UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: RS gaśnie

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #1

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 953
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
:naj: :piw:
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #2

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Lord Zed napisał:
No i naprawiłem ! :jahu: . zdjąłem wtyczkę przy klamce sprzęgła , była lekko przyśniedziała ,to ją sprajem do styków elektrycznych i działa. Pali po wciśnięciu klamki na każdym biegu.

Kusy u Ciebie pewnie będzie to samo.
I było. Lord Ja również jestem z Ciebie bardzo dumny. :dobrarobota :piw: :piw:
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #3

  • Don Pedro
  • Don Pedro Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Moim celem jest urzeć młodo najpóźniej jak się da
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 0
longjohn napisał:
Jeżeli zapala od razu to diagnostyka jest trudna -coś nie ma dobrego styku.
Zdarza sie przerwany kabelek,który raz kontaktuje na styk,a raz nie.trzeba szukać

No właśnie takie robił psikusy, zgaśnie i od razu można zapalać, więc ciężko ustalić czemu zgasł. Póki co przejrzeliśmy co tylko było można i czekamy czy znów to się stanie. na razie spokój.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #4

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Obojétnie na wtrysku,czy bez moto odpala na kazdym biegu po wcisnieciu sprzegła.
jest tylko czujnik wolnobiegu (zielone swiatełko).O ile wysunięta jest "kosa nie zapali jezeli nie jest na luzie.Jeżeli tak nie jest może być winna dioda. (popatrzcie na schemat.gasniecie na biegu może byc spowodowane brakiem kontaktu w układzie zapłonu itp.Jeżeli zapala od razu to diagnostyka jest trudna -coś nie ma dobrego styku.
Zdarza sie przerwany kabelek,który raz kontaktuje na styk,a raz nie.trzeba szukać
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #5

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 953
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
No i naprawiłem ! :jahu: . zdjąłem wtyczkę przy klamce sprzęgła , była lekko przyśniedziała ,to ją sprajem do styków elektrycznych i działa. Pali po wciśnięciu klamki na każdym biegu.

Kusy u Ciebie pewnie będzie to samo.

Jestem dumny z siebie że tak skomplikowaną i wymagającą dużej wiedzy operację przeprowadziłem w zwykłym garażu , nie posiadam się dumy :kolo:
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kusy

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #6

  • Plastyk
  • Plastyk Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 488
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 0
U mnie sytuacja z odnalezieniem przyczyny była o tyle łatwa, że mam zamontowany obrotomierz. Jeżeli pojawiała się przerwa w prądzie to widać to było na wskazówce. Metodą, dotknij, poruszaj i patrz doszedłem odrazu po kablu do tego przełącznika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #7

  • Don Pedro
  • Don Pedro Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Moim celem jest urzeć młodo najpóźniej jak się da
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 0
Plastyk napisał:
U mnie było podobnie. Moto gasło, działo się to rzadko ale wk...ło. Przyczyną okazało się brak styku przy przełączniku ON/OFF z prawej strony kiery. Rozkręciłem podgiąłem blaszkę i narazie jest O.K.

Czyli przegląd wyłączników, pstryków, krańcówek, kostek i kabelków.
Dziękuję wszystkim za info i podpowiedzi.
Idziemy walczyć z materią :boks:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #8

  • Plastyk
  • Plastyk Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 488
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 0
U mnie było podobnie. Moto gasło, działo się to rzadko ale wk...ło. Przyczyną okazało się brak styku przy przełączniku ON/OFF z prawej strony kiery. Rozkręciłem podgiąłem blaszkę i narazie jest O.K.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #9

  • Don Pedro
  • Don Pedro Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Moim celem jest urzeć młodo najpóźniej jak się da
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 0
SATURIAN napisał:
Don Pedro napisał:
KOREKTA ! Właśnie gadałem z kumplem. Sorry Wojtas72, masz rację wciśnięcie klamki na biegu umożliwia rozruch.

Pedro , toż dwa dni temu już Ci o tym pisałem :jahu: ……, ….w deszcz poszedłem sprawdzić do garażu :zab:......wszystko dla Ciebie ... B)

No widzisz jaki ze mnie niewierny tomasz. Należy mi się otrzeźwienie :boks:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #10

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Don Pedro napisał:
KOREKTA ! Właśnie gadałem z kumplem. Sorry Wojtas72, masz rację wciśnięcie klamki na biegu umożliwia rozruch.

