej operacji.
Road Star mój to jest to, kocham go...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 11 lata 8 miesiąc ago #2

  • miki
  • miki Avatar
Ja wybebeszałem sam, pół godziny roboty po zdemontowaniu cygar, a efekt zadowalający.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 11 lata 8 miesiąc ago #3

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1169
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 9
pogadaj z horszczarem on wybebeszł to powie ci co i jak :wild:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 11 lata 8 miesiąc ago #4

  • lenio
  • lenio Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 201
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Kożystając z okazji,chcialem się zapytać czy w Radku też można usunąć ostatnią przegrode z orginalnych wydechów (w DS 650 miałem usunięte)jeśli ktoś to wyje..ł niech podzieli się doświadczeniem i czy dużo z tym roboty
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 11 lata 8 miesiąc ago #5

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1169
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 9
marcin nie załamuj się, :mysli: można zrobić samemu wkłady ja takie zrobiłem z kawałka rury 2 pierścieni i wełny stalowej, jak dałem za dużo wełny to cobry brzmiały jak oryginalne,więc szybko wyciągnołem i połowe wełny w...du, teraz jak chcę ciszej to zakładam swoje a jak normalnie to wkłady od cobry :jahu: :wild:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 11 lata 8 miesiąc ago #6

  • Marcin
  • Marcin Avatar
Ech, nie wiem kto to wymyślił, żeby motocykl miał tak głośne wydechy. Mam Vance&Hines z tego co widzę Longshot i dbkillery. Po 100 km poza miastem kontempluję ból głowy. Założenie dbkillerów niewiele pomogło, więc pozostaje tylko zamiana na seryjne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 7 miesiąc ago #7

  • Prałat
  • Prałat Avatar
No ciekawa ta blaszka. Oby tylko nie powodowała zwykłego furkotu. Ale inwestycja żadna, więc można zaryzykować.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 7 miesiąc ago #8

  • margier
  • margier Avatar
Wogóle ten diagnosta jakiś zakręcony był, jak byłem zmierzyć pierwszym razem ze strumienicami to powiedział że nie mają jak bo mają sporo roboty i przy przeglądzie - a nie było nikogo - potem ściemniał że nie mają takiej pozycji w cenniku. A na końcu jak mu dałem do łapy 20 poza cennikiem to zmierzyliśmy.
Mniejsza o to ale wiem że tak czy inaczej trzeba delikatnie gazem operować w pewnych sytuacjach :zab:
Co do odgłosu pracy mnie też się bardziej podoba z wkładami, jest niższy i przyjemniejszy - jak dla mnie, choć mam w planach jeszcze jedną rzecz do zrobienia - wmontowanie blaszki na końcu w wydechu jak w roadstarclinic podawali, oraz myślę nad wydłużeniem wkładów o ok 50 % - powinno być jeszcze niżej i ciszej - tak myślę.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 7 miesiąc ago #9

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
... i to porównanie : dla motocykli i ciągników rolniczych. Jestem ciekaw jaką normą operuje koleś mając na myśli samoloty i Crossy :)
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 7 miesiąc ago #10

  • Ziółek
  • Ziółek Avatar
margier napisał:
..Norma jak diagnosta powiedział dla motocykli i cięgników rolniczych 108 dB...

Hehe ... dobry diagnosta. Szkoda że Policja tak nie uważa.

...motocykle o pojemności do 125 cm3 może wytwarzać hałas do 94 dB, natomiast motocykle o pojemności większej niż 125 cm3 nie mogą przekroczyć progu 96 dB...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 7 miesiąc ago #11

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Same wkłady nigdy nie wyciszą znacząco wydechu, ponieważ natężenie decybeli zależy od całego układu (grubość ścian, osłony, przegrody, kształt kolanek itd.). Wkłady niwelują trochę efekt końcowy. Ale i tak według mnie klang z nimi jest przyjemniejszy. O stożkach pisałem, bo kiedyś chciałem je dospawać, a potem sprzedałem V&H. W obecnym motocyklu znowu mam V&H i te same wyciszacze. Stożki na mój chłopski rozum mogą powodować łagodniejszy przepływ sprężonych spalin - nie walą w ścianę. W mojej wyobraźni ma to wpływ na bardziej.... "aksamitny" wylot spalin. Nie wiem, czy tak to odczuwasz podczas jazdy (zwłaszcza przyspieszania). Z jednej strony jakaś kompresja zwrotna musi być i pewnie inżynierowie Vanca nad tym myśleli. Z drugiej strony Cobra stosuje wkłady ze stożkiem...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 7 miesiąc ago #12

  • margier
  • margier Avatar
Witam
Byłem na pomiarze głośności, jak pisałem wcześniej nie udało się zmierzyć ze strumienicami głośności - nie było możliwości wtedy, teraz byłem z zamontowanymi wkładami wkłady oryginalne V&H - pomiar zrobiony i oto wyniki - wydech V&H Longshots HS:

- pomiar na wolnych obrotach - silnik rozgrzany - 96-99 dB
- pomiar na około 1/3 odkręconym gazie - 106 -110 dB
- pomiar na max do odcięcia - sprzęt oszalał inie zmierzył - jakiś odczyt nie sprawdzony na pewno 117 dB - diagnosta odskoczył jak mruknęło na niego z wydechu :g:

Norma jak diagnosta powiedział dla motocykli i cięgników rolniczych 108 dB.

