UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wydech

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #1

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Majkel ze zrozumieniem czytaj proszę, ze zrozumieniem. Tym samym kończ proszę dywagację w tym temacie jeżeli chodzi o mój tekst.
Rozum to jak chcesz, nie mam z tym problemu.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #2

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4606
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
TomHal napisał:
[
Napisałem tak ponieważ przeżywałem podobnych magików w Niemcowni jak byłem tam przed 13 laty. Przyjeżdżali tacy ą, ę którzy po 6 miesiącach pobytu twierdzili że już polskiego zapomnieli i trzeba do nich po niemiecku mówić.


Mylisz ttroszke pojecia Tomku bo ja nie pisze do Ciebie po angielsku i nie pytam o dziwne rzeczy, tylko o sprawe w ktorej cos sie mialo zmienic i pytałem czy moze juz cos sie zmieniło, to wszystko.
Nie zmieniło sie i oke, taka odpowiedz wystarczyla.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #3

  • Darecki
  • Darecki Avatar
He he doznalem tego samego tutaj,i podobnie reaguje,
Kiedys uslyszalem of przyjezdnego swiezaka z Pl-u:to try tutaj jestes prawie 30 lat i bardzo dobrze mowisz po Polsku :mysli:
Nic tylko w leb walic :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #4

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
majkelpl napisał:
TomHal napisał:
Do Majkiego:
chłopie co Ty kurna się pytasz jakbyś na tych wyspach przynajmniej już od 20 lat siedział. Ledwo od ponad roku tam siedzisz a już się pytasz jakby tu takie zmiany zaszły że po polsku ciężko by się było dogadać. Jest jak było!!! Co tu się zastanawiać!!!

A nie wystarczyło tylko ostatnie zdanie ?
Pytam bo nie wiem, moze cos sie zmieniło jak pisał wemar ze miało sie zmienic, ot wszystko.

Napisałem tak ponieważ przeżywałem podobnych magików w Niemcowni jak byłem tam przed 13 laty. Przyjeżdżali tacy ą, ę którzy po 6 miesiącach pobytu twierdzili że już polskiego zapomnieli i trzeba do nich po niemiecku mówić. Nie ukrywam, że słysząc takich miśków to nóż sam mi się w kieszeni otwierał. No i została mi trwała trauma po tym i jestem nieco wyczulony na tym punkcie.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #5

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Mayky!!!
A ty jak fufasz od tylu to juz po angielsku lezac na lewym boku czy po europejsku na prawym :mysli: :polew:
:piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #6

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4606
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
TomHal napisał:
Do Majkiego:
chłopie co Ty kurna się pytasz jakbyś na tych wyspach przynajmniej już od 20 lat siedział. Ledwo od ponad roku tam siedzisz a już się pytasz jakby tu takie zmiany zaszły że po polsku ciężko by się było dogadać. Jest jak było!!! Co tu się zastanawiać!!!

A nie wystarczyło tylko ostatnie zdanie ?
Pytam bo nie wiem, moze cos sie zmieniło jak pisał wemar ze miało sie zmienic, ot wszystko.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #7

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Do Majkiego:
chłopie co Ty kurna się pytasz jakbyś na tych wyspach przynajmniej już od 20 lat siedział. Ledwo od ponad roku tam siedzisz a już się pytasz jakby tu takie zmiany zaszły że po polsku ciężko by się było dogadać. Jest jak było!!! Co tu się zastanawiać!!!

Co do mojego przypadku:
wszystko piknie ładnie tyle tylko, że Pani ze mną była. Więc nici z oczekiwania oraz pierwsze co padło to ; a nie mówiłam...
Po odpowiednim przeszkoleniu teraz już wie :dobrarobota
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #8

  • lenio
  • lenio Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 201
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Facio jeśli chcesz to sa Twoje , dzwoń kiedy chcesz 604197647
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #9

  • lenio
  • lenio Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 201
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
..
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc ago przez lenio.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #10

