UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wyciszacze

Odp: O:Wyciszacze 12 lata 9 miesiąc ago #21

  • margier
  • margier Avatar
Mam pytanie do kolegi Mirana o wkłady, mam identyczny wydech longshot HS i też mam tylko wkłąd z rybią łuską. Chce je wyciszyć i myślę o takich wkładach jak kupiłeś. Mamy zamiar jechać w trasę z żoną za 10 dni i narzeka na zbyt dużą głośność. Jak się sprawdzają te wkłady i za ile je kupiłeś, czy nie było wielkich kłopotów by je wcisnąć w rury, jak się zmienił dźwięk ???
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #22

  • Miran
  • Miran Avatar
No i nie było tragicznie wystarczyło odkręcić dwie opaski i zdjąć połowę osłon.
Okazało się że były tam już wkłady tylko przelotowe z rybią łuską.
Mogę tyle powiedzieć że jak dla mnie warto je założyć ale nie ze względu na wyciszenie bo tu efekt wydaje mi się nie wielki natomiast zdecydowanie jak dla mnie poprawia się dźwięk jest zdecydowanie niżej bardziej basowo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #23

  • Miran
  • Miran Avatar
piter 1600 napisał:
Te opaski trzymają osłony.Miałem podobnie zamontowane w Cobrze.Tylko u mnie nie trzeba było nic demontować do zakładania wyciszaczy.Dojście do śrub było od strony koła.

Tutaj niestety końcówka osłon zasłania śrubkę służącą do przykręcania wkładu i dupa blada.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #24

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Te opaski trzymają osłony.Miałem podobnie zamontowane w Cobrze.Tylko u mnie nie trzeba było nic demontować do zakładania wyciszaczy.Dojście do śrub było od strony koła.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #25

  • Miran
  • Miran Avatar
Panowie jak się demontuje te osłony przecież chyba nie trzeba odkręcać całych wydechów??
Nie mogę się dopatrzyć na czym to siedzi jest tylko kilka opasek chyba że to one jakoś to trzymają??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #26

  • Miran
  • Miran Avatar
O nie tak dobrze to nie ma ,śrubka która będzie służyć do mocowania tych wkładów jest schowana pod mocowaniem chromowanych osłon.
Trudno mi powiedzieć czy będę musiał całe osłony zdemontować to dopiero wyjdzie w praniu.
Jeszcze spytam znajomego może by mi dospawał coś ala stożek.
A wydechy mam dokładnie te
www.vanceandhines.com/products/yamaha-rs1700-lngshts/longshots.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #27

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Miran, nie wiem, czy taka modyfikacja będzie miała wpływ na dźwięk, ale na mój dyletancki rozum spaliny wylatujące pod ciśnieniem lepiej żeby przeszkodę opływały niż się z nią zderzały. Nie wiem też po co demontować osłony. Nie widziałem Twoich V&H na żywo. Masz inny model, ten bardziej wypasiony. W moich końcówki były pojedynczymi rurami - wystarczyło odkręcić śruby i wyjąć wkłady. Pomagało w tym odpalenie i odkręcenie manetki :laugh:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #28

  • Miran
  • Miran Avatar
Znaczy co by miały te stożki zmienić,dźwięk??
Na razie to chodzę i myślę jak się za to zabrać to chyba trzeba całe osłony zdemontować??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #29

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Jak nie jest za grubo, to wejdzie... bez smarowania :evil: Ja u siebie watę zacieśniłem trochę za pierwszym razem taśmą izolacyjną, a za drugim drucikiem miedzianym. Poza tym wyciąłem denka, by był zupełny przelot spalin, ale potem je przywróciłem. Miałem też plan, by na denka przyspawać jakiś stożek - spaliny wtedy nie uderzają w dno, tylko je opływają. Słuszność pomysłu potwierdziły wkłady z Cobry, które mają taki patent. Ale nie zdążyłem... wydechy powędrowały do Perkusisty.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #30

  • Miran
  • Miran Avatar
Ops.. to jednak wpadka to w takim razie założę z powrotem .
Wydawało mi się że to nijakim sposobem nie wejdzie ale widocznie trzeba się wysilić :blush:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #31

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Tak, miałem i włożyłem razem z watą. Śruba mocująca trzyma tylko z tyłu. Wyobrażasz sobie dzwonienie luźnego wkładu w takiej rurze? Myślę, że ta wata ma m.in. za zadanie wyeliminowanie tego efektu. Bo basu raczej nie dodaje. Jak mi się wata kiedyś zużyła, to kupiłem ją na allegro.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 13 lata 9 miesiąc ago #32

  • Miran
  • Miran Avatar
Prałat napisał:
Miałem takie wydechy. Silencery (wyciszacze) to zwyczajnie wkłady, które V&H daje w standardzie. Seryjnie miałem włożone ok. 50cm rury z rybią łuską i pustym przelotem - minimum wyciszenia. Po ich zdemontowaniu założyłem krótsze wkłady, złożone z dwóch rurek - od wylotu rybia łuska, od środka rurka o mniejszej średnicy i zamkniętym przelocie. Z nimi było nieco ciszej. Tak czy siak będzie głośno, ale ja akurat Grecję wytrzymałem bez problemu na V&H. Na trasę zawsze możesz założyć stopery do uszu. Problem może się prędzej czy później pojawić z policją. W Austrii nie radze za bardzo odkręcać na terenie zabudowanym :evil:

Prałat co się tyczy tych wkładów bo właśnie mi przyszły z USA i są zawinięte w jakąś wełnę ,watę czy coś takiego ale wydaje mi się że to tylko zabezpieczenie na czas transportu ,mogę się niestety mylić.
Czy miałeś coś takiego??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 1 tydzień ago #33

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Nie już orginałów nie potrzebuje.
Walcze z bestią bo po zimie coś nie taka.
Narazie podła mi elektryka(uruchamianie).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 1 tydzień ago #34

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Jak kupił wyciszacze to pewnie oryginałów już nie potrzebuje.Cuba jeśli moto chodzi ok to nic nie ruszaj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 1 tydzień ago #35

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4606
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Cuba napisał:
Ma ktoś na zbyciu orginaly? za 500 ,tylko nie po szlifie. ;)

Nadal szukasz oryginalow ? :cza:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 1 tydzień ago #36

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Kupiłem wkłady wyciszające od Hartmana
Wyciszenie ekstra
Tylko pytanie czy muszę zmienić ustawienie gaźnika?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 4 miesiąc ago #37

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Tomie takiech danych to nawet starożytni indianie ie mają.
Motór sprowadzony ze stanów miał takie wydechy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 4 miesiąc ago #38

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Dobra rada Mi ryk nie przeszkadz -otoczeniu tak(plecaczek)
Ma ktoś na zbyciu orginaly? za 500 ,tylko nie po szlifie. ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 4 miesiąc ago #39

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Cuba napisz coś więcej na temat tych rur w zakładce sprzedam. (Cena, rok produkcji i takie tam :) )
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 4 miesiąc ago #40

  • perkusista
  • perkusista Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 266
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Cuba napisał:
Może ktos chce zamienić orginały ma moje Vance and hines Longshots??? Puste głośne rury

Jeśli Ci niepotrzebne, to najlepiej sprzedaj na Allegro, myslę ze pchniesz je za ok.1000zł a używane oryginały powinieneś kupić taniej (ok. może 600). Jednak ja bym dokupił na Twoim miejscu drugie ciche jeśli potrzebujesz tylko na wyjazd, chyba że jesteś całkiem pewny że na głośnych nie chcesz jeździć...
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.065 s.
Zasilane przez Forum Kunena