UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: lightbar a dlugie

Odp: lightbar a dlugie 12 lata 1 miesiąc ago #1

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Ja w DS mam też oddzielną instalację poprowadzoną z aku. Dwa przekaźniki , oddzielny włącznik , zmiana świateł dł. - kr. w lightbarach oryginalnym przełącznikiem .
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: lightbar a dlugie 12 lata 1 miesiąc ago #2

  • sosnos
  • sosnos Avatar
Hejka,

ja miałem w kawie podłączone lightbary w ten sposób ze szły przez przekaźnik i miały osobne zasilanie prosto z akumulatora. A jeszce była dodatkowo taka konfiguracja ze jak włączałem długie to lightbary sie same wyłanczały. to dobra opcja.

i tak w nocy jeździłem na swiatłach mijania z lightbarami - lepiej swieciły niz długie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: lightbar a dlugie 12 lata 1 miesiąc ago #3

  • illusion
  • illusion Avatar
Sporo mykam nocną porą więc lightbary mają dla mnie większe znaczenie z punktu bezpieczenstwa niż wyglądu . Zakładałem je w kilku DS-ach , teraz wywaliłem w Radku "oryginały" montowane w silverado i przerobiłem pod swoje potrzeby ... kilka moich spostrzeżeń

- wpinając się bezpośrednio w lampy przeciążymy przewody , mają zbyt mały przekrój by wytrzymać żarówkę główną plus dodatkowe 2 x 55/60W , możemy czasami pożegnać się z częścią instalacji która w najlepszym wypadku nam "spłynie"

- przy dodatkowych H4 zalecam przewody do lightbarów to 3 x 1,5 mm2 , główny zasilający od ako do pierwszego przekaźnika 2 x 2,5 mm2 ; oczywiście po drodze bezpiecznik , wszystkie łącza lutowane ( a nie poskręcane w palcach ;) ) , koszulki termo , konektory itp

- zawsze montowałem dodatkowe lampy z żarówkami H4 55/60W i zawsze będę zwolennikiem takiego rozwiązania ( bez urazy ale H3 35W to "świecidełka" da ozdoby ) , i w nocy może byc jak w dzień :) .. takie załaczone 165/180W niejednokrotnie uratowało mi moje stare dupsko

- dwa przekaźniki ( po 3,50 zł ) oraz jeden dowolny wyłacznik on/off ( od 10,00 zł w górę ) pozwalają na konfigurację :
1. światło mijania , lightbary off
2. światło mijania , lightbary światła mijania
3. światło drogowe , lightbary off
4. światło drogowe , lightbary światła drogowe
czyli załaczamy kiedy chcemy i co chcemy i nie musimy nikogo oślepiać

wszystko idealnie mieści sie pod kanapą , jeżeli choć trochę łyknął elektrykę , trzymał kiedyś lutownicę w ręku i jeszcze ma hot air'a na wyposażeniu to montaż nie powinien stanowić żadnego problemu , poza tym w Radku montuje się jak dla mnie szybciej niż np w DS 1100

jeżeli ktoś chętny to mogę podesłać schemat , bardzo chętnie pomogę przy poskładaniu instalacji , również mogę podjąć się kompletnego montażu z podpięciem ( oczywiście hobbystycznie , nie zarobkowo ! )

:wild:
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 miesiąc ago przez illusion.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: lightbar a dlugie 12 lata 1 miesiąc ago #4

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Najlepszym sposobem podłączenia lighbaru jest założenie osobnego wyłącznika i oddzielne jego zapalanie.Nie widzę sensu podpinania tych świateł pod długie .bo po co lightbary na długich?Jeśli oślepiają kolegów to znaczy że masz je źle ustawione ,albo nie odpowiednie lampy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: lightbar a dlugie 12 lata 1 miesiąc ago #5

  • orcio
  • orcio Avatar
Torturro napisał:
Mozesz - wszystkjo mozna. Moze sie pojawic - jak u mnie -= problem - z topieniem sie bezpiecznikow (i obudowy bezpiecznika) jesli wszystko podlaczysz pod wiazke swiatel glownych.
no to można przez przekaźnik a do lightbarów osobny kabel ..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: lightbar a dlugie 12 lata 1 miesiąc ago #6

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Mozesz - wszystkjo mozna. Moze sie pojawic - jak u mnie -= problem - z topieniem sie bezpiecznikow (i obudowy bezpiecznika) jesli wszystko podlaczysz pod wiazke swiatel glownych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

lightbar a dlugie 12 lata 1 miesiąc ago #7

  • mariusz
  • mariusz Avatar
Witam,
Mam lightbary podłączone oddzielnym kablem, który wchodzi do wiązki głównej a potem to sam już nie wiem gdzie znika. Światła zapalają sie kiedy odpale silnik. Nie ma wyłącznika na co narzekają koledzy z przodu.

Czy mogę to rozłączyć i najzwyczajniej w świecie podpiąć pod kostkę do lampy głównej aby lightbary zapalały sie tylko po włączeniu długich standardowym przełącznikiem świateł?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.033 s.
Zasilane przez Forum Kunena