Pedro , toż dwa dni temu już Ci o tym pisałem :jahu: ……, ….w deszcz poszedłem sprawdzić do garażu :zab:......wszystko dla Ciebie ... B)
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Ostatnio zmieniany: 5 lata 8 miesiąc ago przez SATURIAN.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #11

  • Don Pedro
  • Don Pedro Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Moim celem jest urzeć młodo najpóźniej jak się da
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 0
SATURIAN napisał:
Wojtas , ładnie napisałeś …..

Potwierdzam, ładnie i merytorycznie, browar dla Niego :piw:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wojtas72

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #12

  • Don Pedro
  • Don Pedro Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Moim celem jest urzeć młodo najpóźniej jak się da
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 0
Don Pedro napisał:
Nie ma szans. Napisałem wyżej, jak zapięty bieg wciśnięcie klamki nie umożliwia rozruchu, tylko i wyłącznie luz. Więc nadal nie wiem po co ta krańcówka przy klamce.
Tak jak napisałeś to pewnie pierdoła w tych układach, ale cholerę zlokalizować.

KOREKTA ! Właśnie gadałem z kumplem. Sorry Wojtas72, masz rację wciśnięcie klamki na biegu umożliwia rozruch.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 8 miesiąc ago przez Don Pedro.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #13

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Wojtas , ładnie napisałeś …..
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wojtas72

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #14

  • Don Pedro
  • Don Pedro Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Moim celem jest urzeć młodo najpóźniej jak się da
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 0
Wojtas72 napisał:
Don Pedro napisał:
Po zapięciu jakiegokolwiek biegu nie daje się uruchomić silnika niezależnie czy klamka wciśnięta czy nie.
No własnie po to jest krańcówka klamki sprzęgłą aby można było odpalić na zapiętym biegu.

Nie ma szans. Napisałem wyżej, jak zapięty bieg wciśnięcie klamki nie umożliwia rozruchu, tylko i wyłącznie luz. Więc nadal nie wiem po co ta krańcówka przy klamce.
Tak jak napisałeś to pewnie pierdoła w tych układach, ale cholerę zlokalizować.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #15

  • Wojtas72
  • Wojtas72 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 643
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 3
Don Pedro napisał:
Po zapięciu jakiegokolwiek biegu nie daje się uruchomić silnika niezależnie czy klamka wciśnięta czy nie.
No własnie po to jest krańcówka klamki sprzęgłą aby można było odpalić na zapiętym biegu.
W moim motocyklu i wielu chłopaków też dasie tak uruchomić silnik.
Don Pedro napisał:
Natomiast na luzie zapala nawet jak klamka wciśnięta,więc pozycja krańcówki nie ma wpływu na pracę silnika.
Gdy motocykl jest na luzie, to uruchomienie silnika umożliwia czujnik luzu właśnie a nie krańcówka przy klamce.
Don Pedro napisał:
Usterka pojawia się rzadko. raptem trzeci raz w tym sezonie, ale kolegę b.irytuje. Kosa odpięta profesjonalnie. Rozważamy tu usterkę krańcówki klamki, tylko czemu motong raz zgasł nagle w czasie jazdy na 4biegu, klamka nie ruszana. Mnie zastanawia inna rzecz. Nie da się uruchomić silnika na biegu, skąd zatem motong/rozrusznik/układ, wie że zapięty jest bieg? Czy przypadkiem w skrzyni nie ma jakiegoś czujnika i czy przypadkiem on nie świruje.
Motong wie że jest na luzie, ponieważ informuje go o tym czujnik luzu w skrzyni.
Może należało by się zastanowić jak ten układ blokowania możliwości uruchomienia silnika działa?
Wszystko skupia się na możliwości uruchomienia rozrusznika gdy silnik zgaśnie.
Pierwsza możliwość to włączenie luzu. Wtedy czujnik zwarty pozwala na uruchomienie rozrusznika.
Druga to naciśnięcie klamki sprzęgła. Wtedy krańcówka przy klamce zadziała jak czujnik luzu, czyli umożliwi uruchomienie rozrusznika.
Trzecia możliwość to złożenie "kosy". Wtedy krańcówka przy niej również zadziała jak czujnik luzu.
Wynika z tego że u twojego kumpla któryś z tych obwodów nie działa poprawnie. Może to słaby styk w kostce?
W/g mnie to pierdoła, ale taka którą ciężko zlokalizować.
Don Pedro napisał:
I po cholerę jest ta krańcówka przy klamce, może ją wypiepszyć i wyeliminować jak tą od kosy w poszukiwaniu przyczyny. Co Wy na to ?
Ta krańcówka przy klamce pozwala awaryjnie, szybko odpalić sinik pomimo włączonego biegu.
Zapobiega również gwałtownemu ruszeniu motocykla podczas próby uruchomienia...nie ma bardziej komicznego widoku jak uciekający z pod czterech liter motocykl B) .
Do eliminowania przyczyn usterki możecie wypiąć tą krańcówkę oczywiście.
Krańcówka przy "kosie" to też przydatny gadżet. Widziałem gości skręcających w lewo przy rozłożonej kosie... przykry widok po wywrotce. Ale za to widok zaskoczenia-bezcenny.
Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, a zwłaszcza ostatnie 30 dni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Don Pedro