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
W Polsce też tak miało być, ze wystarczyłoby mieć dowolny dokument ze zdjęciem do identyfikacji kierowcy. W sumie system już na to pozwala - wprawdzie policjant w radiowozie nie ma komputera, ale po wywołaniu bazy dostaje komplet wiadomości. No i Tusk obiecywał, że to wprowadzą, ale teraz Tusk wyemigrował za chlebem, to i pomysł chyba przepadł.
Kodeks drogowy nadal wymaga posiadania dokumentów, a w taryfikatorze mandatowym jest stosowna pozycja.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #11

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4606
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
A czy w POlsce jest obowiazek posiadania przy sobie podczas jazdy dowodu rejestracyjnego pojazdu ?
Moga sobie chyba w systemie w kompie sprawdzic i juz ..
Pytam bo tu w uk mozna w ogole bez jakichkolwiek dokumentow jezdzic :zab:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #12

  • LukaszGda
  • LukaszGda Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 462
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 3
Powalla napisał:
Policjant nie ma w posiadaniu "blankietu/druku" zatrzymania dowodu , którego nie ma w łapie ... sprawdzone! Ja naprawdę się dowiadywałem w komisariacie , ba nawet dwóch . Za brak da Ci 50zł i ...może nie pozwolić dalej jechać , a bądź pewny iż w takiej sprawie nie pozwoli ;) Wtedy pchasz lub czekasz na dokument ...oczywiście tak czekasz żeby się nie doczekać , bo gdyby np. żona Ci go dowiozła , to pewnie by go od razu skasowali .

Znajomy policjant to samo mi potwierdził ze tylko mandat 50 zł za brak dok.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #13

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Ja też się dowiadywałem, ale jak widać, co kra... komisariat, to inna interpretacja. Oby nas nie zatrzymywali do sprawdzenia :hej:
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #14

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Policjant nie ma w posiadaniu "blankietu/druku" zatrzymania dowodu , którego nie ma w łapie ... sprawdzone! Ja naprawdę się dowiadywałem w komisariacie , ba nawet dwóch . Za brak da Ci 50zł i ...może nie pozwolić dalej jechać , a bądź pewny iż w takiej sprawie nie pozwoli ;) Wtedy pchasz lub czekasz na dokument ...oczywiście tak czekasz żeby się nie doczekać , bo gdyby np. żona Ci go dowiozła , to pewnie by go od razu skasowali .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #15

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Powalla - brak dokumentu nie oznacza zakazu jazdy, bo w chwili obecnej policjant nawet bez dowodu jest w stanie zweryfikować, czy dowód nie jest zatrzymany, czy badania techniczne są ważne (termin) oraz czy pojazd jest ubezpieczony. Ma do tego środki i nie może zakazać jazdy na "mi się tak podoba". Aczkolwiek jak będzie złośliwy lub sprowokowany, to może tak zrobić, a Ty się odwołuj.

Nie jest też prawdą, że do zatrzymania dowodu potrzebne jest jego fizyczne posiadanie. Nawet bez niego może wydać skierowanie na badanie kontrolne, a do właściwego urzędu wyśle wniosek o wpisanie zatrzymania. Będziesz mieć dowód, ale nie będzie on ważny, a wtedy każda kontrola to laweta i mandat, ale najbardziej przykre jest to, że z automatu ubezpieczalnia wyłaczy ochronę ubezpieczeniową OC (i ew. AC), gdy dojdzie do kolizji, a w systemie będzie wpis o zatrzymaniu dowodu.

Co do drugiego, to masz rację i ... nie, ale nie będę tu pisał detali :taj: bo to mój "as w rękawie", a jak wszyscy będą mieć te asy, to staną się zwykłą blotką. Jak się spotkamy na zlocie lub ustawce, to powiem na ucho B)
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #16

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Tylko iż policjant na drodze wystarczy iż ma podejrzenie że motocykl nie spełnia wymogów ruchu drogowego np. za słabe hamulce (może nie mieć prawka na moto więc nie ma jak zweryfikować tego) , światła źle ustawione (nie ma jak sprawdzić)i zabiera dowód . Mam głośny wydech i tę sprawę studiowałem na samym początku .

Teraz UWAGA !

