UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: gdzie podłączyć ?

gdzie podłączyć ? 10 lata 7 miesiąc ago #1

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Za włączanie lightbarów po odpaleniu silnika odpowiada przekaźnik, który jest sterowany przez moduł zapłonu. Ta kostka, która wspomniałem, ma zasilanie ciągłe, które jest podawane dalej, przez wspomniany przekaźnik, więc możesz śmiało się tam podpiąć. Pobór 20 mA jest poborem śladowym i samo w sobie wyczerpałoby akumulator dopiero po miesiącu.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

gdzie podłączyć ? 10 lata 7 miesiąc ago #2

  • Nitol
  • Nitol Avatar
mam wersję amerykańską z opcją włączenia lightbarów dopiero po uruchomieniu silnika. Chcę to uzależnić ponieważ moduł pobiera w stanie spoczynku około 20 mA. Nie chcę, żeby coś mi cały czas pobierało prąd z aku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

gdzie podłączyć ? 10 lata 7 miesiąc ago #3

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Po zdjęciu lewej osłony masz dostęp do gniazda do podłączenia lightbarów. Są w nim wyprowadzone trzy obwody:
- zasilanie zawsze (po kluczyku)
- zasilanie przy włączonych światłach mijania
- zasilanie przy włączonych światłach drogowych.

Jeśli masz wersję amerykańską, to w zasadzie na postoju masz zasilanie na dwóch pinach.

Tylko czemu chcesz uzależnić światła awaryjne, od załączonego kluczyka? Nawet jeśli nie masz wersji amerykańskiej, gdzie światło mijania włącza się po przekręceniu kluczyka, to i tak zaczynasz dawać prąd na wiele innych obwodów. Druga sprawa - chcąc włączyć awaryjne, będziesz musiał zostawić kluczyk w stacyjce.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

gdzie podłączyć ? 10 lata 7 miesiąc ago #4

  • Nitol
  • Nitol Avatar
Witam. Zakupiłem jakiś czas temu elektroniczny moduł świateł awaryjnych. Prawdopodobnie pobiera jakiś prąd w stanie spoczynku w związku z powyższym chcę podłączyć mu zasilanie gdzieś gdzie napięcie pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka. Macie może sprawdzone miejsca gdzie prąd pojawia się po przekręceniu kluczyka i można się tam wpiąć? Najlepiej jakby to były okolice bezpieczników/przekaźników. Dzięki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.027 s.
Zasilane przez Forum Kunena