UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Brak światła

Brak światła 9 lata 8 miesiąc ago #1

  • eniu
  • eniu Avatar
światła zrobione :)
tak jak pisaliście,trzeba było szukać kabelek po kabelku inaczej się nie dało. Zwarcie dawały przewody lightbarów,były ostro przysmażone aż się potopiły koszulk. Gołym okiem nie widoczne po spalenizna była schowana w środku stelaża lightbarów. Dziękuję Wam za podpowiedzi,sugestie..
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak światła 9 lata 8 miesiąc ago #2

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... zwarcie może robić wyłącznik położenia "stopki" przy klamce sprzęgła, spróbuj go na chwilę odłączyć i sprawdż efekty, miałem tak rok temu i podobne objawy ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak światła 9 lata 8 miesiąc ago #3

  • eniu
  • eniu Avatar
Bezpieczniki,żarówka ok,ale na kostce niema już prądu,może to być przełącznik przy kierze? Aaa,dodam,że dzisiaj po odpaleniu radka nie mam żadnych świateł ani sygnału,zapaliła się kontrolka błędu(żółta)Pewnie gdzieś coś robi zworę?,dla mnie duży rebus bo kompletnie nie kumam elektryki. Od razu dodam,że z komputera tez jestem noga dlatego piszę jakiś temat nie w tym dziale co trzeba,po prostu siadam i piszę.Nie gniewajcie się o to :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak światła 9 lata 8 miesiąc ago #4

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 586
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
wemar napisał:
Drut66 napisał:
..a przekaznik pod prawym boczkiem to jest od rozrusznika a nie od swiatel...
Pod lewym boczkiem jest przekaźnik rozrusznika (patrzymy zgodnie z kierunkiem jazdy). Przekaźnika świateł w RS'ie nie ma, jedynym przełącznikiem jest przełącznik krótkie/długie na kierownicy, a w obwodzie jest jeszcze bezpiecznik 20A w puszcze z pod lewym deklem (jedyna 20-ka w tej puszeczce). RS-y z rocznika 2006 miały przekaźnik pod prawym boczkiem, ale służył on tylko załączeniu lightbarów. Tak wygląda instalacja fabryczna, jeśli coś było przerabiane, to musisz szukać "po kabelku" ale najpierw sprawdź powyższe elementy.
Jeśli masz multimetr i wiesz jak go obsłużyć, to sprawdź napięcie na bezpieczniku (od góry ma maleńkie styki kontrolne) i na kostce żarówki.


Jeszcze raz proszę, byście wrzucali zapytania do stosownych działów, a nie do powitalni. Wejść w stosowny dział i kliknąć "nowy temat" - proste? Proste!


Racja pod lewym boczkiem jest przekaznik rozrusznika.
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc ago przez Drut66.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak światła 9 lata 8 miesiąc ago #5

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Drut66 napisał:
..a przekaznik pod prawym boczkiem to jest od rozrusznika a nie od swiatel...
Pod lewym boczkiem jest przekaźnik rozrusznika (patrzymy zgodnie z kierunkiem jazdy). Przekaźnika świateł w RS'ie nie ma, jedynym przełącznikiem jest przełącznik krótkie/długie na kierownicy, a w obwodzie jest jeszcze bezpiecznik 20A w puszcze z pod lewym deklem (jedyna 20-ka w tej puszeczce). RS-y z rocznika 2006 miały przekaźnik pod prawym boczkiem, ale służył on tylko załączeniu lightbarów. Tak wygląda instalacja fabryczna, jeśli coś było przerabiane, to musisz szukać "po kabelku" ale najpierw sprawdź powyższe elementy.
Jeśli masz multimetr i wiesz jak go obsłużyć, to sprawdź napięcie na bezpieczniku (od góry ma maleńkie styki kontrolne) i na kostce żarówki.


Jeszcze raz proszę, byście wrzucali zapytania do stosownych działów, a nie do powitalni. Wejść w stosowny dział i kliknąć "nowy temat" - proste? Proste!
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak światła 9 lata 8 miesiąc ago #6

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 586
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
Mialem taka sama rozkminke..u mnie byl bezpiecznik tez niby dalem nowy ale jednak nie przewodzil..najszybciej to wlasnienie miernik lub kontrolke zwykla wez i sprawdz czy prad dochodzi..a przekaznik pod prawym boczkiem to jest od rozrusznika a nie od swiatel..przy przekjazniku tez masz bezpieczik 30A ale to głowny bezpiecznik wiec jak on pojdzie to prąd calkiem zniknie z motocykla..
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc ago przez Drut66.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak światła 9 lata 8 miesiąc ago #7

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
przekaźniki masz pod prawym boczkiem, a sprawdzałeś żarówkę i jeszcze raz bezpiecznik tylko go wymień na nowy, bo kiedyś tak miałem że wyglądał oki a był zjarany, a czy ktoś wcześniej nie zakładał automatu do świateł, może ten się zrypał, a najprościej to miernik w łapę i sprawdź napięcie na kostce żarówki
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak światła 9 lata 9 miesiąc ago #8

  • eniu
  • eniu Avatar
Witam
Słuchajcie,jaka może być przyczyna braku przedniego światła w Radku? bezpiecznik Ok,Jest tam może jakiś przekaźnik,albo coś takiego?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.039 s.
Zasilane przez Forum Kunena