On zabierze nam dowód tylko wtedy jeśli go będziemy z sobą mieli (czytaj mu go pokazali) , bo jeśli powiemy "żona nie daje mi jeździć i schowała dowód rejestracyjny w domu" , to policjant da 50zł mandatu (za brak dokumentu) i zakaże dalszej jazdy ... i teraz są 2 opcje . Pchamy go "za zakręt", odpalamy i znikamy lub siadamy i czekamy aż "żona dowiezie" ...czytaj aż oni sobie pojadą ;)


Co do podróży do Czech i na Słowację ...ja pomimo iż mam blisko odpuszczam sobie takie wojaże, bo z ichnią policją nie ma żartów (wprost "kochają" Polaków) i powrót z wycieczki na lawecie jest wielce prawdopodobny (znam kilkanaście przypadków)


PS: oczywiście wszystko zależy też od humoru policjanta B)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc ago przez Powalla.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #17

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
TomHal napisał:
Stanął 2 metry od tyłu mierząc i kazał odkręcić manetkę tak aby miał ca. 2000 obrotów.
Ja nie wiem, gdzie u mnie jest 2000 obrotów, ani 2700 (zgodnie z wytycznymi rozporządzenia) i nic na to nie poradzę :mysli: No kurde chciałbym, ale no nie poradzę nic na to :nnie:

B)
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #18

  • LukaszGda
  • LukaszGda Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 462
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 3
TomHal napisał:
Raz jedyny miałem przypadek z Policją odnośnie zbyt głośnego wydechu. Zjechaliśmy na bok. Gościu motocyklista (był na moto policyjnym) poinformował mnie dwukrotnie!!! Żebym przygotował się i moto do odczytu głośności. Stanął ode mnie jakieś 10 metrów na parkingu, poszedł po przyrządy i wrócił za jakieś 5 min. Stanął 2 metry od tyłu mierząc i kazał odkręcić manetkę tak aby miał ca. 2000 obrotów. Pomiar wykazał 98 db. Oczywiście za dużo. Padło pytanie - czy jestem w stanie coś z tym zrobić. Tak jak zawsze wszystkim radzę mięć czy to druciaka do naczyń czy też wełnę stalową - nie miałem nic. :( Jak wiecie każdy z kierowców ma do 20 min. możliwość przywrócić swój pojazd do "normalności", ja niestety odpuściłem sobie. 200 zł mandatu, 2 pkt. oraz zabrane dokumenty. Na drugi dzień podjechałem moto na Stację i zostawiając moto na zewnątrz poszedłem po kwitek potwierdzający dokonanie zmian przy pojeździe dopuszczające go do poruszania się na polskich drogach. Wsio!
PS> Miało to miejsce jakieś 3-4 lata temu z BUB-ami jeszcze.

Słyszałem też taką historie aby podczas kontroli nie dawać dowodu rejestracyjnego powiedzieć że się zapomniało wtedy mandat 50zł za brak dok. no i dowodu nie zabiorą :ble:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #19

  • PSZEMAS
  • PSZEMAS Avatar
TomHal jestem ciekawy co zrobiłby ten policjant, jakbyś po całym badaniu wyjął mu ze sakwy i pokazał wydruk z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 18 września 2009 r. "w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach"

link www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.sunrise-phu.com.pl%2Fforum%2Fprojekt%2F3.pdf&ei=RO2yVLi0KMm4Ucfdg_gG&usg=AFQjCNGqaUitApemT_88JFL_SNW4DvnNHQ&sig2=N8uD0Dkx_aKAqvSw-U1viw&bvm=bv.83339334,d.d24

Mam to zawsze w sakwie wydrukowane. Jeśli badanie nie zostało wykonane zgodnie z Rozporządzeniem, policjant nie ma podstaw do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Miałem tak na wlocie do Włocławka (jeszcze DS 650-tką).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wydech 9 lata 3 miesiąc ago #20

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Lenio, ja jestem chetny! :taj: Mogę po nie podjechać.Za darmo nie chcę :zab: .Mam super oryginały,trochę szkoda mi ich pruć w ciemno.Mój tel:503 15 33 26,lub podaj swój.
avatar
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc ago przez facio07.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.053 s.
Zasilane przez Forum Kunena