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #16

  • Don Pedro
  • Don Pedro Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Moim celem jest urzeć młodo najpóźniej jak się da
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 0
Wojtas72 napisał:
A czy da się uruchomić silnik przy włączonym biegu i wcisnietym sprzęgle?
Krańcowka od sprzęgła nic nie robi jeżeli nie ma włączonego biegu.
Ale jeżeli piszesz że po włączeniu biegu zaraz gaśnie, to ewidentnie krańcowka nie działa poprawnie.
Jak rozumiem obiaw jest coraz bardziej odczuwalny?
Dla mnie to objawy usterki krańcowki przy dźwigni sprzęgła, skoro od kosy jest odpiete.
Chyba że to odpiecie krańcowki od kosy robił przysłowiowy kowal, to tam może tkwić przyczyna.

Po zapięciu jakiegokolwiek biegu nie daje się uruchomić silnika niezależnie czy klamka wciśnięta czy nie.Natomiast na luzie zapala nawet jak klamka wciśnięta,więc pozycja krańcówki nie ma wpływu na pracę silnika. Usterka pojawia się rzadko. raptem trzeci raz w tym sezonie, ale kolegę b.irytuje. Kosa odpięta profesjonalnie. Rozważamy tu usterkę krańcówki klamki, tylko czemu motong raz zgasł nagle w czasie jazdy na 4biegu, klamka nie ruszana. Mnie zastanawia inna rzecz. Nie da się uruchomić silnika na biegu, skąd zatem motong/rozrusznik/układ, wie że zapięty jest bieg? Czy przypadkiem w skrzyni nie ma jakiegoś czujnika i czy przypadkiem on nie świruje. I po cholerę jest ta krańcówka przy klamce, może ją wypiepszyć i wyeliminować jak tą od kosy w poszukiwaniu przyczyny. Co Wy na to ?
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 8 miesiąc ago przez Don Pedro.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #17

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Lord Zed napisał:
na luzie żeby odpalić nie trzeba wciskać klamki sprzęgła.

Lord , żeby odpalić , najpierw musisz znaleźć punkt G :jahu:
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #18

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 953
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
SATURIAN napisał:
I po chuj wam to było , jeździliście normalnie 1700 :chop: , jak biali ludzie odpalaliście sobie moto na każdym biegu z wciśniętym sprzęgłem :hej: , a teraz kurwa drapiecie się po brodach :polew: :polew:

bo chciałem zmienić rudą na brunetkę, a ta głośniej jęczy :polew:

na luzie żeby odpalić nie trzeba wciskać klamki sprzęgła.
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #19

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Wojtas , bo ja mam 1700 , a oni tą gorszą wersję 1900 B)
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS gaśnie 5 lata 8 miesiąc ago #20

  • Wojtas72
  • Wojtas72 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 643
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 3
To ja się zapytam po co w waszych maszynach ten wyłącznik krancowy pod klamką sprzęgła? :mysli:
Chyba że tak jak w którymś modelu Kawałsraki, aby w ogóle zapalić silnik trzeba nacisnąć klamkę sprzęgła. I to bez znaczenia czy jest bieg czy luz akurat.
Oraz, jak to możliwe że maszyna SATURIANA (model wtryskowy) odpala na zapiętym każdym biegu po wciśnięciu klamki? :mysli:
Nie wspomnę o tym że w/g mnie to jest opcja dostępna dla maszyn wtryskowych i gaźnikowych. Dla 1600,1700 i 1900 również :urlop:
Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, a zwłaszcza ostatnie 30 dni.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 8 miesiąc ago przez Wojtas72.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.038 s.
Zasilane przez Forum Kunena