A teraz podsumowanie i wnioski: przed włożeniem wkładów był sporo głośniejszy na strumienicach, więc nie wiem ile mógł mieć ale sporooo więcej niż teraz, teraz wydaje mi się, iż cichutko tylko mruczy. No to trzeba będzie przy "stróżach prawa i porządku" delikatnie gazem operować. Wkłady wyciszające są sporo krótsze od strumienic, więc pewnie jakby je wydłużyć byłby ciut cichszy. Zdjęcie mam w domu załączę wieczorem.
Marek


Ostatnio zmieniany: 12 lata 7 miesiąc ago przez margier.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 9 miesiąc ago #13

  • margier
  • margier Avatar
Witam
Dzisiaj zaeksperymentowałem, pojechałem do tokarza dotoczył mi ładne stożki i dospawał. Pojechałem na stację diagnostyczną zmierzyć głośność ze strumienicami ale nie mieli takiej możliwości i kiszka. Chciałem zobaczyć jaka jest na strumienicach a jaka będzie po założeniu wkładów. Ale się nie udało niestety. Mam podjechać po niedzieli i wtedy może się uda zmierzyć ale już tylko z wkładami. Bez kłopotów ładnie się zamontowały wraz z watą wyciszającą - rzeczywiście na słuch bardziej basowo teraz no i troszkę ciszej ale bez wielkich rewelacji. Bez jakichkolwiek wkładów i strumienic jak odpaliłem - jak dla mnie masakra, wręcz jakby dopalał paliwo w wydechu.
Jak uda mi się zmierzyć głośność z wkładami napiszę ile ma teraz decybeli.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 9 miesiąc ago #14

  • Miran
  • Miran Avatar
Nie robiłem doświadczeń w tym temacie więc nie poradzę może Prałat coś działał.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 9 miesiąc ago #15

  • margier
  • margier Avatar
A mam pytanie do kolegów, czy dodatkowe zrobienie stożka na początku wkładu zamiast płaskiej ściany jak chyba pisał kolega Prałat coś da ?? Wyciszy się zmieni klang, ktoś sprawdzał ??? Przyszły mi wkłady i się zastanawiam czy by nie od razu zrobić stożki u tokarza dotoczyć i dospawać.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 9 miesiąc ago #16

  • Miran
  • Miran Avatar
No właśnie to samo co kolega Margier i troszkę byłem zawiedziony efektem.
A wyszło taniej bo kupiłem w stanach za bodajże jakieś 60 $ z przesyłką bo kupowałem więcej rzeczy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 9 miesiąc ago #17

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Miran napisał:
No kasę z ciebie zebrali sporą boję się że będziesz zawiedziony efektem.
Mnie efekt nie powalił a raczej jego wielkość ale zapłaciłem przynajmniej o połowę mniej.

Miran a co ty kupiłes i za ile??? i gdzie???? i jaki efekt???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 9 miesiąc ago #18

  • margier
  • margier Avatar
No cóż miejmy nadzieję, iż chociaż częściowo mnie zadowoli, patrzyłem na eBayu i podobnie wyszłoby ze stanów ciągnąć. Jak nadal będzie nie tak to znalazłem inne patenty tzw domowej roboty.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wyciszacze 12 lata 9 miesiąc ago #19

  • Miran
  • Miran Avatar
No kasę z ciebie zebrali sporą boję się że będziesz zawiedziony efektem.
Mnie efekt nie powalił a raczej jego wielkość ale zapłaciłem przynajmniej o połowę mniej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wyciszacze 12 lata 9 miesiąc ago #20

  • margier
  • margier Avatar
Dla zainteresowanych kupiłem wyciszacze oryginalne w Marex Motor - dealera Yamahy - po rozmowie tel.
Link do aukcji Allegro allegro.pl/wklad-tlumiacy-vance-hines-ko...869-i1640650752.html - z przesyłka wyszło 340 zł za 2szt.
Dedykowane do V&H longskots HS !!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.068 s.
Zasilane przez Forum Kunena